Küçük Göğüs Nasıl Büyütülür ?

strength training art

strength training art 1

 

 

 

Göğsümüz 18 yaşından itibaren gelişmez . Çünkü o yaşa kadar gelişimini tamamlamış ve kendi şeklini ve boyutunu almıştır artık. Göğüsün büyük olmasının aslında bir maharet olmadığını hatta bazı durumlarda çok daha dezavantaj olduğunu öncelikle belirtelim. En basit örnek olarak ; Vücudunuzun taşıyamayacağı bir göğüs boyutuna sahipseniz sürekli bel ağrısı çekmek , sütyenleri bütün gün takmanın dayanılmazlığı vs. bu çok geniş bir şekilde uzayan bir liste olabilir. Güzellik algısı kişiden kişiye değişen bir olgu ve bir kişi küçük göğüsü daha çekici bulurken başka bir kişi büyük bir göğüsü çekici bulabiliyor.Küçük göğüslü olmayı takıntı haline getirmeden önce bunun zorlu bir süreç olacağını bilmeniz gerekir . Hiç bir bitkisel çözüm göğüsleri büyütemiyor henüz. Öyle bir şey gerçekten olsaydı . Herkesin göğüsü çoktan aynı boyutlarda olmuştu. Gerçekten göğüsü büyütmenin 3 yolu var ve küçük göğüsü büyütmenin diğer faktörlerinin gerçekçiliğini ciddi ciddi sorgulamanız gerekir . Şimdi göğüsü büyütmenin 3 yolunu beraber inceleyelim  ;

 

 

 

1.Spor yapmak ; 

 

 

Spor yapmak , göğüsü büyütmenin en etkili yollarından biridir . Aynı zamanda göğüste sarkmayı da önler ama kolay bir süreç değildir bunun için en az 6 ay kadar düzenli göğüs egzersizleri yapmanız gerekir ve zamanla göğsünüzde oluşan sertlik ve büyüklüğü fark edersiniz. Spor yapmanın bir hayat biçimi olduğunu unutmamalı ve sporun yanında beslenmenize de dikkat etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

 

 

2.Kilo almak ; 

 

 

Kilo almak kesinlikle göğüsü büyütür. Çünkü göğsümüzün 2 kısmı vardır ; süt dokusu ve yağ dokusu.Süt dokusu , hamile kalma ile birlikte hormonsal etkilerden dolayı ve süt bezlerinin dolmasından dolayı göğsü büyütür. Bu duruma istinaden hormon ilacı kullanan insanlar vardır . Bu ilaçların vücuda faydası değil aksine kansere kadar giden bir tehlikesi vardır. Doktor önermeden hormon ilacı kullanmak çok zararlıdır.Hormon ilaçları kullandığınız süre boyunca göğüsü bir miktar şişirir ve kullanım bittikten sonra göğüs de eski haline geri döner. Yağ dokusu ile kilo ile birlikte oluşan bir büyümedir ama kilo alırken bütün vücudunuzun da yağlanacağını göz ardı etmemeniz gerekir ama imkansız değil kilo alıp daha sonra bölgesel zayıflama ile göğüsünüzden kaybetmeyip yağlı olan bölgelerinizi eritebilirsiniz. Bu süreçte yine spor ve sağlıklı beslenmek önemli olacaktır. Bu süreç de öyle kolay değildir . Kilo alıp bir anda diyetlerle verirseniz yine bir faydasını göremezsiniz. Dikkatli ve hatasız ilerlemek ve zamana doğru bir şekilde yaymak önemlidir. Kilo almak sağlıksız yiyeceklerle olmamalıdır. 

Önerilen İçerik  Yolculuklarda Mide Bulantısı Nasıl Önlenir ?

 

 

3. Cerrahi Operasyon ; 

 

 

Cerrahi operasyon 2 yöntemden daha kolay gibi gözükse de süreç aslında daha ağrılı ve acılıdır. Böyle bir yönteme karar verdiyseniz ve bütün riskleri kabul ediyorsanız , ilk olarak ciddi bir araştırma yapın ve 1 değil en az 2 -3 doktorla görüşün. Piyasada olması gerekenden ucuz cerrahi operasyon yapan doktorlara güvenmeyin ve risk faktörünü , ilerle oluşabilecek sorunları çok iyi araştırıp öyle karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.