Bebek Pudrası İle Kirpiklerinizi Uzatın

skin hydration

skin hydration 1

 

 

 

Aklımıza gelmeyecek şeylerin işe yaramalarının 2 taraflı sebebi var ; İlk olarak  teknoloji gelişti ve artık elimizin altında her an yüzlerce farklı fikre ulaşabilme imkanımız var . İkinci olarak ise bu fikirleri bizimle paylaşanlar var ve yeri gelince de biz de bu fikirleri başkaları ile paylaşıp deniyoruz.Bu fikirlerden biri kirpikleri bebek pudrası ile uzatmak.Son zamanlarda çok fazla trend olan bu konuda hem sizi aydınlatalım hemde doğru kullanımı yazalım istedik .Bebek pudrası ile kirpik uzatmak nasıl olur ?  Bebek pudrası kirpiklerde gerçekten işe yarar mı ? Sizin için derlediğimiz yazımızı inceleyelim ; 

 

 

 

1.İlk olarak bilmeniz gereken ; Bebek pudrası rimel kullanmadan önce sürülüyor. Baz gibi bir etkisi var.

 

2.İlk önce kirpiklerimizi kıvırıyoruz , daha sonra bebek pudrasını hafifçe sürüp ince bir katman elde ettikten sonra üzerine rimel ile geçiş yapıyoruz.

 

3.Kirpikleri normalde 2-3 kat uyguluyoruz ama bebek pudrası yoğun olduğu için tek katta uzama ve dolgunluk sağlıyor.

 

4.Makyaj dışında durup dururken kullanmayın.Gözünüze mutlaka gelecektir toz ürün olduğu için ve zarar verebilir.

 

5.Hem rimelden hem de zamandan tasarruf etmek açısından kolay bir yöntem gibi gözükse de el alışkanlığı şart.

 

6.Eğer illa bu şekilde doğal uzar mı ? Derseniz de 1 çay kaşığının yarısı kadar bebek pudrası 3 damla göz damlası yada solüsyon ve 5 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırıp kirpiklerinize sürün ve 15 dakika gözünüzü açmadan bekletip daha sonra nazikçe temizleyin.Sabun kullanmayın , tanecikleri olmayan yüz yıkama jeli ile çıkarın.

Önerilen İçerik  Kırık Saçlar İçin Sirke Maskesi Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.