Başarılı Kadın Olmak

62

62 750x423 1

 

 

Başarılı kadın kelimesini size hiç söyleyen oldu mu ? Güzel , hoş değil gerçekten başarılı olduğunuzu düşünen ? Biraz bu konuda bütün kadınlar adına içimi dökmek isterim.Benim gibi düşünmeyebilirsiniz ama bu yazıyı okuyan herkesin bana bu konuda saygı duyacağına inancım tamdır.

Bizim algılarımızla o kadar çok oynadılar ki zaman içerisinde kadın , erkek fark etmeden manipüle olduk bir şekilde. Neden bir kadın başarılı olsa bile ona başarılı diyemiyoruz ? Neden erkeklerin en ufak kazanımları ”başarı”  olabiliyorken , evde bütün gün çalışan ev hanımı işe yaramaz ve hayatta başka becerisi olmayan kişi oluyor ? Bu soruların cevabının da aslında yine bizde olduğunu hem biraz gözlem hem de tecrübe ile anladım. Bu konuyu toplumumuza indirgemeye çalışalım. Öncelikle neden eşine yardım eden erkek ”kılıbık” oluyormuş ? Bunu diyen adamların göbeğindeki kılları kaşımak ve kumandayla kanal değiştirmekten başka yeteneği nedir Allah’ın aşkına ? Sorunun cevabı ise onu alıp adam yerine koyan kadında… Erkeklere bu kadar hakkı tanıyan elbette sadece biz değiliz. Bu durumun geçmişe dayalı uzun ve derin psikanaliz tarafları da var. Peki! Günümüz Türkiye’sinde neden hala kadınlar ömürlerinin sonuna kadar 4 duvarı temizleyerek geçirmeyi istiyorlar ? Çünkü , ne olursa olsun gerekli mücadele için yetiştirilmiyoruz. Erkek çocukları durumun bir tık daha farkında ve ileride geçimini sağlamak zorunda olarak yetiştirilirken bizim toplumumuz kız çocuklarını ; okuması gereken yere kadar okur , 1 -2 sene çalışır ve daha sonra evlenir . Böylece o yuvasını bilir , ben de rahat ederim kafasıyla yetiştirmiyor mu ? Bunun etkisi olarak da artık kızlarımız hayatlarını bu düzene göre zaten kuruyorlar. İstemese ne olacak ? İstemezse ve kariyerine devam ederse her zaman ; Ne zaman evleneceksin ? Yaşın da geçiyor ? Ne olacak senin bu halin ? gibi sorulara evlendirilene kadar maruz kalacak. Bu yazıyı okuyan her kadına tavsiyem ; Hayatınızı yaşayın ! Kimsenin size hükmetmesine izin vermeyin. Bu gün geçtikten sonra bir daha bu günü asla geri getirme şansınız olmayacak. Evlenmek istiyorsanız , evlenin . Eğlenmek istiyorsanız , eğlenin. En başarılı kadın olmak istiyorsanız , ne yapıp edip en başarılı olun. Hedefiniz ne olursa olsun büyük yada küçük hiç fark etmesin ve sonuna kadar savaşmayı bilin. Hayalinizdeki şeyleri yaparken size başarılı kadın demeyecekler , çabalıyor demeyecekler. Ne diyeceklerini ve neler yapacaklarını siz zaten zihninizden hemen geçirmişsinizdir. Konuyu biraz dağıtmış olsam da bu yazıda ki asıl anahtar ; Başarılı olmak için buralarda güçlü olmak da şart ve bütün sorumluluğu üstlenebilmek de. Zaman iyi bir zaman değil . Şu zamanlarda kadın olmayı bırakın  çocuk olmak yada hayvan olmak bile çok zor… 

Önerilen İçerik  Kadınların Yasal Hakları ve Düzenlemeler

 

 

 

  Sitemizde bir çok farklı bilgi ve kategori var! Seninde merak ettiğin soruların cevapları için ;  https://www.kadindogasi.net/  adresine tıklayarak sitemizi inceleyebilirsin. 

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1746
Kategori:
Kadın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.