Memenin Sarktığını Nasıl Anlarız ?

meme kucultme

meme kucultme 1

 

 

 

Meme sarkması ne yaparsak yapalım sonunda bizi bulacak ufak çaplı bir kabus gibi. Göğüslerin güzel gözükmesi her kadın için önemli bir durumdur. Çünkü psikolojik olarak kendimizi daha kadınsı hissetmemize neden olan göğüslerimizdir. 

 

Güzellik kavramı nasıl ki kişiden kişiye çok değişken bir durumsa , göğüsler de böyledir. Bazı kadınlar küçük göğüs severken bazı kadınlar ise büyük göğüsleri olmadığından şikayet ederler. Bütün bunların ötesinde her kadının ortak noktada buluştuğu konu ise ; meme sarkmalarıdır. Meme sarkmalarında hem kadınların sorumlu olabileceği hemde isteseler bile engel olamadan sarkmaya sebebiyet verilecek durumlar vardır. Memenin sarkmasına neden olabilecek faktörler şunlardır ; 

 

 

1.Hızlı kilo alıp vermek ; Bu durum vücudun her yerinde olduğu gibi göğüslerde de sarkmaya neden olabilir. Aşırı kilo almış olan biri bu kiloları verdiğinde, kiloluyken gerilen cilt kilo verildiğinde kendini toparlayamaz. Bu durumda göğüs sarkması dediğimiz sorun yaşanır. Kilonuz çok sık değişime uğruyorsa meme sarkması kaçınılmaz olabilir.

 

2.Emzirmek ;  Emzirme sürecinde göğüsteki süt kanallarının dolması ve boşalması sürekli tekrar eden bir durumdur. Süt kanallarının dolması sırasında gerilen cilt, kanalların boşalmasıyla eski halini almakta zorlanır. Bu tekrar eden eylem zaman içinde göğüs sarkması sorununun yaşanmasına neden olabilir. Özellikle ileri yaşlardaki annelerde bu sorun daha kolay yaşanır bir hale gelir.

 

3.Kalıtsal etkenler ; Göğüsleri taşıyan bağ dokularının zayıflığı sarkmanın erken yaşlarda oluşmasına neden olabilir.

 

4.Yaşlanmak ;  Yaşın ilerlemesi vücuttaki hormon dengesinin de değişmesi anlamına gelir. Bu durum göğüs dokusunda azalmaya neden olabileceği için, sarkmaya yol açar. Genç yaşlarda diri duran göğüsler yaşlanma ve yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkmaya başlarlar.

Önerilen İçerik  Göz Tembelliği İçin Hangi Doktora Gidilir ?

 

5.Yer çekimi ; Yer çekimi göğüs sarkmasında çok etkili olmasa da meme uçlarının aşağı doğru yön bulmasında etkilidir.

 

6.Yanlış sütyen seçimi ; Yanlış sütyen seçimi yapmamalı ve bu konuda hassas davranmalısınız. Bu konuda doğru seçimleri yaptığınızdan emin olamıyorsanız ;  Sağlıkla İlgili Bilgiler  kategorimizi de inceleyebilirsiniz.

 

 

Memenin Sarktığını Nasıl Anlarız ?

1 . Memede sarkma olduğunu anlamak kolaydır. Öncelikle aynaya geçip sütyeninizden kurtulun ve aynada yan olarak durun. Bu durum size hemen bir ipucu vermeyebilir ama aşağıdaki fotoğraflara baktıktan sonra memenizde sarkma var mı ? yada memede sarkma varsa hangi evredesiniz kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bütün bunları yaparken kollarınız yukarıda olmamalıdır. aşağıda bulunan ilk fotoğrafta gördüğünüz evreleri göğüs uçlarınıza bakarak değerlendirmelisiniz.

 

meme sarkıklığı

 

 2. Aşağıda gördüğünüz fotoğrafta ise memede oluşan sarkmaların sınıflandırması ve yalancı meme sarkması yaşıyorsanız ; memenin ve göğüs ucunun nasıl olması gerektiğini inceleyebilirsiniz. 

 

meme sarkmas pana e1530361235297

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.