Hangi Aşklar Kısa Sürer ?

indir

indir 1

 

 

 

Her ilişkinin bir ömrü olabilir yada bütün zorlukları göğüsleyip insanlar bir bütün olabilir. Günümüzde yaşadığımız en ufak heyecana bile aşk kelimesini yapıştırdığımız için içi çok boş ve normal bir kelime gibi dursa da aşk hem yaşaması hem de yaşatması zor olan en güzel duygulardan biri.Aşk , sevgi ve hoşlanmak arasında çok fark var ve bunların hepsini teker teker yazıya dökmek zor.Kısaca anlatmak gerekirse aşk ; tutku gerektirir , tutku bitince de biter.Sevgi ; bağ gerektirir , bağı koparmak zordur ama o bağ kopunca aşk acısından daha beter bir durum oluşur. Hoşlanmak ise ; kısa aşklar dediğimiz şeyin ta kendisidir , bir ömrü olduğunu akıllı olan herkes bilse de sizin aşk demenize karşı dürüst olup bunu dile getiremezler.Toparlamak gerekirse ; hangi ilişkinin kısa sürüp hangi ilişkinin uzun süreceğini gösteren bazı ipuçları vardır.Bu tür ilişkileri gerçek bir aşka çevirmek için iki tarafında mücadele etmesi şarttır. Hangi aşklar kısa sürer ? İnceleyelim ; 

 

 

 

1.Platonik ; 

 

 

Platonik olarak birinden hoşlanıyorsanız hoşlandığınız kişinin en ufak bir bakışına bile bin anlam yüklüyorsunuz demektir.Bir şekilde açıldınız ve süreç ilişkiye gitti.Sonrasında karşı tarafın düşündüğü tek şey sizin için hiç mücadele etmesine gerek olmadığı ve bundan sonra da olmayacağıdır maalesef.Bu yüzden kolay vazgeçilen olacaksınız.Çünkü insanlar gerçekten nankörler ve kendilerine bunu itiraf edemeseler de ulaşılmaz olan onlara her zaman daha gizemli ve daha çekici geliyor.

 

 

2. Sosyal Ortam ;

 

 

Sosyal ortamdan kastedilen  arkadaş ortamınızda yapılan tanışmalardır. Bu durumda hoşlanılan kişiye bakışlar atılır , gözler süzülür , orada ilgi belli edilmeye çalışılsa da çekingen davranışlar sergilenir.Daha sonra arkadaş aracılığı ile numaralar alınır ve konuşulmaya başlanılır. Buraya kadar her şey güzeldir .Arkadaş ortamında size yakın olan kişi hoşlandığınız kişi ile ilgili dedikodu yapana kadar.Bu durum ilk önce arkadaş grubunda dedikodu daha sonra sizinle yapılan dedikodudur.Bu durumda da ne yapsanız kötü olursunuz .Arkadaş ortamından uzaklaşamazsınız.Hesap sorsanız büyük kavgalar gelecek derken bu ilişkide fedakarlıklarda bulunmayan iki taraf tarafından ilişki tarihe gömülür.Su bulanınca içememek tarzı bir ilişkidir.

Önerilen İçerik  Açık Yaraya Deniz Suyu İyi Gelir Mi ?

 

 

3.Yalnızlık ;

 

 

Issız adam olayı da denebilir. Sürekli yalnız olmak ister ama hayatında biri olması için çıldırır.Hayatına birini alır yalnızlığını özler.Çekilmez bir durumdur. Sizinledir ama hep bir acısı hep bir duygusal tarafı vardır.İnsanı bıktırır bir süre sonra , uyum sağlamak çok zordur.Sürekli sizin duygusal tarafınıza oynayarak hem yalnızlığını yaşamak hem de sizi de bu yalnızlığa sürüklemek ister.

 

 

4.Eski sevgili ;

 

 

Eski sevgiliye tekrar dönmek yapılan en büyük hatalardan biri olacaktır. İleride ne kadar aptal olduğunuzu düşüneceksiniz bol bol.İlk olarak ondan ayrılmanızın bir sebebi var ve bu problem çözülemediği için ayrıldınız demektir.Bütün bağlarını koparmana rağmen neden belanı tekrar ararsın ? Eski sevgili , eski sevgilidir ! Bunun ötesi yoktur .Bir kere eskitmeye cesaret ettiysen bir daha kuyruğunu kıstırıp dönecek kadar da korkak olmayacaksın.

 

 

5.Eski sevgiliden ayrılıp hemen yenisine koşmak ;

 

 

Eski sevgilinden ayrıldın , güzel zamanlar geçirdiniz ve belki de çok güzel anılar biriktirdiniz . Sonrasında bir kendini toparla , psikolojik olarak hayatın daha güzel olduğunu kendine bir empoze et ama yok ! Olur mu hiç ? Hemen yenisini bulup hiç o kadar mutlu gözüken sen değilmişsin asıl aşkı şimdi bulmuşsun gibi hayatına yalandan devam etmeye çalış .Yemiyoruz maalesef.Bu ilişkinin ömürlük değil günlük olduğunu cümle alem görebiliyor.

 

 

6.Gece hayatı ilişkisi ;

 

 

Adamın tek gece diye düşündüğü , kızın ise hesabı ödetme derdinde olduğu ilişki türü.Gece çıkılacak kız önceden ayarlanır.Zaten bu tarz kızlar bu tarz erkeklerin listelerindedirler çoktan.Daha sonra eğlenilir , içilir. Sonra herkes istediğini alır ve mutlu bir şekilde insanlar yoluna bakarlar.Bu durumda başlayan bir ilişki iki tarafında gece hayatını sevmesi  ve bu ortamlara da aşina olması nedeniyle çok çabuk biter . Bu süre erkeğin parasıyla da doğru orantılı olarak uzar yada kısalabilir.

Önerilen İçerik  Bir Erkekle Nasıl Konuşma Başlatılır ?

 

 

7.Yalanla başlayan ilişki ; 

 

 

O kadar saçma yalanlarla başlayan ilişkiler var ki sormayın gitsin.Öyle filmlerde ki gibi ben zenginim diyerek bir süre idare edebilecek kadar bile akılsızca yalanlarla başlayan ilişkiler var. Bu ilişkide eğer yalan basitse ve dürüstçe bir an önce itiraf edilirse bir süre normal karşılanıyor ama en ufak bir kavgada bu yalanların bir bir yüzünüze çarpacağı gerçeği ile de yaşamaya hazır olun.Sabır ve dürüstlük lazım ama güven bir kere kırılınca bir daha düzeltemezsiniz.

 

 

8.Bir tarafın her şeyi kabullenmesi ; 

 

 

Bir tarafın her şeyi aramız bozulmasın diye sineye çekmesi de ilişkinin dıştan mükemmel görünmesini sağlar ama içeride çok büyük çatlaklar vardır. Neden her şeyi sineye çekmek ? Bu bir ilişki ve birbirinizin hatalarını düzeltip kendinizi geliştirmelisiniz.Bu durumda bir ilişki yaşanıyorsa her şeyi kabullenen taraf için hayat zordur ama bunu kendine itiraf edemez.Karşısında ki kişinin de kendisi kadar zorlandığını zanneder.Her şeyi kabullenilen kişi için ise ilişkisi varmış yokmuş önemli değildir.Çünkü hayatı olduğu gibi ve istediği gibi devam eder.Karşınızdaki kişiye hayatta bir şeyler katmak ve hatalarını düzelterek onunla bunun için mücadele etmek ilişkiyi geliştiren en önemli etkenlerden bir tanesidir.Bu etken de olmayınca bu ilişki bir kişinin yıpranması ile son bulur.

 

 

9.Arkadaş zorlaması ;

 

 

Arkadaşın zorlaması ile başlayan ilişki bir tarafın pürüzü ile biter ve bir daha o kişiyle görüşülmek istenmez.Aynı ortamda denk gelindiyse rahatsızlık duyulduğu belli edilmeye çalışılır.Arkadaş burada genellikle pohpohlayarak sizin mükemmel bir çift olacağınızı , çok iyi anlaşacağınızı , düğünde de size cumhuriyet altını takacağını söyleyerek size büyük bir kazık atar. Daha sonra o arkadaş ben karışmam sizin ilişkiniz der ya da bir taraftan vazgeçerek vazgeçtiği tarafı sonuna kadar düşman ilan eder.

Önerilen İçerik  Sivilce Nasıl Geçer ?

 

 

10.Eski sevgilinin arkadaşıyla ilişki ;

 

 

En kalitesiz gözüken ilişki türüdür.Eski sevgilinizle iken resmen onun arkadaşına ilginiz olduğunu bütün tanıdıklarınıza kanıtlar ve o eski sevgili herkesin gözünde haklı olur. Eğer gururlu insanlarsa eski sevgili ve arkadaşı bir daha görüşmez ve bunun suçlusu her zaman siz olacaksınız.Eski sevgili ile ilgili en ufak bir anımsatma yaşandığında büyük kavgalar yaşanacak. Eski sevgilinizi tanıdığı için sizin davranışlarınızda onunla ilgili bir şey arayacak ve yine kavgalar.Sinek küçük olsa da mide bulandırır tarzı bir ilişkidir.

 

 

 

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1695

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.