Yağlı Saçlardan Nasıl Kurtulursunuz?

hair salon kelso why hair turns grey

Yağlı saçlar görünüm açısından en büyük sorunlardan birisi olarak öne çıkıyor. Özellikle günlük yaşam içinde yağlı saça sahip olmak kendinizi sosyal anlamda kötü hissetmenize yol açabilir. Bu türden sorunların önüne geçmek için yağlı saçlardan kurtulmanız gerekiyor. Yağlı saçlardan kurtulmak için ise deneyebileceğiniz pratik yöntemler bulunuyor. Bu sayede de yağlı saçlardan kurtularak sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçların Yağlanması Nasıl Önlenir?

Yağlı saçlardan kurtulma aşamasında ilk yapmanız gereken şey saçlarınıza uygun bir şampuan seçimi yapmaktır. Yağlı saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanmalısınız. İçeriğinde misel su bulunan yeni nesil şampuanlar bu iş için uygundur.

Yağlı saçlarınızdan kurtulmak istiyorsanız saçlarınızı yıkadıktan sonra argan yağı, Hindistan cevizi yağı gibi saç bakım yağlarını kullanmamalısınız. Bu tür bakım ürünleri saçlarınızın daha kısa sürede yağlanmasına sebep olacaktır. Bu malzemeleri saçlarınıza maske olarak uygulayıp daha sonra yıkayabilirsiniz.

Saçlarınız yağlandı ise ve acil olarak evden çıkmanız gerekiyorsa kuru şampuan kullanabilirsiniz. Kuru şampuan saç diplerine uygulanır. Böylelikle diplerdeki yağlı görüntünün ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

Saçlarınız yağlandı ve elinizde kuru şampuan yok. Korkmayın, yine de acil olarak uygulayabileceğiniz bir yöntem mevcut. Bu durumda saç diplerinize bebek pudrası uygulayabilirsiniz. Bebek pudrası da kuru şampuan gibi yağlı görüntünün ortadan kaybolması için yardımcı olacaktır.

Önerilen İçerik  Saçlarım Çok Çabuk Yağlanıyor Ne Yapmalıyım ?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1425
Kategori:
Saç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.