Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Düzgün Yürünür?

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Düzgün Yürünür?

Topuklu ayakkabıyla nasıl yürünür ve topuklu ayakkabı nasıl kullanılır gibi sorular her genç kadının araştırdığı konulardan bir tanesidir. Topuklu ayakkabı giymeyi çok seviyor ancak bu ince ve narin ayakkabılar ile nasıl yürüneceğini bilmiyorsanız küçük tüyolar ile kısa sürede kendinizi daha zarif gösterebilirsiniz.

Topuklu ayakkabılar her kıyafeti daha üst seviyeye çıkartma konusunda oldukça başarılıdır. Topuklu ayakkabı tercihinde doğru seçim yaptıktan sonra basit konulara dikkat ederek dolabınızı topuklu ayakkabılar ile doldurabilirsiniz. Şayet topuklu ayakkabı tercihi kadar bu ayakkabılar ile yürümek de son derece önemlidir.

Kadınların Vazgeçilmezi Topuklu Ayakkabılar ile Kolay Yürüme Yolları

Topuklu ayakkabılar her kadının vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yer alır. Zariflik ve zarafetin simgesi olan topuklu ayakkabılar ile her türlü kıyafeti kolayca ön plana çıkartmak ve sergilemek mümkündür. Ancak topuklu ayakkabı giymek her kadın için kolay bir iş değildir. Kullanması oldukça zor olan bu ayakkabıları giydikten sonra yorulmamak ve dikkat çekmeden yürümek için bir takım önemli konulara dikkat etmek gerekir. Eğer siz de topuklu ayakkabı olmadan asla diyenlerdenseniz yazını devamında yer alan başlıklara göz atabilir ve topuklu ayakkabı ile nasıl yürünmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Topuklu Ayakkabı ile Yürümenin Püf Noktaları Neler?

Topuklu ayakkabıyla nasıl düzgün yürünür sorusuna yanıt arayanlar için önemli püf noktaları ve açıklamaları şu şekildedir;

  • İlk deneme için en sevdiğiniz topuklu ayakkabınızı giyin. Bu sayede yürümek için gerekli olacak cesareti kendinizde bulabilirsiniz. Sevdiğini ayakkabıları giydiğinizde onların ne kadar yakıştığını kendiniz de fark eder ve doğru yürüyebilmek için daha fazla istekli olursunuz. Bu dayede kısa süre içerisinde ayakkabının yapısına alışabilir ve birkaç adım sonrasında yürümeye alıştığınızı fark edebilirsiniz.
  • İlk etapta 10-15 cm değil, 6-7 cm yükseklikteki topuklu ayakkabıları tercih edin. İlk defa topuklu ayakkabı giyecek olanların yaptıkları en büyük yanlışlardan birisi bir den yüksek topuklu ayakkabı tercih etmektir. Bu durum istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle öğrenene kadar basit topuklar ile deneme yapmalı ve ayaklarınızı topuklu ayakkabıya alıştırabilirsiniz.
  • Platform tabanlı topuklu ayakkabılar ile ilk provalarınızı yapın. Topuklu ayakkabı giymeyi bilmiyorsanız bir anda sivri topuklu ayakkabılara yönelmeniz yanlıştır. İlk etap için daha yumuşak ve platform taban tercih ederek bu sürece daha kolay alışabilirsiniz. Platform topuklar dışarıdan topuğu yüksek gösterse de içeriden yürüme konusunda rahatlık sağlar.
  • Topuklu ayakkabı giymeden önce tabanlarını zımparalayın. Bu sayede ayakkabının kayma ihtimalini en aza düşürmüş olursunuz. Ayakkabı ile yürürken tabanına çok fazla bastırmadan kayganlığını azaltabilir ve kendinizi dengede tutarak sağlıklı bir şekilde yürümeye başlayabilirsiniz.
  • Oturup kalkarken tedirgin davranmayın. Tedirginlik hissi yanlış yapmanıza neden olacaktır. Adım atarken tedirgin davranmanız birçok durumda düşmenize ve ayak burkulmalarına neden olur. Adımlarınızı kendinizden emin bir şekilde atmalı ve özellikle oturup kalkarken olabildiğince rahat olmalısınız.
  • Daima vücudunuzu dik tutun. Topuklu ayakkabı giyerken yapılması gereken en önemli şeylerden biri şüphesiz vücudun dik durmasıdır. Dik duran bir vücut ile her koşulda topuklu ayakkabı üzerinde dengede durmanız daha kolay olur. Omuzlarınızı olabildiğince geriye doğru itin ve kalçalarınızı sıkmadan rahat bir şekilde yürümeyi deneyin. Kendinizi sıkmadan daha rahat adım atmaya başladığınızda topuklu ayakkabılar ile daha rahat yürümeye başladığınız fark edebilirsiniz.
  • Pratik yaparak kendinizi alıştırın. Topuklu ayakkabıyı ilk giydiğinizde hemen kendinizi sokağa bırakmayın. Evde belirli aralıklar ile pratik yaparak kendinizi yürüme konusunda geliştirin. Bu sayede düşme ve bilek yorgunluğu gibi birçok probleme karşı önlem alabilirsiniz. Evde deneme yapmanız ayakkabının ayağınızı vurup vurmayacağını anlamanız açısından da size kolaylık sağlar. Böylece ayağınızı buracak ayakkabıyı dışarda giyerek kendinizi riske atmaktan da kurtulursunuz.
  • Küçük adımlar atarak yürümeye başlayın. Topuklu ayakkabıyı ilk defa giyiyorsanız ilk adımlarınızı küçük küçük atmaya çalışmanız gerekir. Birden hızlı adımlar ile yürümeye çalışırsanız düşerek bir anda kendinizi yerde bulabilirsiniz. Dengede durmayı öğrendikten sonra olabildiğine mini kadımlar ile kendinizi tartmalı ve kendinize olan güveniniz geldikçe adımlarınızı büyütmelisiniz. Topuklu ayakkabılar ile çok büyük adımlar atmak hiçbir koşulda doğru bir hareket değildir. Acele edeceğiniz durumda düşeceğinizi unutmamalısınız.
Önerilen İçerik  FLO Ayakkabı Değişimi Nasıl Yapılır?

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Düzgün Yürünür? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1247
Kategori:
Ayakkabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.