Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

62f5860878e5ba4904c9bd28a406720d

 

62f5860878e5ba4904c9bd28a406720d 1

 

 

 

Kırmızı ruju hangi kadın sevmez ki! İlgi çekici ve her zaman şık .Modası geçmeyecek ve neler çıkarsa çıksın kırmızı rujlar her zaman klasik olarak kalacak.Bizlerde kırmızı ruju çok sevsek de bazı püf noktalarını bilmeyince kırımızı ruj bütün makyajımızı mahvedecek durumlara sokabiliyor bizi . Kırmızı ruju sürmeden önce mutlaka teninize uygun olanı seçmelisiniz.Kırmızı diye aldığınız rujun soğuk tonlar mı sıcak tonlar mı içerdiğini bilmek size yakışıp yakışmayacağı açısından önemlidir.Ayrıca mat mı seviyorsunuz saten mi yada tamamen lip gloss şeklinde mi ? Bunları bilmek ve kendinize göre olanı seçmek önemli bir konu.Eğer sizin için en güzel kırmızı tonunu bulduysanız, kırmızı ruj sürmenin püf noktalarına geçelim ;

 

 

 

  1. Öncelikle ten makyajınız mutlaka bitmiş olmalı ,
  2. Dudağınıza pudra ile ince ve pürüzsüz bir katman oluşturun.
  3. Pudra ile sabitlemek rujunuz daha kalıcı olmasını sağlayacak ve kalem ile çizerken daha rahat ve düzgün çizim yapabilmenize olanak tanıyacaktır.
  4. Daha sonra kırmızı dudak kalemi ile dudağınızın çizgilerinden düzgün ve yavaş bir şekilde çerçevenizi yapın.
  5. Çerçeveyi yaparken yanlış bir yeri çizerseniz , peçetenizi çok hafifçe önce üzerine koyun ve fazlalığını alın , daha sonra peçetenin temiz başka yeri ile nazikçe silin .
  6. Çerçevemizi dikkatlice oluşturduktan sonra , ruju iç kısımlara sürün çerçevenin dışına taşırmayın.
  7. Eğer bu aşama da yanlış yaptıysanız çok dikkatli bir şekilde peçete yada kulak çubuğu ile temizleyin ama bir yere değdirip ruj yaptığınız tarafı bir daha dudak çevrenize değdirmeyin. Değdirirseniz leke kalacaktır .
  8. Kırmızı ruju çıkarırken dudak çevrenizin dışına yine çıkmayın.Bir peçeteyle yumuşak bir şekilde fazlalığını alıp dışarı taşırmadan temizlemek doğru olan yöntemdir.
  9. Evet aslında bu kadar kolay ama dikkat ve titizlik gerektiriyor sadece kırmızı rujlarımızı sürmek ve çıkartmak .💄 ❤

 

Önerilen İçerik  2018 Saç Kesimleri ve Saç Modelleri

 

 

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1471
Kategori:
MakyajModa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.