Kışa Özel Evde Cilt Bakımı Tüyoları

59f979b6c03c0e3aa84ef258

59f979b6c03c0e3aa84ef258 1

 

 

 

Kışın gelmesiyle birlikte cilt bakımı daha da önemli bir hale geliyor.Kışın getirileri yağmur , rüzgar , stres gibi etkenler oluyor ve bunlarda cildimize hassaslaşma , yağ dengesi değişimi ,kızarma gibi reaksiyonlara sebebiyet veriyor. Cildimize bakım yapmadığımız zaman bu durum 2 katına çıkıyor ve bu cilt yaşlanmasını daha da artırıyor.Bunların önüne geçmek tabi ki mümkün .Sadece biraz zaman ve disiplin gerek. Ee bu da biz kadınlarda bolca mevcut.Şimdi kışa özel evde cilt bakımı tüyolarımıza bir göz atalım , daha sonra uygulayalım ki güzelliğimize güzellik katalım 🙂 .

 

 

 

  1. Krem kullanmayı seviyorsanız her akşam  vücudunuzu yoğun bir nemlendirici kremle nemlendirin.Bazı kadınlar sevmediği için onlara tavsiyemiz ise banyodan sonra vücut losyonları ile vücutlarını nazikçe ovmalarıdır.
  2. Elleriniz için ve dudaklarınız için nemlendiriciniz mutlaka olsun.Dudakların durumu bazen bakımsızlıktan daha çok nasibini alıyor.Dudak nemlendiriciniz dermokozmetik olsun.Gidip eczanelerden istediğiniz yoğunluk derecesine göre alın.Bunlar mümkünse renkli dudak nemlendiricileri olmasın.Eller için ise çok yoğun olmayan herhangi bir kremi kullanabilirsiniz ama eller için kullanacaksanız önemli olan şey çabuk emilmesi ve yapış yapış olmamasıdır.
  3. Ne olursa olsun asla makyaj ile uyumayın.Cildinize en büyük kötülüğü makyaj ile uyuyarak yaparsanız.Mutlaka yıkayın .Yıkarken cilt tipinize uygun ürünler kullanın.Sıcak suyla yıkamayın ve silerken cildinize havluyu bastırıp çekin nazikçe .Suyun nemi kalsın , sadece ıslaklığı alın. Daha sonra bekleyin cildiniz gerilince temizleyici tonik kullanın.Tonik çabuk emilir.Tonikten sonra nemlendiricinizi kullanın.Bu aşamada da eğer dudaklarınızı hafifçe nemlendirip yatarsanız , sabah uyandığınızda yumuşacık dudaklara sahip olduğunuzu görürsünüz.
  4. Haftada 1 yada 2 haftada 1 cildinize maske yapın.Bunu alıp suratımıza koyup beklediğimiz o kağıt gibi maskelerle yapmayın.Sürülebilir maskelerden alın yada kahve telvesi , salatalık maskelerine başvurun.
  5. Su için.2 litre desek de bu olaya hiç birimiz kolay kolay uymuyoruz.Çabalayın en azından .Evinizde,işinizde,çantanızda veya başınızın ucunda mutlaka su bulundurun.Çok göz önünde olursa psikolojik olarak içmek istersiniz zaten.
  6. Kaliteli uyku diye bir şey gerçekten var ! Uyku saatlerinizi düzenli hale getirin.Bunun sadece cildinize değil hayatınıza da çok olumlu yansımaları olacaktır.
  7. Sağlıksız beslenmemeye çalışın ; hem cildiniz hem vücudunuz hemde kaliteli bir yaşam için sağlıklı beslenmek zorundayız.Elinizden geldiğince sağlıklı beslenin ama hangimiz kaçamaklar yapmayı sevmiyoruz ki! Olsun her gün kötü beslenmektense arada bir kaçamak yapmak çok daha iyidir.
  8. Stresten uzak durun ; Hayatın bizi zorladığı zamanlarda bu durumu bir kitap okuyarak , film izleyerek yada müzik dinleyerek o da mı olmadı ? resim çizmeye çalışarak değerlendirin. Stres hem psikolojimizi hem de vücudumuzu etkiliyor. Bu nedenle stresten olabildiğinizce kaçın.Bunun bir çok yolu var. Evde yoga yapabilirsiniz , kağıt kalem alıp içinizi dökebilirsiniz mesela.Sakinlik her zaman huzur verir .Sağlıklı düşünmek için mutlaka sakin olun ve ne istediğinize karar verip ne olursa olsun stresten uzak durun!
Önerilen İçerik  Saçlarım Çok Çabuk Yağlanıyor Ne Yapmalıyım ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.