Bir Erkek Neden Yalan Söyler ?

42C72694 A655 4DBD 92F72797B8A68142

42C72694 A655 4DBD 92F72797B8A68142 1

 

 

 

Erkekler neden yalan söyler ? ; Kadınlar hangi sebeplerde yalanlara başvuruyorlarsa erkekler de bizden farklı bir yaratık değiller ! Öncelikle yalanın cinsiyeti yok , herkes yalan söyler .Önemli olan nokta yalan söyleyip söylemediğini yakalayabilecek kadar akıllı olmak.Kadınlar ve erkekler yalanlara aynı sebeplerden dolayı başvursalar da yöntemlerde farklılıklar vardır.Örneğin ; Kadınlar yalanlarının anlaşılacağını düşündükleri zaman hemen karşı atak geliştirerek ne alakası var pozisyonuna geçerek trip atmaya başlarlar .Erkekler ise çok fazla gereksiz ilgi ve alaka göstererek durumu kapatmaya çalışırlar.Erkeklerin yalan söyleme nedenlerini inceleyelim ;

 

 

 

  1. Kadının o yalanı duymaya ihtiyacı vardır ; Erkekler bizim saatlerce  sorabileceğimiz sorulardan bıkıyorlar .Saçım nasıl ? Elbisem güzel duruyor mu ? gibi sorularla ilgilenmiyorlar ve bunları cevaplamak hoşlarına gitmiyor.Bu yüzden yalana başvurup her şeyin harika olduğunu söyleyerek hem sizi mutlu ediyorlar hemde baş ağrısı çekmiyorlar.
  2. Kadını etkilemeye çalışıyorlardır ; Etkilemeye çalışıyorlar ve bunun için yalan söylüyorlar ama kadın etkilendikten sonra bu yalanla ne kadar yaşayabilecekleri kısmını akıllarına bile getirmiyorlar.
  3. Söyledikleriniz ve yaptıklarınız bir olmadığı zaman güvenmiyorlar ; Erkekler bize göre bazı şeylere daha çok detaylı bakamıyorlar ve sizin söyledikleriniz ve yapmadıklarınız bir olmadığı zaman sizin bu duruma karşı kafanızda bir nedeniniz olsa bile bu onların size güvenmemesini sağlıyor.Mesela; eski sevgilisini anlatmasını medeni bir şekilde isteyip daha sonra burnundan getirmeniz size bazı şeyleri söylememesine yada konuyu söylerse tartışacağınızı düşündüğü için yalan söylemesine sebep oluyor.
  4. Sizi arkadaşı gibi görmüyordur ; Size bazı konularda dürüst olmanın kendisini aşağılayacağını düşünüyor olabilir.Mesela ; dışarıda kızlara bakmak onun hayatında olağan bir durumken sizin bunu bilmeniz rezil olması demek.
  5. Zamanı ayarlayamıyorlar ; Erkekleri anlamadığımız bir konu .Erkekler 5 dakika dedikleri yere hiç bir zaman 5 dakikada ulaşmıyorlar yada sizi almaya geliyor diyelim ve X mağazası var .X mağazasındayım der ama 5 dakika sonra daha X mağazasının önünden yeni geçiyordur.Biz kadınlar her olasılığı hesapladığımız için erkeklerin de öyle olduğunu sanarak yanılıyoruz.
  6. Aldatacak ise yalan söyler ; Bu durumda direk zincirleme yalanlar üst üste gelir. Telefonuna dokunulmasını sevmez bir anda , telefon aramalarında telaşlanır ya kapatır yada uzaklaşır, telefonda kızları erkek ismi ile kaydeder  ve yalandan bir sürü ona ulaşamayacağınız aksilikler başına gelir.Bunlarla birlikte anlayacağınızı düşünüyorsa fazla ilgili olur .
  7. Sosyal medya hesaplarına dikkat etmek ; Sosyal medya kullanımı aktifse birilerine bakmasa bile mutlaka denk geleceğini unutmayın ve bu durumu kendiniz de yaşıyorsunuz.Önemli olan size dürüstçe her şeyini gösteriyor mu yoksa gizli saklı mı davranıyor ? Bunu ona fark ettirmeden gözlemleyerek anlayabilirsiniz.
  8. Kurtulmak için söyleyebilir ; Bu ağır bir durumdur . Genellikle kırmamak istenir ama saçmalayarak durumun içine edilir.Mesela ; sen daha iyisini hak ediyorsun , ben evlenilecek erkek değilim , sen mükemmelsin ben sürekli sorun çıkaran biriyim gibi. Böyle bir durumda sizden artık ayrılmak istediği kesinleşiyor ama sizi kırmak istemiyor demektir.
  9. Ben şuraya gidiyorum dedikten sonra başka yerde çıkması ; Bu küçük bir yalan değildir ve kendinizi kandırmayın .Bu durumu mutlaka ciddi bir şekilde ele almalı ve öğrenmelisiniz.
  10. Senden başka kimseye bunları yapmadım , etmedim ; Bunu diyen erkeği detaylıca araştırın ve kendi gözlerinize inanamayacaksınız.
Önerilen İçerik  Kolonoskopi Sonrası Ne Zaman Yemek Yenir?

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1646

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.