Gözlük Buğu Yapıyorsa Nasıl Geçer?

foggy glasses face masks

Gözlük buğu oluşumuna oldukça yatkın bir alettir. Kış aylarının gelmesi ile birlikte bu durum çok fazla görülür. Ayrıca günümüzde maske takıldığı için de gözlük buğulanması çok fazla karşılaşılan ve gözlük takan insanların bıktığı bir durumdur. Ilık ortamlardan soğuk ortamlara geçildiğinde veya soğuk ortamlardan ılık ortamlara geçildiğinde bu durum daha fazla yaşanır. Makine kullanırken yaşandığında hayati tehlike yaratabilir. Bu yüzden bu duruma bir çözüm bulmak gerekir.

Gözlük Buğulanması Nasıl Engellenir?

Gözlük buğulanması önleme oldukça kolaydır. Sadece birkaç malzemeye ihtiyacımız var. Gözlük camının buğulanmaması için tıraş köpüğü kullanabilirsiniz. Sıcak bir ortamdan çıkmadan önce gözlük camlarınıza bir miktar tıraş köpüğü sıkın. Ardından elinizle güzelce ovalayın. Ovaladıktan sonra kuru bir bez yardımıyla silin. Islak bir bez ile silinmesi ya da yıkanması önerinin işe yaramamasına neden olacaktır.

Gözlük camının buğulanmaması için bu iş için özel olarak üretilen buğu önleyici mendilleri de kullanabilirsiniz. Fiyatları 20 ile 40 Türk Lirası arasında değişmektedir. Bu mendiller yüzme ya da güneş gözlükleri için de kullanılabilir.

Eğer salgın yüzünden maske takıyorsanız ve maskeden kaynaklı olarak gözlükleriniz buğulanıyorsa bu durumda maskenin yüzünüze tam oturduğundan emin olmalısınız. Ayrıca maskenin üst kısmını da dışından olacak şekilde ilave bir bant yardımı ile burun üstüne yapıştırabilirsiniz. Böylece burnunuzdan çıkacak olan nefes üst kısma gitmeyecek ve böylece buğu oluşmayacaktır.

Önerilen İçerik  En Çok Satılan Bilezik Modelleri
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1347
Kategori:
Moda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.