Buz Lazere Gitmeden Kaç Gün Önce Jilet Yapılır?

Buz Lazere Gitmeden Kaç Gün Önce Jilet Yapılır?

Buz lazere gitmeden kaç gün önce jilet yapılır sorusuna yanıt bulmanız uygulamadan en iyi şekilde yanıt alabilmeniz açısından önemlidir. Lazer epilasyon birçok durumda kişilerin vücutlarında en iyi sonuçları verir. Ancak bu sonuçlara ulaşabilmek için sizin de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunur. Buz lazere gitmeden kaç gün önce jilet yapılır sorusuna yanıt bularak sizden istenildiği şekilde seanslara katılabilirsiniz.

Lazer uygulamalarının günümüzde birçok farklı yöntemi ve tekniği bulunur. Bu çeşitlilik kişilerin vücutlarında bulunan kıl köklerinin yapılarından ve vücut özelliklerinden kaynaklanır. Günümüzde estetik teknolojinin gelişmesi ile lazer uygulamalarında da artık her vücuda uygun tekniklerin uygulanabilmesi mümkün olmuştur. Eğer sizin için en uygun yöntem buz lazer yöntemi ise bu konuda detaylı bilgi sahibi olarak seanslara güvenle katılabilirsiniz.

Buz Lazer Öncesinde Jiletle Tüyleri Alma

Buz lazer uygulamalarında jilet kullanımı oldukça önemlidir. Çünkü buz lazer genelde kıl yoğunluğu az olan vücutlarda tercih edilir. Eğer kıllarınız koyu renk değilse ve cansızsa bu durumda cihazın daha iyi kıl köklerini görebilmesi için bu kökleri güçlendirmek gerekir. Bu konuda jiletten yardım alabilirsiniz. Jilet kullanımının kıl köklerini kalınlaştırdığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle normal zamanda kullanımı tavsiye edilmez. Buz lazer uygulamalarında kıl köklerinizi ve kıl tipinizi kalınlaştırmak daha fazla başarı sağlama açısından önemlidir.

Buz lazere gitmeden kaç gün önce jilet yapılır sorusuna 1 gün şeklinde yanıt verilebilir. Uygulamaya gitmeden 24 saat önce işlemin yapılacağı bölgede jilet uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Böylece hem cihaz kıl köklerini daha iyi görecek hem de her defasında daha kalın kıl kökleri ile karşılaşacaktır.

Önerilen İçerik  Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Beyazlaması Neden Olur?

Uygulamaya gitmeden 1 gün önce jilet kullanmayı unuttuysanız bu durumda jileti kullandıktan sonraki gün için tekrar randevu almanız önerilir. Ya da merkeziniz ile görüşerek gerekli görülürse jilet kullanmadan seanslara katılabilirsiniz. Uygulamaya gideceğiniz gün jilet kullanarak gitmeniz cildiniz için sağlıklı sonuçlar doğurmaz. Çünkü jilet kullanımı ciltte tahrişlere neden olur. Uygulama öncesinde jilet yaparak gittiğinizde seans sırasında cihazın ışınları cildinize yan etki yapacak ve ciddi cilt problemleri ortaya çıkacaktır.

Buz Lazer Öncesinde Jiletle Alma Neden Gereklidir?

Buz lazer tekniği diğer lazer uygulamalarından farklı olarak uygulanır. Diğer yöntemlerde birçok durumda tüylere dokunmanız ya da kısaltmanız istenmez. Özellikle jilet kullanımı bazı tekniklerde tamamen yanlış kabul edilir. Bu nedenle ilk seanstan itibaren kişilerden jiletten uzak durmalar istenir. Ancak lazer epilasyon uygulamalarında durum farklıdır. Buz lazer tercih edeceğiniz merkez ile iletişime geçtiğinizde tüm süreç ve diğer konular hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Buz Lazer Öncesinde Yapılması Gerekenler

Buz lazer öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken konularda bilgi sahibi olmanız önemlidir. Şayet ilk defa lazer uygulamasına giriyorsanız bu uygulamaların çok kapsamlı olduğunu bilmelisiniz. Öncesi ve sonrası süreçte dikkatli olarak kısa zamanda vücudunuzun her bölgesinde bulunan kıllardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Buz lazer öncesinde bilinmesi gerekenler kısaca şu şekildedir;

  • Buz lazer uygulamaları güneş ışınları ile birleştiğinde ciltte istenmeyen sonuçların alınmasına neden olabilir. Bu bedenle bu uygulamayı yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka en az 1 ay öncesinden vücudunuzu güneş ışığına karşı korumalısınız.
  • Lazer uygulamasının yapılacağı bölgede uyulama öncesinde cilt analizinin yapılması önerilir. Bu sayede lazer epilasyonun ciltte ne gibi etkilere neden olabileceği konusunda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.
  • Buz lazer uygulaması öncesinde kıllarınızı jilet ile alarak kıl köklerinin kalınmasını sağlayabilir ve daha hızlı sonuç alabilirsiniz.
  • Uygulama sonrasında da yine bölgede tahriş veya kızarmama olmaması için güneş ışınlarından uzak durmanız önemlidir.
  • Buz lazer uygulamasına gitmeden önce bölgede ağda ya da cımbız kullanımı önerilmez. Bu durum kılların kökünden itibaren alınmasına neden olur. Sonuç olarak lazer uygulaması sırasında bölgede kıl kökü tespit edilmez ve atışlar boşa gider.
Önerilen İçerik  Dermapenden Kaç Gün Sonra Makyaj Yapılır?

Buz lazer uygulaması birçok durumda vücutta istenilen etkilerin alınmasını sağlar. Seanslara düzenli bir şekilde katılarak birkaç seans sonrasında sonuçları kendi gözleriniz ile de görebilirsiniz.

Buz Lazer Öncesi Jilet ve Tıraş Makinesi Kullanımı

Vücuttaki kılları kısaltmak için dilerseniz jilet yerine makine de kullanabilirsiniz. Tıraş makineleri vücudunuzdaki kılları almanız konusunda size yardımcı olacaktır. Kıl köklerine zarar vermeden epilasyon cihazı ile yüzeysel bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede buz lazer uygulamalarından daha hızlı ve etkili sonuç almanız mümkün olacaktır.

Buz Lazere Gitmeden Kaç Gün Önce Jilet Yapılır? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1172
Kategori:
Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.