Evde Kolonya Nasıl Yapılır?

evdekolonya

Özellikle dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tehlikesine karşı korunmanın en etkili yollarından bir tanesi kolonya kullanmaktır. Koronavirüs döneminde fiyatları oldukça artan kolonyayı evde yapmak da mümkündür. Hatta evde kolonya yapımı oldukça kolaydır.

Evde Kolonya Tarifi

Evde kolonya yapmak için elinizde bazı malzemeler bulunması gerekiyor. Bu malzemeleri satışı yapılan yerlerden satın alabilirsiniz.

Malzemeler;

  • 800 mililitre etil alkol
  • 185 mililitre su
  • 15 mililitre limon esansı
  • Kolonya süzme kâğıdı

Evde kolonya yapmak için öncelikle malzemeleri edinmeniz gerekiyor. Ardından 800 mililitre etil alkol ile limon esansını iyice karıştırmanız gerekiyor. Daha sonra suyu ilave edip iyice karışmasını sağlamalısınız. Kullandığınız suyun saf su olması büyük önem taşımaktadır. Dilerseniz saf içme suyu da kullanabilirsiniz. Tüm bu adımları takip ettikten sonra kolonya süzme bezi ya da kâğıdı ile kolonyayı süzmelisiniz. Daha sonra kolonyanız kullanmaya hazır olacaktır.

Limon kokusu sevmeyenler limon kokusu yerine farklı kokular tercih edebilirler. Genellikle tercih edilenler arasında yeşil çay, tütün, bergamot, tarçın, biberiye ve portakal esansı bulunur. Bu esanslar ile de oldukça güzel bir kolonya elde edebilirsiniz.

Kolonya yapımında kullanacağınız alkolün etil alkol olmasına dikkat etmelisiniz. Piyasada yaygın olarak metil alkol bulunmaktadır ve metil alkolün doğrudan cilde kullanımı tahriş gibi durumlar yaratabilir. Bu türden sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka etil alkol kullanımı yaptığınızdan emin olmalısınız.

Önerilen İçerik  Düğünde Oynamayı Bilmeyenler Ne Yapmalı?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1339
Kategori:
Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.