Sivilce Nasıl Geçer ?

bb krem

bb krem 1

 

 

 

Bu yazımızda sizlerle sivilcenin nasıl geçeceğini paylaşacağız.Sivilceler için gerçek çözüm arıyorsanız size bu problemlerle baş etmiş biri olarak tüm dürüstlüğümle yazacağıma emin olabilirsiniz.Sivilce problemlerini ilk olarak kategorilere ayıralım ;

 

 

1.Ergenlik Sivilceleri

 

2.Belirli Hastalıklardan Dolayı Oluşan Sivilceler

 

3.Alerjik Sivilceler ( Küçük )

 

4.İleri Derece Problemli Sivilceler

 

 

 

1.Ergenlik Sivilceleri ;

 

 

Hormonsal nedenleri olmakla birlikte yağlanma ile de olur. Yağlanan deride önce komedon denilen siyah ve beyaz yağlı kabarcıklar şeklinde ortaya çıkar. Sıkıldığında kurtçuk şeklinde uzarlar. İlk belirtiler alında başlar, sonra yanaklar, burun, çene, boyun, nadiren gövde hatta kalça bölgesine kadar yayılır.Bu konuda kesin bir tedavi istiyorsanız mutlaka cilt doktoruna gidin.Cilt doktoru öncelikle kan ve hormon testi yaptırmanızı ister.Eğer çok ciddi değilse hormon testi istemeyebilir.Kan testinden sonra size çok etkileri çok ciddi olan ilaçlar verecek.İlaç vermek istemeyebilir ve size krem ile tedavi önerebilir.Krem ile tedavi aşaması açıkçası çevremden kim gitse işe yaramadı.Krem ile tedavinin yıllar içinde hafif sivilce problemleri için etkili olduğu kanaatine vardım.İlaç ile tedavi ağır bir aşama.Çünkü ;

1.Cildiniz aşırı kuruyacak

2.Dudaklarda kuruma olacak.Bunun için doktorun önerdiği dudak kremini sürekli yanınızda taşıyacaksınız ve ruj kullanımında matlardan , çabuk kuruyanlardan ve canlı renklerden uzaklaşmanız gerekecek.Bunun yerine daha doğal dudak renklerine dönün bir süreliğine.Ayrıca kozmetik mağazalarında bulunan nemlendiriciler ile doktorun önerdiği arasında dağlar kadar fark var.Doktorun önerdiği kremi çok sürmeyin.Yeterli miktarda uygulayın.

3.Bu ilaçları kullanırken ağda ve epilasyon yaptırmayın.Ağdaya olabilir diyorlar ama normal acısından 2 belkide 3 kat daha fazla acı oluyor.Derinizin kuruması tüm vücudunuza etki ediyor. Epilasyon kesin olarak yasak.Zaten epilasyona gidince size form doldurup soruyorlar eğer düzgün bir yerse ve formda da açık açık yazıyor kullandığınız ilacın ismi.

Önerilen İçerik  Egzamaya Hangi Krem İyi Gelir ?

4.Bütün cildiniz kururken nemlendirmeye çok önem vermeniz ve ilaçları aksatmamanız gerek.

5.Bu tedavi yaklaşık 4 ile 6 ay arasında sürüyor.Her ay kontrole gidiyorsunuz ve her gittiğinizde kan testi tekrar yapılıyor.Kötü bir durum olursa kan değerlerinizde tedavi tamamlanmadan kesilebilir.

6.Bol bol su tüketip , sağlıklı beslenmeniz gerek.

7.İlaçların psikolojik etkileri de kişilere göre farklılık gösteriyor ama kişisel olarak bir sorun yaşamadım.Yaşarsanız bu durumu mutlaka doktorunuzla paylaşın.

8.Bu ilacın ağır olduğunu belirtmiştim.Tedaviye başlarken belge imzalatıyorlar rızamızın olduğuna dair.18 yaşından küçükseniz anne yada babanızın imzalaması gerekiyor.

9.Tedavi sonunda bebek gibi bir cilde kavuşuyorsunuz.Bu bundan sonra hiç sivilceniz çıkmayacağı anlamına gelmiyor.Eğer cildinizi yağlı bırakırsanız , kendinize dikkat etmezseniz yine sivilceleriniz çıkabilir ama önceki gibi olmaz.Bu aşamadan sonra çıkan sivilceler hem daha çabuk kurur hemde evde geçirebileceğiniz çözümler olur.

10.Bazı kişilerde kuruluk ileri seviye olabilir , bazı kişilerde ise çok az olabilir.Doktorunuzun dediklerine harfi harfine uymanız gerek.

 

 

2.Belirli Hastalıklardan Dolayı Oluşan Sivilceler ;

 

 

Mutlaka doktora gidin.Doktor zaten böyle bir durum varsa size söyleyecektir. O aşamadan sonra da bu duruma göre tedavinizi göreceksiniz.Hastalıktan dolayı olduğu anlaşılan durumlarda zaten yukarıda anlattığımız ilaç tedavisine giremezsiniz.

 

 

3.Alerjik Sivilceler ( Küçük ) ;

 

 

Bu sivilceler hormonsal sivilcelerdir.Adet dönemi , hava değişimi gibi faktörleri vardır.Bu sivilceleri geçirmenin bir çok yolu var.Limon , karbonat vs. gibi bir çok yöntem var ama her zaman bu yöntemler etkili olmayabiliyor.Deneme yanılma yöntemi uygulayıp risk almak gerekiyor  çabuk gitmesini istiyorsak.Kendi yöntemlerimizle evde tedavi edebiliriz ;

1.Sivilcelerle oynamayın ve onları sıkmayın.

2.Cildinizin temiz olduğundan emin olun.

3.Kullandığınız yada yediğiniz bir şeyden olmadığına emin olun.

4.Yüzünüzü yıkadıktan sonra tonik kullanın.Hem cildi nemlendirmeden önce ferahlatıyor hemde kurumasına katkı sağlıyor cilt tarafından çok daha kolay emildiği için.

Önerilen İçerik  Pişmiş Balık Beklerse Bozulur Mu?

 

 

4.İleri Derece Problemli Sivilceler ;

 

 

Bu sivilcelerin oluşmasında bir çok sebep olabilir ve bu sebepler ciddi de olabilir.Bu tarz sivilceler çok fazladır.Sivilcelere kesinlikle dokunup herhangi bir şey kullanmadan doktorunuza başvurun ve tedavi olun.Bu süreçte sivilcelere zarar verici ve çoğalmasına sebep olacak hiç bir şey yapmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.