Evde Kolayca Yapabileceğiniz Saç Bakım Maskeleri

terssac 105163629256f5104707ef6

terssac 105163629256f5104707ef6 1

 

 

 

 Yaz yada kış hiç fark etmez. Saçlarımız bizden hep ilgi bekliyor.Yıllarca saçlarımızla mücadele halinde olduk. Kim bilir kendi şampuanımızı bulana kadar neler kullandık, saçlarımız ne durumları atlattı.Daha sonra bu yetmedi maşasıydı , fönüydü , boyasıydı yıpratıp durduk. Bu saçlar bizim bunlarla istediğimiz kadar oynayabiliriz ama yıpranması bu eğlencemize gölge düşürüyor.Bu durumu engellemek için de ne kadar saçımızla oynuyorsak o kadar da saçımıza bakmamız gerekiyor. Bunun için de devreye hem doğal hem de etkili evde kolayca yapabileceğiniz saç bakım maskeleri giriyor.Saç bakım maskelerini kullanmak önemli olduğu kadar doğru uygulamak da önemli.Aşağıda yazan maskeler her saç tipine uygun maskelerdir. Maskeleri haftada 1 yada 2 haftada 1 düzenli olarak uygulamanız gerekir.Şimdi bu kolayca hazırlanacak saç bakım maskelerine bakalım ;

 

 

 

1.Yumuşaklık ve Parlaklık ; 

 

 

Yarım çay bardağı elma sirkesi

Bir Tutam papatya

1 çorba kaşığı biberiye yaprakları

 1 limonun kabukları 

 

 

Papatya , biberiye yaprakları ve limon kabuklarını kaynatıp 30 -40 dakika kadar dinlendirin daha sonra elma sirkesini ekleyin.Saçınızı sarın ve 1-2 saat yada daha fazla bekletin.Banyoda ilk önce maskeyi iyice durulayın daha sonra şampuan uygulayın.

 

 

2.Nemlendirme ;

 

 

Hindistan Cevizi Yağı 

Zeytinyağı

Yoğurt

Bal

 

 

Bu malzemelerin hepsini saç yoğunluğunuza göre koyun . Örneğin saçlarınız normal bir yoğunlukta ise 1 çorba kaşığı , çok yoğunsa 1.5 çorba kaşığı olmak üzere bütün malzemeleri birleştirin.Saçınızı sarın ve 1-2 saat yada daha fazla bekletin.Banyoda ilk önce maskeyi iyice durulayın daha sonra şampuan uygulayın.

 

 

3.Saç kırıkları ;

 

 

1 tatlı kaşığı Badem yağı

2 çorba kaşığı Zeytin yağı

1 tatlı kaşığı Bal

 

 

Bütün malzemeleri bir araya getirin eğer saçınıza yetmeyeceğini düşünüyorsanız.Zeytinyağı miktarını arttırarak çoğaltın.Saçınızı sarın ve 1-2 saat yada daha fazla bekletin.Banyoya girmeden önce saçınızı şampuanlayıp daha sonra saçınızı suya sokun.Çok yağlı bir maske olduğu için ancak bu şekilde daha iyi bir temizlik sağlarsınız.

Önerilen İçerik  Adil Işık Büyük Beden Abiye Modelleri

 

 

4.Derinlemesine temizlik ;

 

 

1 adet limonun suyu

2 çorba kaşığı elma sirkesi

yarım su bardağı su

 

Malzemeleri birleştirin ve saçınıza masaj yapın . Bu maskeyi bekletmeniz bir işe yaramaz.1 saat masaj yapmak daha etkilidir.Banyoda ilk önce maskeyi iyice durulayın daha sonra şampuan uygulayın.

 

 

5. Saç dökülmesi ;

 

 

2 diş ezilmiş sarımsak

2 çorba kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı lavanta yağı

 

 

Malzemeleri birleştirin ve saçınızın sadece dip ve uç kısımlarına uygulayın.Sarımsak kokar diye korkmayın çünkü lavanta yağı bu kokuyu biraz da olsa bastıracak ve saçınızı da iyice arındırırsanız hiç bir koku kalmayacaktır.Saçınızı sarın ve 5 saati geçmeyecek şekilde bekletin daha sonra şampuanı diplerinize iyice yedirin ve durulayın.

 

 

6.Daha güçlü saçlar ;

 

 

yarım limonun suyu

2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 tatlı kaşığı avokado yağı 

 

Malzemeleri birleştirin , saçınıza uygulayın ve en az 3 saat en fazla 7 saat olmak üzere saçınızı sarıp bekletin.Daha sonra su değdirmeden şampuanlayın ve daha sonra ılık suyla durulayın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.