Bikini Bölgesi Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

beach bikini braided hair 237593

beach bikini braided hair 237593 1

 

 

 

Bikini bölgesinde çıkan sivilceler sivilce çıkan kısımda batık izleri olmasından dolayı çıkmaktadır.Bikini bölgenizde meydana gelen kıl dönmelerinin dışarı çıkamaması sonucu derinin iç kısmında iltihap toplanarak kabarması ve bu kabarmalar sivilce oluşumuna neden olur. Bikini bölgesinde sivilce ve batık oluşması ; Jilet dikkatli ve hassas kullanmak , tüy dökücü krem kullanmak , cildi yeterince nemlendirmemek ve dar kıyafetleri çok sık giymekten oluşur. Her kadın zaman içinde bu hataların farkına zaten tecrübe ile varıyor maalesef ama bazen ne denesek olmuyor.Şimdi sizler için derlediğimiz bikini bölgesi sivilce izleri nasıl geçer yazımızı inceleyelim ; 

 

 

 

  1. İlk olarak tecrübeli değilseniz kesinlikle sivilce ve batıklarla oynamamalısınız.
  2. Batıkları kendi çabanızla çıkarmışsanız ve bunu iğne ucu gibi aletlerle yapmışsanız sivilce izleriniz yaraya dönüşecektir.
  3. Eğer sivilce yada batık iziniz varsa ; yoğun nemlendirici krem kullanın ( eczaneden danışarak tam da sorununuza uygun olanı almanızda fayda vardır . Sürekli bu tarz kremlerin yenisi çıktığı için belirli bir öneride şuan bulunamıyoruz maalesef ) . Kremi düzenli olarak kullanın ve bir süre bikini bölgenizdeki tüyleri almayın. Daha seyrek tüylerinizi almanız sivilce ve batık oluşma ihtimalini o kadar azaltır. Mümkün olduğunca bu bölgenizde tüy dökücü ve jilet bıçağı kullanmamanız gerekir.
  4. Sivilceleri tahriş edecek hiç bir peeling uygulamayın.
  5. Eğer jiletten ve tüy dökücü kremden vazgeçemem derseniz aldıktan sonra mutlaka yuvarlak hareketlerle aldığınız bölgeye baskı uygulamadan kese yapın.
  6. Dar pantolonları sık sık giymemeniz ve daha rahat kıyafetler giymeniz de batık oluşumunu büyük oranda azaltan bir etken olabilir.
  7. Genital bölge temizliği yapılırken kılların çıkış yönüne doğru traş edilmesi ve nemlendirmeden traş yapılmaması önemli olabilir.
  8. Bakteri gelişimini kolaylaştıracağı için genital bölgede yağların kullanımından kaçınılmalıdır.
  9. İç çamaşırlarınızı mutlaka kaliteli ve nefes alan kumaşlardan seçmelisiniz ve sizi çok sıkan iç çamaşırları kullanmamalısınız.
  10. Tüm bu önlemlere rağmen geçmeyen sivilceler varsa mutlaka bir jinekolog ile görüşmenizde fayda vardır.
Önerilen İçerik  Yağlı Egzamaya Ne İyi Gelir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.