Elbisedeki Simlerin Dökülmemesi İçin Ne Yapmalı?

Elbisedeki Simlerin Dökülmemesi İçin Ne Yapmalı?

Simli elbise giymeyi seviyorsanız elbisedeki simlerin dökülmemesi için ne yapmalı konusunun sizi yakından ilgilendirdiğini bilmelisiniz. Simler kıyafette en fazla kullanılan tekstil ürünleri arasında yer alır. Kıyafete ayrı bir hava ve ihtişam katan bu ışıltılı malzemeler kullanıldığı yerlerde dikkat çekici özellikler ile ön plana çıkar Özellikle yazı ve sembollerin işlenmesinde tercih edilen simler, kaliteli baskılar ile kumaşlara işlendiğinde oldukça uzun bir zaman kumaş üzerinde kalabilir. Simli kıyafetlerinizde bulunan simleri korumak ve dökülmemesini sağlamak için bu konuda size verilecek tavsiyelere kulak verebilirsiniz.

Simler, tekstil baskı sektöründe süsleme sanatının bir öğesi olarak yer alır. Görsel anlamda zenginlik kazandırması nedeni ile giyim ürünlerinde kullanılır. Simler kıyafetlerde kullanılmadan önce belirli işlemlerden geçirilir. Bu sayede hem baskı aşamasında istenilen performansı verir hem de kalıcılık oranı normalden daha fazla artar. Bütün bu yöntemler uygulandıktan sonra simlerin kıyafetlere en iyi şekilde sabitlenmesi mümkün olur. Bununla birlikte parlaklık veren dokuları hiçbir zaman kaybolmaz. Son olarak ürün kullanımı esnasında sökülmesinin önüne geçilir.

Elbisedeki Simler Nasıl Sabitlenir?

Elbiselerde bulunan simler zamanla yapılarından dolayı dökülebilir. Bunun yanı sıra kullanıma bağlı olarak da dökülmeleri her zaman söz konusudur. Elbiselerinizin simlerinin dökülmesinden şikayetçi iseniz bunun başlıca nedenleri şunlar olabilir;

  • Yıkama esnasında gerekli hassasiyetin gösterilmemesi,
  • Giysilerin uygun olmayan yıkama programları ile yıkanması
  • Giysilerin özensiz bir şekilde saklanması
  • Simli kıyafetlerin zamanla kullanıma bağlı olarak eskimesi
  • Kıyafetin simli bölgelerine el ile yapılan müdahaleler

Bahsi geçen her konu kıyafetlerinizde bulunan simlerin dökülmesini sağlar. Bu konularda dikkatli olarak simlerin dökülmesini engelleyebilirsiniz. Elbisedeki simlerin dökülmemesi için ne yapmalı konusunda bilgi aldıktan sonra simli kıyafetler asıl korunur konusu ile ilgili de bilgi sahibi olmalısınız.

Önerilen İçerik  İspanyol Makyajı Nasıl Yapılır ?

Elbiselerdeki Simler Nasıl Korunur?

Elbisedeki simlerin dökülmemesi için ne yapmalı konusunda birçok farklı alternatife sahip olabilirsiniz. Öncelikle dökülen bu simlerin tekrar geri yapıştırılabileceğini bilmelisiniz. Sizin uygun olan alternatifi tercih ederek dökülen simleri tekrar yapıştırabilir ve kıyafetinizi tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Simli elbiseler her ne kadar seviliyor olsa da üzerindeki simlerin ömrünün kısa olması nedeni ile çok sık tercih edilmez. Elbisedeki simlerin dökülmemesi için ne yapmalı konusunda bilgi edinerek gerekli durumlarda dökülen simleri tekrar yapıştırabilirsiniz. Dökülen simlerin yapıştırılması konusunda akla gelen ilk yöntem ütüdür. Genelde simler döküldükten sonra kıyafetlerde simlerin yapışkan izleri kalır. Ütü ile bu bölgelere sıcaklık vererek tekrar sim dökebilir ve tekrar kıyafetinizin ilk günkü gibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Simlerin kıyafetlerde korunması için tercih edilebilecek bir diğer yol kıyafetlere şeffaf koruyucu yapışkan sürmektir. Bu yöntem ile simlerin kalıcı olarak kıyafetlere sabitlenmesi mümkün olur. Sim yapıştırıcısı ya da koruyucusu adı altında satılan ürünler arasından seçim yaparak kıyafetlerinizi kullanmadan önce simlerin üzerine sürebilir ve simlerin kalıcı olarak kıyafetlerde bulunmasını sağlayabilirsiniz.

Elbisedeki Simlerin Dökülmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Elbisedeki simlerin dökülmemesi için ne yapmalı sorusuna yanıt olarak şu konulara dikkat edebilirsiniz;

  • Elbiselerdeki simlerin korunması için bu tür giysilerin titiz kullanımı önemlidir. Eğer bol simli bir kıyafetiniz varsa bu parçayı dikkatli kullanmalısınız.
  • Simli kıyafetler diğer kıyafetlere göre her konuda özen ve titizlik ister. Bu kıyafetleri kullandıktan sonra mümkün oldukça hassas programlarda yıkamalısınız. Bu aşamada kıyafetin kullanım süresi önem kazanır. Eğer çok sıcak ve uzun programlarda yıkarsanız simlerin dökülme olasılığı yüksek olacaktır. Mümkün oldukça temiz kullanmalı ve yıkama durumunda en kısa ve ılık programda yıkamaya dikkat etmelisiniz.
  • Kıyafetlerin yıkama öncesinde makineye nasıl yerleştirildiği oldukça önemlidir. Bu tür kıyafetleri makineye yerleştirirken simli bölümlerin içte kalması gerektiğine dikkat etmelisiniz. Kıyafetlerin tercihi çevirebilir ve içe doğru bükerek bu şekilde makine içerisine yerleştirebilirsiniz.
  • Simli kıyafetleriniz eğer düğün ve nişan gibi özel günlerde giyeceğiniz bir kıyafetse bu durumda mutlaka kullanım sonrasında elbise kılıflarında saklamanız önerilir. Diğer kıyafetlerinizi le birlikte saklanan kıyafetlerin simleri zamanla temas nedeni ile dökülebilir.
  • Simli elbiseleri temizletmek için kuru temizleme hizmeti alabilirsiniz. Bu sayede kıyafetler ilk günkü gibi ışıl ışıl ve parlak simleri ile kalacaktır. Güvenebileceğiniz bir kuru temizleme firması ile iletişime geçerek kıyafetlerinizi uygun koşullarda temizletebilirsiniz.
Önerilen İçerik  Kahkül Yakışmadı Ne Yapmalıyım?

Elbisedeki Simlerin Dökülmemesi İçin Ne Yapmalı? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Migren Neden Olur, Nasıl Geçer? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1246
Kategori:
GiyimModa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.