Gül Mayası Nedir, Cilde Faydaları Neler?

a5b74d6b24cd458b5b31f25a64d21a93

Gül, yüzyıllardır ülkemizde yetiştiriliyor ve farklı amaçlarla kullanıyor. Reçel yapımında, süslemelerde ve cilt bakımında pek çok kişi severek gül tercih ediyor. Cilt bakımında genellikle gül suyu ya da gül yağı içerikli ürünler görmeye alışkınız. Fakat bu ürünler kadar gül mayası da cilt için oldukça faydalı.

Gül Mayası Faydaları

Gül mayasının faydaları saymakla bitmiyor. Hemen her şeyi oldukça güzel ve faydalı olan gülün mayası da cilt bakımı için kullanılıyor. Gül mayası, gül yağı üretilirken ayrıştırılan sudur. Bu suya zemzem suyu karıştırılarak cilt bakımında kullanılıyor. Gül suyundan daha fazla gül yağı barındırdığı için cilt üzerinde daha etkilidir. Gül mayası yaşlanma etkilerinin azaltılması ve etkilerin geciktirilmesi konusunda oldukça etkilidir. Cilde sürüldüğünde toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olmasının yanı sıra nemlendirici etkisi de bulunduğu için nemlendirici kremlere olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Aynı zamanda ciltteki hasarların onarılması konusunda etkisi vardır. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olduğundan alerjik cilde sahip olanlar da deneyebilir.

En büyük etkisi cildi gerginleştirmesidir. Cildin beslenmesini sağlayan etkisinin yanında dokuları gerginleştirici hale getirmesi de cilt bakımında kendisini önemli bir yerde tutuyor. Özellikle tamamen doğal içeriğe sahip olması sayesinde etkili bir cilt bakımı isteyenler için doğru çözümler sunarak kullanılmaktadır. Hatta doğal içeriği sayesinde çeşitli yiyecek ve içeceklerde tatlandırıcı olarak kullanılması da mümkündür.

Önerilen İçerik  Boncuk Ağda Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1362
Etiketler:
Kategori:
Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.