Solaryumda Bacakları Yakmak İçin Ne Yapmalı?

Solaryumda Bacakları Yakmak İçin Ne Yapmalı?

Solaryumda bacakları yakmak için ne yapmalı sorusu solaryuma ilk defa gidecekler tarafından araştırılır. Solaryuma gitmeye karar verdiyseniz ya da daha önce gittiğiniz halde tüm bölgeniz yanarken bacak bölgeniz yanmadıysa yazıda yer alan bilgileri gözden geçirerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Solaryum ile ilgili yapılan araştırmaların çoğu bacak bölgesinin yanmaması ile alakalıdır. Genelde solaryuma sık giden kişiler bile bacaklarının yanmamasından şikâyet eder. Her insanın cilt yapısının birbirinden farklı olduğu düşünüldüğünde, bu durumda solaryum süresi de değişecektir. Gideceğiniz solaryumda seansa girmeden önce kısa bir cilt analizi yaptırabilir ve bütün vücudunuzun aynı oranda yanmasını sağlayabilirsiniz.

Bacak Yanması İçin İdeal Solaryum Süresi Ne Kadar?

Solaryumda kalmanız gereken süre gideceğiniz seansa göre değişir. Solaryum öncesi bu konuda bilgi alarak daha doğru adımlar ile vücudunuzu sağlıklı bir şekilde esmerleştirebilirsiniz. Solaryumda;

 • İlk gidiş için önerilen ideal kalma süresi 5 ila 8 dakika arasıdır. Bu durumun cilt yapınıza bağlı olarak değişeceğini unutmamalısınız.
 • Solaryumda doğal bir bronz ten elde etmek için bir seansta 7-8 dakika kalmanız yeterli olacaktır.
 • Çabuk bronzlaşmak isterseniz bu durumda solaryum seanslarınızı daha sık aralıklar ile almalısınız.
 • Solaryumda cildinizin zarar görmemesi için haftada 3 günden daha fazla gitmemelisiniz.
 • Solaryum seanslarınız arttıkça ilerleyen seanslardan itibaren tek seans kalış sürenizi 10 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz.
 • Solaryuma düzenli olarak devam ediyorsanız vücudunuzun alıştığına karar verdikten sonra tek seansta 20 dakikaya kadar kalabilirsiniz.

Solaryumda Bacaklar Neden Yanmaz?

Solaryumda bacakları yakmak için ne yapmalı sorusu bacaklarını yakamayanlar tarafından çok sık araştırılır. Solaryum vücuda en faydalı olabilecek yapay işlemler arasında yer alır. İşlem sırasında vücuda verilen ışınlar vücutta eksik olan D Vitamininin tamamlanmasını sağlar.

Önerilen İçerik  Parlak Saçlar İçin Hint Yağı Maskesi Tarifi

Solaryumda güneşlenme ile güneş altında bronzlaşma süresi birebir aynıdır. Solaryum sırasında yağ algılanması en aza iner. Bunun yanında vücutta bulunan sivilceler de ciddi oranda azalır. Vücutta kalsiyum eksikliğinden meydana gelen sorunlar zamanla iyileşmeye başlar.

Bacaklar vücutta derinin en kalın olduğu bölgeler arasında yer alır. Bu nedenle özellikle darbe gibi durumlarda bacaklar bu durumda en az acıyı verir. Derinin kalınlaşması ve bir takım metabolik özellikler bu bölgenin solaryumda da geç sonuç almaya neden olur. Solaryuma girmek ve bacaklarınızı zarar görmeden yakmak istiyorsanız solaryum konusunda detaylı bilgiye sahip olmalısınız.

Solaryumda Bacakları Yakma Süresi Ne Kadar?

Solaryum ortak noktada insanların daha esmer bir cilt tonuna girmek için tercih ettikleri yapay bir ortamdır. Burada yansıtılan enerji sayesinde vücut güneş ışığına maruz kalmış gibi esmerleşir ve zamanla kararır. Yaz mevsiminde güneşi değerlendiremeyenlerin tercihi olan solaryum günümüzde birçok kişinin dört mevsim tercihidir. Solaryumda bacak yakmak için ne yapmalı ve bacakları yakmak için ne kadar zaman gerekir gibi sorulara yanıt bularak bacak bölgenizde istediğiniz etkiye sahip olabilirsiniz.

İnsan vücudu her bölgede farklı doku ve özelliklere sahiptir. Vücut genelinde en hassas bölge yüz iken en zor etki gören bölge bacaklardır. Bu nedenle solaryumda en son bacaklar yanar. İdeal solaryumda kalma sürenize ek olarak fazladan kalmaya devam edebilir ve bacaklarınızın da istediğiniz derecede yanmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda tam olarak ne kadar süreye ihtiyacınız olduğunu merak ediyorsanız solaryuma girmeden önce cilt analizi yaptırarak alanında uzman olan kişilerden cildinize uygun ideal süreyi öğrenebilirsiniz.

Solaryumda Bacakları Yakmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Solaryumda bacakları yakmak için ne yapmalı sorusuna yanıt bulduktan sonra solaryuma girerken nelere dikkat edilmeli konusunda da bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu sayede işlem öncesi ve sonrasında oluşacak her türlü riske karşı bilinçli olmanız mümkün olur. Solaryuma girmeden önce şu konulara dikkat etmelisiniz;

 • Solaryum sıcaklığının vücudunuz için uygun seviyede olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Sertifikası bulunmayan solaryum salonlarını tercih etmemelisiniz.
 • Gözlerinizi ışınlardan korumak için mutlaka özel gözlük kullanmalısınız.
 • Solaryum merkezinde kullanılan cihazların sizin ten renginize uygun olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz.
 • Solaryum öncesi mutlaka bir cilt doktoruna muayene olup bu işlem için uygunluk raporu almalısınız.
 • Solaryum için kullanılacak özel ürünler haricinde herhangi bir ürün kullanmamalısınız.
 • Solaryum öncesinde güneş kremi ya da deodorant gibi ürünleri kesinlikle kullanmamalısınız.
Önerilen İçerik  Nohutun Kabuğu Soyulmaması İçin Ne Yapmalı?

Solaryumda Bacakları Yakmak İçin Ne Yapmalı? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Migren Neden Olur, Nasıl Geçer? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1265

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.