Doğru Sütyen Nasıl Seçilir ?

PDP000022580036 x1 1

 

 

 

Doğru sütyen seçmek ayakkabı seçmek kadar önemli ! Çünkü o ayakkabıyı rahatsız ve yanlış seçerseniz bütün gün hem ayak sağlığınız tehlikeye girer hem de o acıyı çekmek zorunda kalırsınız. Sütyen seçimi de aynı ayakkabı seçimi gibidir. Yanlış seçim yaparsanız o gün sizi hayattan soğutacak bir sürü sorun çıkarabilir .Peki doğru sütyen nasıl seçilir ? Adım adım giderek doğru sütyen seçimimizi yapmadan önce bir mağazaya gidip deneme yanılma yöntemi yapmak her zaman daha doğru olandır. Sonuçta orada çalışanlar size gerektiği kadar yardımcı olacaktır . Sizde bu sayede doğru beden ölçünüzü en iyi şekilde bulmuş olacaksınız.Şimdi doğru sütyen seçmek için püf noktalara geçelim ; 

 

 

 

1 . Doğru beden ölçüsünü bulmak bizim açımızdan zordur. Çünkü evde hesapladığınız göğüs ölçüsü mağazaya gittiğiniz zaman sizi tatmin etmeyecektir . Bunun nedeni göğüs ölçünüz doğru olsa da göğüs şeklinizin bütün kadınlarda olduğu gibi farklılıklar göstermesi ihtimalidir. Desteksiz bir sütyen ile destekli sütyen arasında beden ölçüsü farkı olabilir. Bu yüzden yeni bir şeyler denerken mutlaka deneyin ve vaktinizi bir kereliğine de olsa harcayın. Doğru ölçüyü bulduktan sonra artık denemenize gerek kalmayacaktır.

 

2. Doğru sütyeni bulduğunuzu düşündüğünüz zaman onu test edin ; 

 

  • Öncelikle arka kısmına bakın ve sırt kısmınızın neresinde olduğuna dikkat edin . Çok yukarıda yada çok aşağıda olmamalıdır.
  • Eğilin ve göğsünüzü tutup tutmadığına , eğildiğiniz zaman size bir sorun yaratıp yaratmayacağına bakın.
  • Düz durduğunuz zaman yan kısımlarınızdan çıkmamalıdır .
  • Yine düz durduğunuz zaman üst kısımların yarısı dışarıda olmamalıdır.
  • Oturun ve derin nefes alın . Sütyenin sıkmadığından emin olun.
  • Sütyen bedeninizi sararken arka kısımlarda etlerinizi sıkışmamalıdır.

 

3. Sütyen seçiminizde yaptığınız bu testin her birinden geçilmesi önemlidir. Çünkü doğru sütyen size hiç bir hareketinizde rahatsızlık hissi vermemeli ve göğüsünüzü sıkmamalıdır.

Önerilen İçerik  Ağrı Kesici Haplar Regl Keser Mi?

 

4. Doğru sütyeni seçerken göğüsünüzü kaplaması gerektiğini atlamamalısınız.

 

5. Sütyen seçerken adet döneminde göğüslerinizin şişeceğini de unutmadan seçim yapmalısınız.

 

6. Büyük göğüse sahip kadınlar toparlayıcı sütyen kullanmalıdır. Toparlayıcı sütyen günlük hayatlarında daha rahat olmalarını destekleyecektir.

 

7.  Küçük göğüse sahip kadınlar ise push up / dolgulu sütyen  kullanarak daha dik ve dolgun bir görüntüye , sadece balenli bir model tercih ederek de hoş bir görüntüye ve rahatlığa kavuşacaklardır.

 

8. Sütyen seçerken üzerinize giyeceğiniz kıyafeti de düşünerek ona göre renkler seçmeniz daha doğru olacaktır.

 

9. Hamile kadınlar sütyen seçerken desteksiz yada spor sütyenler tercih edebilirler. Doğumdan sonra ise göğüs ölçüsüne göre emzirme sütyenleri rahatça alınabilir.

 

10. Sütyen giyerken belli olmaması için  ten rengi  sütyen seçerek her kıyafetinizin altına rahatça giyebilirsiniz.

 

11.Spor sütyen seçiminde ise göğüs altı kısmının ne dar ne de geniş olması önemlidir.Göğsünüzü tutması ve hareket ederken rahatsızlık vermemesi gerekir.Spor sütyenin askıları çok esnek olmamalı ve giydiğiniz zaman kenarlardan düşmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.