Saç Tipinize Göre Yumurta Maskesi Tarifi

8cb55bfb09de85811ea1710b7d75 hair masks hair mask egg yolk and yeast nutrition and hair ca

8cb55bfb09de85811ea1710b7d75 hair masks hair mask egg yolk and yeast nutrition and hair ca 1

 

 

 

Saç tipinize göre evde kolayca hazırlayabileceğiniz yumurta maskelerini sizin için derledik.Bu maskeleri düzenli kullanmanız gerek.Haftada 1 yada 2 haftada 1 olabilir ama hiç vaktim yok diyorsanız da ayda 1 kez de olabilir. Bu size ve saçınızın durumuna kalıyor artık.  Saç maskeleri  hava koşulları, hava kirliliği, klor gibi çevresel faktörlerin saçlara verdiği zararları en aza indirmek ve saç kurutma makinesi yada saç maşası gibi cihazların saçlarda yarattığı yıpranmayı engellemek için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu doğal olan yöntemler saç için çok daha faydalı ve kadınlarda bu durumun farkında.Şimdi yumurta maskesi tariflerimize göz atalım;

 

 

 

Her Saç Tipine Uygun Yumurta Maskesi Tarifi ; 

 

 

Maskeye ne kadar malzeme koymanız gerektiğini saçlarınızın uzunluğuna göre kendiniz karar vermelisiniz.Yumurta maskesini kullanacağınız zaman hazırlamalısınız çünkü çok çabuk bayatlar.Aşağıda orta uzunluk verilmiştir. Kısa ise malzemeleri azaltarak , uzun ise çoğaltarak saç maskenizi hazırlayabilirsiniz.
Orta uzunlukta bir saç için ; 
2 adet yumurta 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı2 tatlı kaşığı bal

3-4 yemek kaşığı elma sirkesi

 

 

 

 1. Hazırladığımız maskeyi kuru halde olan saçlarınıza tarak yardımıyla dipten uca doğru eşit olacak şekilde sürün ve saç derinize masaj yaparak uygulayın.
 2. Bir bone takarak  yada havlu sararak maskeyi en az 1 saat beklettikten sonra 
 3. ilk olarak ılık su ve daha sonra şampuanlayarak çıkarabilirsiniz.
 4. Maskeyi saçınızdan temizlerken sıcak su kullanırsanız yumurta sertleşebilir ve saçınızdan çıkarması çok uzun sürebilir. Bu yüzden içeriğinde yumurta bulunan saç bakım maskelerini çıkarırken soğuk ya da ılık su kullanmalısınız.
 5. Eğer saçınızı duşun içerisinde yıkıyorsanız dikkatli olun çünkü zeytinyağı yeri kaygan hale getirecektir.

 

 

Kuru Saçlar İçin Yumurta Maskesi Tarifi ;

Önerilen İçerik  Göğsü Küçük Gösteren Sütyen Modelleri

 

 

 1. Yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Çünkü kuru saçlara iyi gelecek olan özellikle yumurtanın sarısıdır. Yumurtanın sarısında bulunan yağ ve protein saçınızın nemlenmesine ve kuru, cansız saçlarınızın yenilenmesine yardımcı olur.
 2. 2 adet yumurtanın sarısını bir kaseye koyun ve üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin.
 3. Pürüzsüz ve kremsi bir karışım elde edene kadar çırpın. Elde ettiğiniz karışım orta boyda bir saç için yeterli olacaktır.
 4. Saçınız uzun ve saç telleriniz kalınsa 3-4 yemek kaşığı daha zeytinyağı ilave edebilirsiniz.
 5. Saçınız kısa ise maskeyi hazırlarken 1 yemek kaşığı zeytinyağı kullanmanız yeterli olacaktır.
 6. Maskeyi nemli saçınıza kökten başlayarak uçlara doğru sürün ve saçınızı tarayın.
 7. Saç uçlarınız kuru ve yıpranmışsa, saç köklerine daha fazla sürebilirsiniz. Yaklaşık 40 dakika beklettikten sonra saçlarınızı soğuk yada ılık suyla yıkayın ve  şampuanlayın.

 

 

Yağlı Saçlar İçin Yumurta Maskesi Tarifi ;

 

 1. Yumurtanın beyazlarını sarısından ayırın.
 2. Saç deriniz çok fazla yağ üretiyorsa, yumurta sarıları saçınız için gereksizdir. Bu nedenle maskeyi sadece yumurta beyazını kullanarak yapın. Yumurtanın beyazı saçınızdaki istenmeyen yağları yok edecektir.
 3. 2 adet yumurtanın beyazını bir kaba koyun. Üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Pürüzsüz ve kremsi bir karışım elde edene kadar iyice çırpın. Elde ettiğiniz maske orta boydaki bir saç için yeterli olacaktır.
 4. Uzun ve kalın telli saçınız varsa 3-4 yemek kaşığı daha zeytinyağı ilave edebilirsiniz.
 5. Saçınızın kısa olması durumunda da maskeyi 2 yerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı  ya da 2 yerine 1 adet yumurta beyazı ile hazırlayabilirsiniz.
 6. Maskeyi nemli saçınıza uygulayın. Saçınız çok az ıslak olursa maskeyi köklerden uçlara doğru yaymak daha kolay olacaktır.
 7. Karışımın tüm saça nüfuz etmesini sağlayın ve saçını sarın.
 8. 40 dakika kadar bekledikten sonra saçlarınızı soğuk yada ılık suyla yıkayın ve  şampuanlayın.
Önerilen İçerik  2018 İlginç Kaş Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.