Cilt Lekelerinden Doğal Bir Şekilde Kurtulma Yolları

CO2 Laser Resurfacing

Özellikle kadınlar için cilt lekelerinden kurtulma yöntemleri merak ediliyor. Çünkü ciltte çeşitli nedenler yüzünden istenmeyen lekelerin çıkması her kadın için büyük bir sorun yaratabiliyor. Ciltteki lekelerden basit yöntemler ile kurtulabilirsiniz.

Ciltteki Lekelerden Kurtulma Yöntemleri

Cilt lekelerinden kurtulmak için en etkili yöntemlerin başında doğal maskeler gelmektedir. Ciltte lekeler çok çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşabilirler. Cilt bakımının ihmal edilmesi, çok fazla güneşte kalmak ve çeşitli tehlikeli ışınlara maruz kalmak gibi nedenler ciltte leke oluşumuna neden olur. Bu lekelerden ise elma sirkesi maskesi ile kurtulabilirsiniz.

Elma sirkesi maskesi yapmak için öncelikle bir kaseye eşit miktarlarda olacak şekilde elma sirkesi ve su ekleyin. Üzerine ise 1 – 2 damla olacak şekilde limon suyu ilave edin ve iyice karışmalarını sağlamak için karıştırın. Lekelerin olduğu cildinizdeki bölgelere bu karışımı sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ise ılık suyla cildinizi temizleyin ve nemlendirici kremler kullanmayı da ihmal etmeyin. Elma sirkesi maskesini cildinize haftada birkaç kez uygulayabilir ve cilt lekelerini önleyebilirsiniz.

Cilt lekelerinden doğal şekilde kurtulmak için aynı zamanda farklı kürler de uygulayabilirsiniz. Ancak bu kürlerin en temel noktası herhangi kimyasal içeren bileşenlerden uzak maddeler kullanmanızdır. Elbette kimyasal içeren bakım türlerine göre daha uzun sürede sonuç alabilirsiniz. Ancak cildinize bu sayede çok daha etkili bakım yapmış olacaksınız.

Önerilen İçerik  Büyük Göğüslerin Sarkmaması İçin Ne Yapılmalı ?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1411
Kategori:
Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.