Eski Sevgilimi Unutmak İçin Ne Yapmalıyım ?

e303e2027514497aaa0603a129a3eb42 XL

e303e2027514497aaa0603a129a3eb42 XL 1

 

 

 

Eski sevgilinizi unutmaya karar verdiniz ama ne yapacağınızı bilemiyorsunuz.Unutmak için yollar aradığınıza göre bu demek oluyor ki artık hazırsınız .Sadece küçük bir başlangıca ihtiyacınız var.Öncelikle adım adım unutmadan önce şunları hem aklınıza kazıyın hemde hayatınızın her anında kendinize hatırlatın ;

 

 

 

Bir ilişkinin yaşayan da bitiren de 2 kişi ; Hataları kabullenin ama o hataları kabullenmenin ve aşamamanın hayatınıza daha büyük bir hata olarak karşınıza çıkacağını unutmayın.

 

 

Neden sizden daha değerli ? ; İkinizde yeteri kadar bu aşk için çabalıyor olsaydınız zaten ilişkiniz bitmeyecek ve sizi ayıran sorunların üstesinden gelecektiniz.Ayrıldığınıza göre kendinizi yıpratmamalısınız.

 

 

Boşluk hissiyle başa çıkın ;  Ben kimseyi sevemem bilmem ne…Yeni bir insana daha yoğun duygular hissettiğiniz zaman ki bu hemen olmayacaktır ama elbette ki herkese göre birileri de olduğuna göre o zaman bu söylediklerinizden utanmaya hazır olun.Boşluk hissini aktivitelerle destekleyin.Bir süre sonra o kişi hayatınızda küçük bir anıdan ibaret kalacaktır.

 

 

Sosyal olmak ; Sosyal hayat gerçekten işe yarar ama böyle durumlarda melankoliyi dibine kadar yaşayan vücuda dışarı çıkmak ve sosyalleşmek çok zor gelir.Yapmanız gereken ya dışarı çıkıp arkadaşlarınıza vakit ayırmak ama onun hakkında konuşmamak yada sosyal olamayacak kadar mutsuz hissediyorsanız da oturun ve yazın.Yine onun hakkında değil , kendiniz hakkında .Ne kadar önemli ve özel olduğunuzu , kendinizi yıpratmaya gerek olmadığını ve hayatta şükretmeniz gereken diğer detayları yazın.

 

 

Oyalanmak çözümdür ama geçici ; Farklı şeyler deneyip kafanızı dağıtmaya çalışabilirsiniz.Bunlardan en tavsiye edilen spor ve yürüyüşler yapmaktır.Vücudunuzu güçlendirip kendinizi forma sokarken kendinizi daha güçlü ve çekici hissetmeye başlarsınız.Bu da sizin daha mutlu olmanızı sağlar.Bu durumu kalıcı yapmak sizin için faydalıdır ama daha yeni unutmaya karar vermişken zorlanıp kolay pes edebilirsiniz.Yinede sizi mutlu edecek herhangi bir şeye tutunmak ve bunu başarmak önemli bir unutma yöntemidir.

Önerilen İçerik  Lazer Epilasyon Adeti Geciktirir Mi?

 

 

Kendine vakit ayırmanın etkisi ; Kendinize vakit ayırın .Gezin , alışveriş yapın , kendinize bakım yapın .Sizi daha iyi hissettirecek şeyler yapın .Tırnak bakımı olsun masaj olsun canınız ne istiyorsa .Dışarı çıkmak istemiyorsanız evde de kendinize bakarak vakit geçirebilirsiniz.

 

 

Gelecek planlarını kendiniz için yapmak ; Gelecek planlarını onunla yapmış olabilirsiniz ve artık bu gerçekleşmeyecek olabilir ama sizin de bir geleceğiniz var.Kendi geleceğiniz hakkında düşünün ve planlar yapın. Eğitim , kariyer, seyahat her ne olursa olsun hayat çizginizi istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

 

 

Anılar , hatıralar ve bağlantılar ; Ayrılsak bile resimleri hemen silemiyoruz ve bu hepimiz bildiği bir sır.Onlardan kurtulun . Çünkü artık onu unutmalı ve kendi yolunuza bakmalısınız.Anı ve hatıralardan kurtulurken artık günümüzünde etkisiyle sosyal medya hesaplarınızdan ya ona bakmayacak ve ilgilenmeyecek kadar cesur olun yada onu oralardan yok edin .

 

 

Ayrılık kararı verip artık her şeyi bitirmenin bedeli ; Bu kısım acı gerçeklerden oluşur . Ayrılmanız nedeni mükemmel bir çift olmanız olamaz.Bunu ilk önce bilin.İlk zamanlar onunla olan bütün güzel anılar size hücum eder.Eğer bunu atlatırsanız bir boşluğa düşerseniz ve bu boşluğun sonucunda da varacağınız yol kötü anılar ve yüzleşmediğiniz problemler olacaktır.Bu da sizi o kişiden soğutacak ve her şeyi bitirecek olan zamandır.Kendinize zaman vermeniz önemli .Çünkü zaman gerçekten her şeyi çözüp her şeyi düzeltiyor.

 

 

Çevrede eski sevgili bulundurmak ; Çevrenizde veya yakınlarınızda olmasın .Aynı arkadaş grubunu paylaşıyorsanız arkadaş grubunuzla bir süre görüşmeyin.Onunla alakalı olan şeyleri yapmayın.Onunla gittiğiniz yerlere kesinlikle gitmeyin.Yeni ve güzel yerler keşfedin.

 

 

Aklınıza geldiği zamanlar için ; Hiç bir şey yapmak istemeyip boş boş dururken illa ki aklınıza gelecektir.Bunun için hareketli müzikler dinleyebilir , komedi ağırlıklı dizi , film izleyebilirsiniz.Duygusallığa bir süre kendinizi kapatmanız en güzelidir.Diyelim ki anılarınız çok fazla size saldırıyor , o zaman susmayın konuşun , düşünün , üzülün ama zamanı geldiği zaman kalkıp yüzünü yıkayıp mutlu olmayı başarabilecekseniz bunu yapın.

Önerilen İçerik  Bademcik Ağrısına Ne İyi Gelir ?

 

 

İşin özü kendini sevmek ; Evet , bu işin özü kendini sevmek ve yıpratmamak. Bir daha şu dünyaya gelip aynı yaşları tekrar yaşayamayacaksınız.Bu yüzden kendinizi sevin ve düzelmeyecek problemler için üzülmek yerine çözümler olsun her zaman hayatınızda.Her zaman umut etmeyi öğrenin.Umudunuz olmadan hayata yeni bir pencereden bakamazsınız.Kısacası başkasını kendinizden daha çok sevmeyin …

 

 

 

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1581

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.