Regl Geciktirme Yolu Var Mı ?

976

976 1

 

 

 

Regl geciktirmek için kesin çözüm sağlayan 3 yöntem vardır.Bu yöntemleri sık uygulamamalısınız.Adet döngüsünü değiştirmenin zararlı olduğunu bilerek bu regl geciktirme yöntemlerini denemenizde fayda vardır.Bu yöntemlerin 3.ünü birden asla yapmayın.Sadece birini deneyin.Doktorunuza danışmadan ilaç alıp kullanmayın.Yan etkilerini iyice okuyup , bilerek alın. Regl geciktirmeyi yılda en fazla 2 kere uygulamanız gerek.Daha fazlası sağlık problemlerine yol açabilir. Regl geciktirme yollarını inceleyelim ; 

 

 

 

  1. Doğrudan adet geciktirmeye yönelik ilaçlar ; Bu ilaçlar doğrudan adet geciktirmeye yönelik ilaçlardır.Genellikle sabah ve akşam kullanılması önerilir. Regl olmadan bir kaç gün önce kullanıma başlanır ve geciktirmek istenen süre kadar kullanılır.İlacı düzenli kullanmazsanız regl olabilirsiniz. İlacı kullanmayı bıraktıktan 2-3 gün sonra regl başlar.
  2. Doğum kontrol hapı ; Doğum kontrol haplarının gerçekten o kadar farklı işlevleri var ki vücudumuza ! Örneğin yumurtalıklarınızın dışında kist oluşsa bile doğum kontrol hapı ile düzene sokabiliyorsunuz.Doğum kontrol hapı kullandığınız süre içerisinde regl olmazsınız ama adet geciktirmeye yönelik olan haplara göre daha fazla yan etkileri olan ve mutlaka doktora danışarak alınması gereken bir ilaçtır.Doğum kontrol hapı da adet geciktirmeye yönelik ilaçlar gibidir.Düzenli kullanmanız ve ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra regl olacağınızı bilmeniz gerekir.
  3. Toz tarçın ; Bitkisel olarak en etkili yöntem tarçındır. Bu yöntemi önceden denemekte fayda var.Çünkü herkes için aynı etkiyi göstermemektedir.Günde en fazla 2 tatlı kaşığı tüketmelisiniz.Sıcak suya koyarak yada direkt olarak tüketebilirsiniz.

 

Önerilen İçerik  İlaç Kullanmadan Kolesterol Nasıl Düşürülür ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.