Lazer Epilasyon Adeti Geciktirir Mi?

Lazer epilasyon adeti geciktirir mi ?

Lazer epilasyon adeti geciktirir mi sorusuna yanıt bulduktan sonra bu uygulamayı hangi dönemlerde yaptırmanız gerektiğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. Lazer epilasyon günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettikleri uygulamalar arasında yer alır. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olarak kendiniz için en uygun lazer epilasyon dönemine karar verebilirsiniz.

Lazer epilasyonun etkileri başta olmak üzere uygulama öncesinde en çok sorulan diğer sorular şu şekildedir;

 • Regl iken lazer epilasyona girilir mi?
 • Lazer epilasyon vücuda zarar verir mi?
 • Lazer epilasyon adetten kaç gün önce yapılmalı?
 • Adet sırasında lazer epilasyona girilir mi?
 • Adet döneminde yüz bölgesine lazer epilasyon yapılır mı?
 • Adetin ilk gününde lazer epilasyona girilir mi?
 • Lazer epilasyon adeti etkiler mi?

Tüm bu sorulara özellikle kadınlar tarafından çok fazla araştırılır. Konu hakkında bütün sorulara yanıt bularak lazer epilasyona en uygun dönemde girebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Hormonları Nasıl Etkiler?

Lazer epilasyon uygulamaları herhangi bir olumsuz rahatsızlık olmadığı müddetçe herhangi bir şekilde vücutta yan etkiye neden olmaz. Bu konuda istenilen başarılı sonuçların alınabilmesi için güven veren merkezleri tercih etmenin ölçüsü büyüktür. Lazer epilasyon uygulaması yaptıracağınız durumda bu nedenle merkez tercihine dikkat etmeli ve sağlığınızı önemsemelisiniz.

Lazer epilasyon uygulamaları normalde her dönemde yaptırılabilen uygulamalar arasındadır. Kıl yapıları nisanlarda hormon yapılarına bağlı olarak şekillenir. Bu nedenle kimi insanlarda kıl yapıları ince iken kimi vücutlarda ise odlukça kalındır. Bu durum temelden itibaren kişilerin hormonları ile alakalıdır. Anca her koşulda lazer epilasyon uygulamalarından istediğiniz başarılı sonuçları alabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir ?

Lazer epilasyon uygulamaları hormonlara herhangi bir şekilde etki etmez. Lazer epilasyon adeti geciktirir mi ve lazer epilasyon hormonları etkiler mi sorularına yanıt bulduktan sonra uygulamayı güvenli koşullarda alabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamaları almadan önce hormon testinden geçmeniz ve hormonlarınız hakkında güncel bilgiye sahip olmanız önemlidir. Çünkü vücuttaki hormon seviyeleri değişken bir yapıya sahipse bu durum alacağınız lazer tedavinin etkisini azaltabilir. Hormon bozukluğu problemi yaşıyorsanız bu durumda tüyleriniz lazer karşısında daha dirençli olacaktır. Bu durum da hedeflediğiniz zamanda istediğiniz dökülme oranında düşmelere neden olur.

Hormon bozukluğu tedavi gerektiren hastalıklar arasında yer alır. Lazer epilasyon da vücuttaki tüylerin dökülmesi için verilen bir tedavi hizmetidir. Hormon bozukluğu ile lazer uygulamalarını aynı anda almanız başarı oranını doğrudan etkiler. Bu nedenle mümkünse önce hormon bozukluğu rahatsızlığı için tedavi olmalı ardından lazer uygulamalarını tercih etmelisiniz.

Lazer Epilasyon Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon uygulamaları hakkında bilmeniz gereken en önemli konular şöyledir;

 • Lazer epilasyonun ne kadar süreceği kişiden kişiye değişir.
 • Bu uygulama seanslar halinde verilmektedir.
 • Epilasyondan sonuç alabilmek için seansları eksiksiz tamamlamak gerekir.
 • Uygulama ergenlik dönemi sonrasında herkes için geçerlidir.
 • Uygulamaya ara verme durumunda alınan tedavi kadar gerçekleşen dökülme kalıcıdır.
 • Uygulama yapılan bölgede daha sonradan tekrar tüy oluşumu meydana gelmez.

Adet Döneminde Lazer Tedaviye Gidilir Mi?

Lazer epilasyon uygulamalarını istediğiniz her dönemde tercih edebilirsiniz. Lazer uygulamaları ilk çıktığı dönemlerde kış mevsimlerinde yaptırılması tercih edilen uygulamalar arasında yer alırken günümüzde hemen her mevsimde tercih edilebilmektedir. Uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken konulara dikkat ederek bu konuda cildinizi zararlı etkilere karşı korutabilirsiniz.

Lazer epilasyon adet geciktirir mi ve adet döneminde lazer epilasyon yaptırılır mı sorusuna yanıt arıyorsanız evet şeklinde yanıt alabilirsiniz. Sadece dikkat etmeniz gereken lazer epilasyonu hangi bölgeniz için almak istediğinizdir. Şayet eğer uygulama genital bölgeniz için yapılacaksa bu durum uygun olmaz. Bu nedenle birçok merkez adet döneminde bu uygulamayı genital bölgeye yapmayı reddeder. Diğer dönemlerde dilediğiniz her zaman bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Önerilen İçerik  Sivilce Nasıl Geçer ?

Lazer epilasyon uygulaması alırken adet döneminde vücudunuzdaki değişiklikleri göz önünde bulundurmalısınız. Birçok kadın adet döneminde iken vücudunun dış etkilere karşı daha hassas olduğunu öne sürer. Böyle bir durum söz konusu ile alacağınız uygulamaya karşı vücudunuz daha hassas olacağı için uygulama sırasında daha fazla etkilenebilirsiniz. Bu gibi riskler ile karşılaşmamak için adet döneminiz denk gelmeyen diğer günlerde bu uygulamayı almanız önerilir.

Lazer Epilasyon Uygulamaları Adeti Keser Mi?

Lazer epilasyon uygulamalarının vücuda herhangi bir yan etkide bulunduğu kanıtlanamamıştır. Son derece güvenilir olan bu uygulamalar adet döngünüzü herhangi bir şekilde etkilemez. Ancak daha önce böyle bir uygulamaya girmediyseniz ve ilk seans için katılacaksanız bu durum sizde strese neden olur. Dolayısı ile stres hormonlarınız üzerinde baskı yaratır ve adetiniz buna bağlı olarak gecikir. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde seansların nasıl yapıldığı ve ne kadar etki hissedeceğiniz gibi konularda bilgi alarak tedaviyi strese girmeden alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Adeti Geciktirir Mi? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.