Düğüne Hazırlık Aşaması Nasıl Olmalıdır ?

depositphotos 123127958 stock photo bride and groom have fun

eeae5a28742da1130876922a363164ae

 

 

 

Düğün yapmak karışık ve başa çıkılması gereken bir organizasyon olarak gözükse de aslında biraz planlı çalışma ve denetimli düğün hazırlığı ile çok daha kolay ve basit olacaktır. Öncelikle 1 ay yada 1 yıl fark etmez . Her zaman bu düğün hazırlıkları ve aşamaları tamamlanabilir ama 1 ay sizi yorar, 1 yıl ise size ; ” Aa !  keşke bunu daha önce görseydim .” denen çiçek,ayakkabı,eşya gibi krizler yaşatıp heves kaçırabilir. En ideal zaman 5-6 ay aralığıdır.Şimdi düğünümüz için hazırlık aşamalarına başlayalım ; 

 

 

 

1.Düğün mekanı ; İlk olarak mekanı seçmek daha önemli.Bütçeye göre düğün standartları çok değişebiliyor.O yüzden yeri belirleyin ve mekan hakkında hiç bir soru işareti kalmasın aklınızda.Düğün mekanınıza karar verirken davetli listenizi de yapmayı unutmayın.

 

2.Düğün fotoğrafçısı ; Araştırıp karar verdikten sonra randevu alın ve mutlaka istediğiniz temayı fotoğrafçınıza anlatın.

 

3.Gelin saç ve makyajı ; Güvendiğiniz kuaförden düğün gününüz için randevu alın ve prova yapın.

 

4.Düğün müzikleri ; Bu aşamayı da aslında  oturup 2-3 saatinizi harcayarak ve yakınlarınızdan hızlıca fikir alarak halledin. Unutmayın ; müzikler eğlenceli olmalı sıralamaları doğru seçilmeli.

 

5.Balayı için yerinizi belirleyin ; İlk önce gitmek istediğiniz ili seçin , daha sonra bütçenize göre aramalarınızı daraltın. Bu aramaların sonucunda mutlaka bir yer sizi büyüleyecektir zaten. Balayı için valizini hazırlayın.

 

6.Gelinlik ; Bu aşama biraz zor olacak. Seçim yapmak zor. İlk önce kendinizi hayal edin ve bu hayalin dışına çıkmayın. Ayrıca gelinlikçilerin bol olduğu sokakları tercih ederseniz . Bir günde bir çok gelinlik deneme fırsatınız olur ve aklınızda yavaş yavaş fikirler oluşur..Gelinlik provasını mutlaka yapın.

 

7.Damatlık ; Gelinlik seçmek zor olduğu kadar damatlık seçimi de zor .Burada önemli olan renklere karar vererek ilerlemek ve kalıplara çok dikkat etmek ne çok sıkı ne çok bol olmalı damatlık.Sürekli hareket halinde olacağınızı unutmayın.

Önerilen İçerik  Denerken Ayağımızı Sıkan Ayakkabı Sonradan Açılır Mı?

 

8.Gelin çiçeği  ; Gelin çiçeği seçerken renkler tamamen sizin zevkinize göre oluyor.Burada da ilk önce renk daha sonra çiçek türüne karar vermek daha mantıklı.

 

9.Gelin ayakkabısı ; Ayakkabı seçim önemli. Çünkü bütün gün onlarla oluyoruz.Genelde şıklık önemli olurdu eskiden ama artık bu durum gelinler acı çektikçe değişti. Artık daha rahat ayakkabılar ön planda. Nedeni ise zaten kendilerini kolay kolay göstermemeleri.Hem şık hem rahat bir model için ise aramalarınızı genişletmeniz ve bol bol gezmeniz gerek.

 

10.Davetiye ; Zaten bu aşamada artık renk zevkinizi ve seçimlerinizi fark ettiğinizden dolayı davetiye için de renk ve şekli kafanızda hafifçe belirleyip kolayca seçebilirsiniz.Burada eleme yöntemini kullanın. Gözünüze hoş gelenleri öne çıkarın ve daha sonra tek tek eleyin.

 

11.Kontrol ; Her şeyin sonunda 1 hafta kala mümkünse her şeyi sakince teyit edin. Mekanı , fotoğrafçıyı , şahitlerinizi ,kuaförünüzü ve geri kalan ne varsa kontrol edin. Artık geriye baktığınızda  hızlıca akıp gidecek ama ömrünüz boyunca hatırlayacağınız bu tatlı telaşlar kalacak 🙂 .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.