Büyük Göğüslerin Sarkmaması İçin Ne Yapılmalı ?

shutterstock 193438892

shutterstock 193438892 1

 

 

 

Kadınlar büyük göğüsleri seviyor ve büyük göğüsler de kadınların kendilerini daha dişi hissetmesinde psikolojik olarak çok etkili . Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi o büyük ve dolgun göğüslerinde bir gün sonunun geleceğini içten içe bilerek yaşıyoruz.Büyük göğüslerin varsa ve sarkma oluşmuşsa bunu kendi başınıza toplamak için çok disiplinli ve iradeli olmanız gerekir.Çünkü uzun bir zaman alacak.Sarkmalarını istemiyorsanız da engellemek için etkili yöntemler var.Şimdi sizler için derlediğimiz büyük göğüslerin sarkması önlemek için yapılması gerekenler yazımızı inceleyelim ;

 

 

 

  1. Sütyen Seçimi ; Sütyen seçimi sarkmalarda çok önemlidir. Seçeceğiniz sütyen rahat olmalı ve göğsünüzü sıkıştırmamalıdır.Gün içinde ağrıya sebep olan bir sütyeniniz varsa ondan kurtulmanız gerek.Bunun dışında sütyen ile uyumayın. Zaten bütün gün kapalı olan göğüsleri gece serbest bırakmak hem göğüsleriniz hemde sizin için iyidir.
  2. Uyku Pozisyonu ; Yapılan araştırmalarda yüzükoyun yatıldığında, göğüslere yapılan basıncın çok fazla olduğu kanıtlanmıştır. Bunun da göğüslerin deformasyon ve sarkmasında en önemli etkenlerden biri olduğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle uyurken sıkıştırmamaya özellikle dikkat etmekte fayda vardır.
  3. Kilo Alıp – Vermek ;  Sağlıksız bir şekilde alınan kilo da verilen kilo da bütün vücudunuzda olumsuz yönde etkiler bırakır.Kilo konusunda dikkatli olmak gerekir .Çünkü siz fark etmeden göğsünüz sarkar ve hatta küçülebilir.Kilo almak yada vermek istiyorsanız mutlaka sağlıklı beslenerek ve egzersiz yaparak  ilerlemelisiniz.
  4. Düzenli Egzersiz ; Göğüslerin sarkmaması için yada sarkan göğüsü toparlamak için düzenli göğüs egzersizleri şarttır.Bunu aksatmadan ve disiplinli bir şekilde yapmanız gerekir.Bu uzun bir süreçtir ve etkisini bazen 5 ay da bazen ise 1 yılda görebilirsiniz ama sonuç hem sıkı hem de kolay kolay sarkmayacak göğüsler kazanmanıza neden olacaktır.
  5. Düzenli Masaj ; Düzenli egzersize ek olarak göğüse bomba etkisi yaratacak masajları öğrenmek önemlidir.Bu masajlar egzersizlerle desteklediğiniz göğsünüzü hem rahatlatır hemde göğsünüzün toparlanma sürecine katkı sağlar.Selenyumdan zengin solüsyon ve kremler, C ve E vitamini ve susam yağı ile yapılacak masajlar; meme derisinin elastikiyetini ve kalınlığını artırdığından yararlı olabilir. Bu tür bir masaj, çatlaklara ve sarkmaya karşı da deriyi güçlendirir. Bu maddeler banyodan sonra, temizlenmiş ve gözenekleri açılmış meme derisine masajla uygulandığında daha etkili olur. Her uygulamanıza gerek yoktur .Haftada 2 defa banyodan sonra uygulayabilirsiniz.
  6. Emzirmek ; Çocuk sahibi annelerin göğüsü süt doluluğundan dolayı büyüse de çocuk emzirmeyi bırakınca göğüslerde de ciddi sarkmalar meydana gelebiliyor. Bunu önlemek için çocuğunuzu artık emzirmemeniz gerek ve masaj ile yavaş yavaş sarkmaları engellemeye başlamakta fayda vardır.
  7. Güzellik Salonları ; Egzersiz yapmaktan üşeniyorsanız teknolojiyle tanışmanızda yarar vardır.Güzellik salonları için ciddi bir araştırma yapın ve daha sonra uygun bulduğunuz bir güzellik salonuna gidin ve detaylı bilgi alıp sorununuzu çözebilecekler ise bu şekilde de çözüme gidebilirsiniz.
  8. Estetik ; Estetik ilk değil en son düşünmeniz gereken yöntemdir.Çünkü kolay bir süreç değil , hemen hop kesip biçip sizi çıkartmıyorlar .Olmak kolay gözükse de olduktan sonra ki süreçte ağrılar ve acılar yaşayabilirsiniz.Ciddi ciddi kafanıza taktıysanız ve hemen çözüm istiyorsanız estetiğe başvurabilirsiniz ama doktorunuzu ve şartları çok iyi araştırın ve acele kararlar almayın. Doktorunuz iyi ise hem az acı hem de kalıcı bir çözüm ile sarkmalardan kurtulabilirsiniz.
Önerilen İçerik  Kemik Ölçümü Hangi Bölümde Yapılır ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.