Düş Kapanı Nedir, Nasıl Yapılır?

duskapan

Evlerimizde süsleme için birçok malzeme kullanıyoruz. Bunlardan bir tanesi olarak karşınıza düş kapanı çıkıyor. Düş kapanı yapımı oldukça kolaydır. Bohem bir görüntüsü vardır. Pek çok inanca göre düş kapanları farklı anlamlar taşır. Bu inançları arasında eski Mısır, Kızılderili, Maya, İnka ve şamanist inancı sayılabilir. Genellikle şifa verici olarak nitelendirilir. Kızılderililer için büyük koruyucu bir niteliği vardır. Kızıldereli savaşçılarının kalkanlarının süslenmesinde kullanılır.

Düş Kapanı Nasıl Yapılır?

Düş kapanı yapmak için oldukça basit malzemelere ihtiyacınız var. Malzemeleri topladıktan sonra ise yapımı oldukça kolaydır.

Malzemeler;

  • Kenevir ipi
  • Kasnak
  • Süsleme boncuğu ya da aplike

Düş kapanı yapımına başlarken öncelikle kenevir ipi kasnağın etrafına güzelce dolamalısınız. Ardından gevşek bir şekilde ipe 2. tur attırılır. Ortadaki boşluk üçüne ne kadar bu işlemi bu şekilde devam edilir. Ortadaki boşluk küçüklükten sonra ip iyice sıkıştırılıp boşlukları da alarak düğümlenir. Kasnağın alt ucundan sarkan ipler boncuk ya da tüyler ile süslenebilir. Ya da püskül şeklinde çoklu yapılarak kullanılabilir. Bu adımları takip ederek evinize güzel bir düş kapanı yapabilirsiniz.

Düş kapanı ortama güzel bir hava katmak için yararlı olacaktır. Özellikle evlerin yanında ofis, kafe ve benzeri işyerleri için de kullanımı tavsiye edilir. Farklı boyutlarda da yapılabildiği için düş kapanı ile birlikte ortam havasını kolay ve pratik şekilde değiştirmeniz mümkündür.

Önerilen İçerik  Masaj İçin Hangi Yağlar Kullanılır ?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1355
Kategori:
Moda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.