Hint Kınası Ciltten Nasıl Çıkar ?

14240860 166089100500910 871164808 n 1

Hint kınası ilk uygulamada çok hoş dursa da zaman içinde silinmeye başlıyor.Bu silinme aşaması leke gibi gözükmeye başladığı ve belirginliğini kaybettiği zaman çoğu insan tamamen geçmesini beklemek istemiyor ve hızlı bir çözüm arıyor.Hint kınasını direk çıkaran bir ürün maalesef ki henüz yok ama bazı küçük işe yarar çözümler var.Bu çözümler arasında yaygın olarak klor vb. kimyasal maddeler de var ama biz kesinlikle önermiyoruz.Çünkü kimyasallar cildimizle hiç bir şekilde temas etmemeli.Cildinizde çok ciddi tahribatlar meydana getirebilir.;Bu yüzden sebebi ne olursa olsun kimyasallardan uzak durmanızı öneririz.Şimdi Hint kınasını ciltten çıkarma yöntemlerine göz atalım ;

  1. Su ile geçirmek ; Uzun soluklu ama en basit yöntemlerden biri.Sürekli olarak su ile zaten temas halindeyiz.Burada tek yapmamız gereken her elimizi yıkadığımızda daha çok sabunlayıp deriden silinmesine katkıda bulunmak.
  2. Kese Yapmak ; Kese yapmak da hem cildimiz için hemde kınayı geçirme konusunda başarılıdır.Yapmanız gereken şey banyoda derinize zarar vermeyecek bir kuvvetle Hint kınası bulunan bölgeye kese yapmak.İlk seferinde hemen geçirmese de daha hızlı geçmesine yardımcı olacaktır.Çok sık kese yapmak yanlıştır.Geçirmek için daha çok kese yapayım derseniz derinize zarar verebilirsiniz.
  3. Zeytinyağı ve tuz ile çıkarmak ; Zeytinyağı ve tuz kullanmak da etkili ve cilt için nemlendirici bombası olacak bir yöntemdir.Zeytinyağı ve az bir miktar tuzu Hint kınası olan bölgeye uygulayıp 15-20 dakika bekletin .Hint kınasının akmaya başladığını göreceksiniz ve her gün günde 1 kere olmak koşuluyla denerseniz 2-3 güne kınanın tamamen yok olduğunu göreceksiniz.Zeytinyağı ve tuzu yeteri kadar beklettikten sonra çıkarırken hafif kese yaparak çıkarmak daha etkili olmasına neden olacaktır.
  4. Limon ve Karbonat ile çıkarmak ; Limon ve karbonat zaten tartışmasız en iyi doğal leke çıkarıcılarımız ve her alanda ve her konuda bizi hiç yanıltmıyor.Her türlü leke çıkarma işleminde limon ve karbonatı sürüp bekletmeyi deneyebilirsiniz.İsterseniz cildinize sürüp bekletin isterseniz dudaklarınız çok kuruduğu zaman peeling yapın.Her türlü alanda başarılı oluyor bu ikili.Hint kınasını çıkarmak içinde kullanmak etkilidir.Cildinizde herhangi bir tahribata sebep olmaz .Sürün ve bekletin 30 dakika kadar yada isterseniz derin bir kaba koyup (eller yada ayaklar için geçerli ) el yada ayağınızı içinde bekletin.Sonra hafif hafif ovarak temizleyin.2 3 tekrardan sonra başarılı bir sonuç elde ettiğinizi göreceksiniz.
Önerilen İçerik  2018 Tesettür Gelin Başı Modelleri

Hint kınasını en kolay yöntemler ile çıkarmanız için sizler için tüm bilgileri harmanladık. Eğer morluk ile ilgili şikayetiniz var ise morluk nasıl geçer makalemizi mutlaka inceleyin.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1568
Kategori:
BakımModa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.