İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

1035927 1920x1080

İpek kirpik yapımı maskaraya olan ihtiyacı ortadan kaldırdığı için oldukça popülerdir. Saf ipekten üretilir. Kirpiklerin daha güzel ve daha dolgun görünmesini sağlar. Kirpik aralarına tek tek yapıştırılır. Daha dolgun görünmesini sağlamasının yanı sıra kirpiklerin olduğundan daha uzun ve gür görünmesini de sağlar. Üst göz kapağındaki kirpiklere teker teker özel bir medikal yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılır. Ortalama olarak 2 ya da 3 ayda takılan ipek kirpikler tamamen dökülmektedir. Saf ipekten yapıldığı için oldukça doğal görünür.

İpek Kirpik Uygulaması ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

İpek kirpik yapmak genellikle acıya sebebiyet vermez. Fakat ufak bir yanma hissedilebilir. Güvenilir bir merkezde yapılması gerekmektedir. Kötü bir yapıştırıcı kullanılması durumunda gerçek kirpikler zarar görebilir.

İpek kirpik takıldıktan sonra göz makyajını çıkarmak için daha fazla çaba sarf edilmelidir. Çünkü yapılan makyaj kirpik aralarında kalabilir. İpek kirpiklerin daha uzun süre dökülmeden kalması için maskara veya eyeliner kullanmamak daha mantıklı olacaktır. İpek kirpik takılıyken yüzüstü uyumamaya dikkat edilmelidir. Aksi halde kirpiklerde yamulma ve şekillerinde bozulma gözlemlenebilir.

İpek kirpikler kalıcı olarak da bilinmektedir. Ancak bu kalıcılık süresiz değildir. Ortalama olarak 3 ayda yenilenmesi gerekmektedir. İpek kirpiklerin şimdilik herhangi bir zararı olduğuna dair bulgu yoktur. Fakat çok uzun süreli kesintisiz şekilde ipek kirpiklerden kullanmak göz yapısına zarar verebilir, bu yüzden kullanım süresi olarak dikkatli olunmalıdır.

Önerilen İçerik  Porselen Makyaj Kaç Saat Dayanır?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1300
Kategori:
Makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.