Diyet Yapanlar Hangi Kuruyemişleri Yiyebilir?

Kuruyemis

Kuruyemiş diyet yapılırken oldukça fazla tüketilen bir besin kaynağıdır. Özellikle kahvaltıda ve ara öğünlerde tüketilmesi önerilir. Ayrıca enerji vermesi sebebiyle spordan önce de tüketilebilir. Fakat bazı kuruyemiş türleri kalorisi ve yağ oranı fazla olduğu için diyet yapanlara önerilmez. Bu durumda diyet yaparken tüketilmesi uygun olan kuruyemişleri bilmekte fayda vardır.

Diyet Yaparken Tüketilebilecek Kuruyemiş Türleri

Diyet kuruyemiş tüketmek için oldukça uygun bir zamandır. Fakat her kuruyemiş diyet için uygun değildir. Diyet yaparken kuruyemiş olarak kuru kayısı tüketebilirsiniz. Kuru kayısı içerisinde e vitamini, bakır ve potasyum bulunur. Bu yüzden oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. İçerisinde lif bulunduğu için bağırsakların düzenlenmesine yardımcı olur. Bu şekilde kilo vermeye ve yağ yakımına da yardımcı olmuş olur.

Diyet yaparken tüketebileceğiniz bir diğer kuruyemiş badem olarak bilinir. Badem içerisinde oldukça yüksek miktarlarda protein bulunur. Bu yüzden genellikle protein ağırlıklı diyetlerde tüketilir.

Ceviz, beden ve beyin sağlığına oldukça faydalı bir besin olarak bilinmektedir. İçerisinde sağlığımız için mutlaka tüketmemiz gereken yağlar bulunur. Ayrıca içerisinde protein ve lif barındırır. Bu yüzden diyet yapanlara sık sık önerilir.

Kuruyemiş tüketmek genel olarak yağ açısından kilo almayı sağlayacağından, diyet yapanların bir süre kuruyemişlerden uzak kalması tavsiye edilir. Ancak doğru kuruyemişler seçildiğinde, örneğin badem gibi zayıflamak için de yardımcı besin olarak bu kuruyemişler kullanılabilir.

Önerilen İçerik  Gaps Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1418
Kategori:
Diyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.