Streç Kot Küçültmesi Nasıl Yapılır?

webinar jeans

Streç kot küçültme yöntemi evde kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Streç kotlar normalde vücudunuzu tam olarak saran ürünler olması gerekir. Ancak yeni aldığınız streç kotlar çoğu zaman vücut ölçülerinize uygun olmayabilir. Pantolonların biraz bol olduğunu hissetmek sinir bozucu bir durum olabilir.

Pek çok kot ilk kez yıkandıktan sonra genelde küçülür. Ancak bu her zaman yeterli olmayabilir.

Sıcak Su ile Streç Kot Küçültme

Streç kot küçültmek sıcak su ile oldukça kolaydır. Kotları sıcak sularla yıkamak küçülmelerine yardımcı olur. Kotları solmayacak, renkleri bozulmayacak şekilde yıkamalısınız. Ardından başka giysiler olmadan küçültmek istediğiniz kotu kurutucuya koyun. En sıcak ayarları kullanarak fazlaca bekletin. Bu esnada kurutucunun 15 dakika daha fazla çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemlere rağmen yeteri kadar küçülmediyse sıcak su dolu bir kap içerisinde kotlarınızı bekletebilirsiniz. Bir küvetin içerisine sıcak su doldurup ardından kolları giyerek sıcak su dolu küvete girebilirsiniz. Suyu dayanabileceğiniz sıcaklığa getirin. Bu işlem sayesinde kotlarınız vücut tipinize tam olarak uygun hale gelecektir. Bu işlem sırasında ise sorunsuz küçültme yapmak için kurutucu kullanmamanız gerektiğini de unutmamalısınız. Aksi halde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

Eğer paça ya da bel gibi kısımları küçültmek istiyorsanız bu durumda dikiş makinesini kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bel kısmı ve paça kısmında küçültme yapmak biraz zahmetli olabileceği için bu konuda terziden yardım almanız daha iyi olabilir.

Önerilen İçerik  Büyük Beden Kadınlar İçin Abiye Elbise Modelleri 2018
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1500
Kategori:
Giyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.