Esmerler Ne Renk Ruj Kullanmalı?

Esmerler Ne Renk Ruj Kullanmalı?

Esmerler ne renk ruj kullanmalı sorusuna yanıt arayanlar kendileri için canlı renk tonlarının ideal olduğunu bilmelidir. Eğer esmer tonlarda bir ten renginiz varsa bu sizin her ortamda iddialı olabileceğiniz anlamına gelir. Ten renginizi ortaya çıkartmanız için makyaj renklerinde ve ruj seçiminde iddialı tonlardan yararlanabilirsiniz.

Esmer tene sahip olan kişiler özel gecelerde ruj seçimi konusunda daha dikkatli olmalıdır. Makyaj yaparken gece ve gündüz makyajınıza göre en uygun renk tonunu seçerek dudaklarınızı ve teninizin güzelliğini ön plana çıkartabilirsiniz. Makyajın en fazla yakıştığı cilt tonlarından birisi esmerlerdir. Doğru yerde doğru makyaj tercihiniz ile güzelliğinizi tescilleyebilir ve dudaklarınızı yüzünüzün odak merkezi haline getirebilirsiniz.

Esmerlere Hangi Tonlarda Ruj Yakışır?

Esmerler nasıl makyaj yapmalı ve esmerler ne renk ruj kullanmalı gibi konular makyaj ile ilgili tüyoya ihtiyacı olanları yakından ilgilendirir. Esmer tene sahip olanlar makyaj konusunda ne kadar fazla avantaja sahip olduklarını çok iyi bilir. Genel anlamda makyajın en fazla yakıştığı temlerden birisi esmer tendir ve deyim yerindeyse ne sürseniz esmer tene yakışır. Ancak bunun yanında bir de sizin için uyumlu renk tonları hakkında bilgi sahibi olursanız ortaya yüz hatlarınızı daha iyi belli edecek bir makyaj çalışması çıkartabilirsiniz.

Makyaj sanatı temelde ışık oyunları ve vurgulamalardan ibarettir. Makyaj yapılırken hem saç tipi ve rengi hem de cilt tonu büyük bir öneme sahiptir. Esmer tenler kullandıkları saç renklerine göre en uygun ruj rengini öğrendikten sonra dudaklarını daha ön plana çıkartmalarını sağlayacak çeşitlere sahip olabilir. Esmer bir ten renginiz varsa ve hangi renk tonunu kullanacağınızı bilmiyorsanız sizin için önerilen renk tonları şunlardır;

 • Kırmızı
 • Toz pembe
 • Fuşya
 • Kahve tonları
 • Açık sarı gold rujlar
 • Nude renkler
 • Turuncu tonları
Önerilen İçerik  İspanyol Makyajı Nasıl Yapılır ?

Ten Rengine Göre Doğru Ruj Nasıl Seçilir?

Ten rengini ortaya çıkartmak isteyenler makyajın gücünden yararlanabilir. Ancak ten renginde doğru makyaj renkleri tercih edilmezse bu durumda hem yaptığınız makyaj sönük kalacak hem de ten renginiz donuk ve soluk duracaktır. Bu nedenle esmer tenlerde özellikle renkli tonların tercih edilmesi önemlidir. Ten renginizi öne çıkartmak için mutlaka renklerin gücünden yararlanmalı ve ruj seçiminde fuşya başta olmak üzere hareketli renk tonlarını seçmelisiniz.

Ten renginize uygun renkleri bulduktan sonra makyaj yaparken kullanacağınız teknik de oldukça önemlidir. Örneğin ruj sürerken tek renk yerine son dönemin modası kontür tekniği ile birden fazla rengi bir araya getirirseniz da ha başarılı olabilirsiniz. Kalın bir dudak yapısına sahipseniz bu durumda dıştan içe doğru koyudan açık tonlarda ruj seçimi yapmanız dudaklarınızın daha fazla albeni kazanmasına zemin hazırlayacaktır. Seçtiğiniz ruj renginin farklı tonlarını bir arada kullanarak dudaklarınızda baş döndürücü bir güzellik ve dikkat çekicilik yakalayabilirsiniz.

Esmer Tenlerde Hangi Makyaj Tonuna Hangi Renk Ruj Seçilmeli?

Esmer tenliler makyaj konusunda son derece dikkatli olmalıdır. Bu sayede güzelliklerini ikiye katlayabilir. Esmer bir cilt tonuna sahipseniz hangi makyaj türüne hangi ruju kullanabileceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atarak doğru ruj seçimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz;

 • Son derece aykırı ve çarpıcı bir makyaj yapmayı tercih ediyorsanız fuşya başta olmak üzere tonu ile dikkat çeken birçok farklı ruj rengini seçmeyi tercih edebilirsiniz.
 • Hafif bir makyaj ile günü geçirmek isteyenler için en iyi ruj renkleri şeftali tonlarıdır. Eğer şeftali tonları rujlardan hoşlanmıyorsanız pembe ve tonları rujlar ile de makyajınızı tamamlayabilirsiniz.
 • Özel bir geceye katılacağınız durumlarda tartışmasız tercih edeceğiniz ruj rengi kırmızı olmalıdır. Açık kırmızı tonlarında seçeceğiniz bir ruj ile güzelliğinizi ön plana çıkartabilirsiniz.
 • Sıradan bir gece gezmesi için yapacağınız makyajda tercihleriniz koyu kırmızı tonları olmalıdır. Bu günlerde göz makyajınızı hafif tutarak dudaklarınızı koyu kırmızı ile ön plana çıkartabilirsiniz.
Önerilen İçerik  İpek Kirpik Uygulaması Nedir?
Esmerlerde Asilliğin Tonu: Kırmızı

Esmerler için önemli bir renk varsa bu da kırmızıdır. Kırmızı her tende farklı bir duruş sergilerken esmer tenlerde adeta kendini bulur. Makyajda kırmızının gücünü ortaya koymak için en iyi seçenek ise rujdur. Kusursuz bir dudak yapısına sahipseniz kırmızının büyüsünden yararlanabilir ve makyajınızı kırmızı bir ruj ile bitirebilirsiniz.

Kırmızı ruj tercih etmek isteyenler için diğer makyaj seçimleri buğday tonlarından yana olmalıdır. Doğala yakın bir göz makyajı yaparak hafif ışıltılar ile süsleyeceğiniz makyajınızı kırmızı ruj ile mükemmel bir şekilde bitirebilirsiniz.

Esmerler Ne Renk Ruj Kullanmalı? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1351
Etiketler:
Kategori:
Makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.