Kahkül Yakışmadı Ne Yapmalıyım?

Kahkül Yakışmadı Ne Yapmalıyım?

Kahkül yakışmadı ne yapmalıyım sorusu hemen her kadının üzerinde durduğu ve merak ettiği konulardan biridir. Kahkül birçok kadının kendine yakıştırdığı ve hiçbir zaman vazgeçemediği saç modellerinden biridir. Yüzü daha canlı ve toplu gösteren kakül aynı zamanda iddialı bir kadın görünüme elde edebilmek için de tercih edilen bir saç modelidir. Günümüzde birçok kadın kahkül kestirme konusunda çeşitli alternatifleri değerlendirmektedir.

Kahkül kestirmek her kadın için beğenilen bir durum olsa da bu konuda dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Öncelikle kahkül her kadına yakışmayan bir saç stilidir. Eğer kahkül kestirmeyi düşünüyorsanız bu saç şeklinin sizlere yakışıp yakışmadığına önceden karar vermelisiniz. Böyle durumlarda kahkül yakışmadı ne yapmalıyım sorusu oldukça önem taşımaktadır. Hemen her kadının yaşamında en az bir kere de olsa bir kahkül yakışmama durumu ortaya çıkabilir.

Bazı kadınlar evde kestikleri için bazı kadınlarda yanlış model seçimi gibi durumlar nedeniyle kestirdikleri kahkülün kendisine yakışmadığını düşünebilir. Böyle durumlarda yapabileceğiniz bir takım önemli alternatiflerden bahsedilebilir. Öncelikle kahkül saç kesiminin hangi yüz tipine daha uygun olduğunu araştırmak gerekir.

Yüze Yakışmayan Kahkül İçin Ne Yapılabilir?

Kahkül yakışmadı ne yapmalıyım sorunsalını yaşıyorsanız böyle durumlarda ilk olarak kuaförünüze danışmanız gerekir. Bazen kuaförlerde yanlış bir kesim nedeniyle saçlarınızın son derece kötü görünmesine neden olabilirler. Ancak her durumda kuaförünüzün sizler için yapabileceği bir uygulama olduğunu bilmeniz gerekir. Kahkülü evde kendiniz kestiyseniz yine kuaförünüze giderek bu saç problemini düzelttirmeniz mümkündür. Böyle durumlarda saçlarınızı uygun şekilde bakımını yaptırdığınızda yanlış kesilen kahkül bir süre sonra uzayarak eski haline dönebilir. Ancak yine de kahkül yakışmadı ne yapmalıyım sorusunun yanıtını arıyorsanız şu noktalara dikkat edebilirsiniz:

 • Kahkül her durumda sizler için önemli bir saç stilidir ve bu saç stilinin yüzünüze yakışmış olması oldukça önemlidir.
 • Eğer saçınız için kestirdiğiniz kahkül yakışmadıysa böyle bir durumda kuaförünüzden kahkülü uygun boyutlarda saçınızın geri kalan kısımlarına katlar atmasını isteyebilir ve saçınızı daha da kısaltabilirsiniz. Böylelikle kahkülün etkilerini azaltma imkanı bulabilirsiniz.
 • Evde kesilen yamuk bir kahkül için kuaföre giderek düzeltme işlemi talep edebilirsiniz.
 • Kesilen kahkül sizlere yakışmamışsa böyle bir durumda küçük tokalar kullanarak kahkülü geriye doğru yatırabilir ve normal bir saç gibi kullanabilirsiniz.
 • Saç bandanası kullanarak kahkülünüzü uzatana kadar saklayabilirsiniz.
Önerilen İçerik  Vakumlu Poşet Hava Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

genel olarak kahkül hemen her kadına yakışabilecek bir saç stilidir. Ancak yine de kahkül yakışmadı ne yapmalıyım sorusu birçok kadının aklını kurcalayan önemli konulardan biridir. Eğer saçınızda kestirmiş olduğunuz kahkül ile ilgili olarak Bir takım sıkıntılar yaşıyorsanız bu konuda düzeltme işlemleri yaptırabilir veya kahkülü görünmeyecek şekilde saklama çalışmaları yapabilirsiniz. Özellikle saç bandanaları bu konuda sizlere gereken en iyi desteği vermektedir.

Kahkül Kestirirken nelere dikkat etmelisiniz?

Kahkül kestirirken nelere dikkat etmelisiniz sorusuna yanıt bulduğunuzda saçınız için en iyi stili tercih edebilirsiniz. Saç stilleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler bu konuda profesyonel güzellik uzmanlarından veya kuaförlerden detaylı bilgi alabilirler. Aynı zamanda ünlü kişilerin görsellerini inceleyerek de kahkül şekillerine göz atabilirler. Kâfir kestirmeden önce mutlaka şu ayrıntıları göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Kahkül kestirmek isteyen kişiler öncelikle yüz tipini tahlil etmeli ve yüz tipine göre bir kakül seçimi yapmalıdır.
 • Yüz tipinize uygun bir şekilde kahkül seçtiğinizde aynı zamanda renk tonlamasına da dikkat etmelisiniz.
 • Yüz şeklinize uygun olmayan bir kahkül yüzünüzde daha da sır tutan bir şekil alabilir.
 • Kahkülünüzün kabarmaması için daha az yoğunlukta bir kesim yaptırabilirsiniz.
 • Mutlaka kahkül kestirme işini kuaförlere yaptırmalısınız.
 • Evde kendiniz kahkül keserseniz ve bu durum hatalı olursa böyle bir durumda mutlaka kakül için profesyonel düzeltme işlemi yaptırmalısınız.

Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde kahkül kestirme konusunda en ufak bir zorluk yaşamazsınız. Kısa süre içerisinde kahkül kesimi ile yüz hatlarınızı daha belirgin bir hale getirebilirsiniz. Böyle durumlarda mutlaka yüz şeklinize oldukça iyi gelen ve güzel görünen bir kahkül şekli seçmelisiniz. Özellikle profesyonellerin gerçekleştirmiş olduğu kahkül kesim işlemleri ile yüzünüzün çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Kahkül yüzünüze yakışıyor ise her durumda bu güzel saç stilini kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Kilolu Tesettürlü Kadınlar Nasıl Giyinmeli ?

Kahkül Yakışmadı Ne Yapmalıyım? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Migren Neden Olur, Nasıl Geçer? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1196

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.