Porselen Makyaj Kaç Saat Dayanır?

Porselen Makyaj Kaç Saat Dayanır?

Porselen makyaj kaç saat dayanır sorusu kalıcı makyaj tekniklerini araştıranların merak ettikleri konular arasında yer alır. Porselen makyaj, kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen bayanlar tarafından çok sık olarak uygulanır. Bu makyaj malzemeleri kullanıldığında ortaya çıkan uygulama uzun saatler boyunca dayanabilmektedir. Teni adeta mermer pürüzsüzlüğüne kavuşturan porselen makyaj ürünleri ile cilde yapılan makyaj saatler boyunca yeni yapılmış gibi taze kalabilir.

Cilt kusurları ile ilgili ciddi problemleriniz varsa cildinizdeki bütün kusurları porselen makyaj ürünleri ile harika bir şekilde gizleyebilirsiniz. Özel günleriniz için tercih edeceğiniz porselen makyaj ile gün boyunca kendinizi özgüvenli hissedebilir ve her ortamda makyajınızın size verdiği güven ile rahat hareket edebilirsiniz. Porselen makyaj kaç saat dayanır ve porselen makyaj nasıl yapılır gibi sorulara yanıt bulduktan sonra siz de profesyonel bir şekilde kendi makyajınızı yapabilirsiniz.

Porselen Makyaj Yüzde Kaç Gün Kalır?

Porselen makyaj ile diğer makyajlar arasındaki en temel ve önemli fark, bu ürünlerin daha uzun süre ciltte kalıcı olabilmesidir. Ancak her makyaj türünde olduğu gibi porselen makyaj uygulamalarında da istenilen sonuçların elde edilebilmesi için öncelikle cildin makyaj öncesinde hazırlanması gerekir. Cildinizi makyaj öncesi uygulanan ürünler ile makyaja hazırladıktan sonra porselen makyaj uygulamalarından istediğiniz güzel sonuçları alabilirsiniz. Diğer koşullarda uyguladığınız porselen makyaj ürünleri istediğiniz kalıcı etkiyi vermeyecektir.

Porselen makyaj kaç saat dayanır ve yüzde ne kadar kalır gibi sorulara yanıt arıyorsanız herhangi bir müdahale gerekmedikçe bu ürünlerin cildinizde kalacağını bilmelisiniz. Bu ürünleri cildinize uygulamadan önce cildinize peeling yaparak etkilerini daha da fazla artırabilirsiniz. Bunun ardından makyaj uygulamasını adım adım nasıl yapacağınızı öğrendikten sonra en özel gün ve gecelerinizde güzelliğinizi saatler boyunca kanıtlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik  2018 Yılının Favori Ruj Renkleri

Makyaj yapmayı seviyorsanız ve ürünlerinizi porselen makyaj malzemeleri arasından tercih etmek istiyorsanız, başlıca porselen makyaj ürünleri şunlardır;

 • Transparan pudra
 • Makyaj bazı
 • Kapatıcı
 • Kapatıcılığı yüksek fondöten
 • Kontür için kullanılan yan ürünler
 • Eyeliner
 • Far paleti
 • Ruj
 • Far bazı
 • Makyaj sabitleyici ürünler

Porselen makyaj uygulamasını yapmak son derece kolaydır. Bu konuda kendinizi geliştirerek kısa sürede kendi makyajınızı kusursuz bir şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

Porselen Makyaj Bozulur Mu?

Porselen makyaj kaç saat dayanır ve porselen makyaj bozulur mu sorusuna hayır şeklinde cevap verebiliriz. Eğer makyajı kurallarına ve aşamalarına göre yaparsanız kalıcı olarak porselen makyaj yapabilirsiniz. Porselen makyaj ürünleri ekstra koruyucular kullanılarak üretilir. Bu sayede cilde sabitlenir ve gün içerisinde basit temaslar ile kolayca silinmez. Makyaj temizleyici ürünler kullanarak porselen makyajı cildinizden temizleyebilirsiniz.

Tüm Gün Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bütün gün kalıcı olarak cildinizde yer almasını istediğiniz porselen makyajı en doğru adımlar ile yapmak isterseniz, şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi makyaj bazı kullanarak makyaja hazırlanmalısınız.
 • Bu aşamada yüksek kapatıcılığı bulunan ürünler tercih ederseniz makyajınızın da o denli kusursuz olacaktır.
 • Porselen makyaj uygulamasının ilk adımında cilt renginize uygun fondöten tercih ederek detaylı şekilde cildinize uygulamalısınız. Doğru bir fondöten seçimi ile istediğiniz kapatıcılığı yakalayabilirsiniz.
 • Kullandığınız kapatıcılar ile göz altlarınızı düz bir görünüme kapatmanız önemlidir. Gerektiğinde fondöten sürdükten sonra ekstra uygulama ile bu bölgelerde kusursuzluk sağlamalısınız.
 • Sonraki aşamada göz kapaklarınıza far bazı uygulamanız gerekir. Bu sayede göz makyajında daha fazla kalıcılık elde edersiniz. Bunun için gözlerinizi kapattıktan sonra göz kapağına hafif hareketler ile bazı sürmeniz yeterlidir.
 • Göz far bazınız kuruduktan sonra farı göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz.
 • Ardından eyeliner uygulamasını gözlerinize sürerek göz makyajınızın önemli kısmını tamamlayabilirsiniz.
 • Son olarak rimel sürebilir ve göz makyajından sonra diğer malzemeler ile porselen makyaj uygulamasını yapmaya devam edebilirsiniz.
 • Allık ve aydınlatıcı gibi ürünleri makyaj bazınız kuruduktan sonra yüz bölgenize uygulayabilirsiniz.
 • Son olarak tercih ettiğiniz renkteki ruju dudaklarınıza sürebilir ve porselen makyaj uygulamasını bitirebilirsiniz.
Önerilen İçerik  Çabuk Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyajınızın kalıcı olmasını sağlayan önemli etkenlerden bir tanesi makyaj sabitleyici ürünlerdir. Bu ürünle genelde sprey formülü ile satışa sunulur. Yüzünüze ufak bir mesafeden sıktığınızda ürünlerin daha uzun süre cildinize emilmesini ve sabitlenmesini sağlar. Makyaj sabitleyici ürününüzü makyajınızın her yerine temas edecek şekilde cildinize uygulayarak porselen makyaj uygulamasını başarılı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Porselen Makyaj Kaç Saat Dayanır? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1135
Etiketler:
Kategori:
Makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.