Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Artması Normal Mi?

Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Artması Normal Mi?

Lazer epilasyon sonrası kılların artması normal mi sorusuna yanıt bulmanız alacağınız epilasyon sonrasında sizi neler beklediği konusunda bilgi sahibi olmanız açısından önemlidir. Lazer epilasyon uygulamaları sonrasında genelde bölgede bulunan kılların azalması ve dökülerek kaybolması beklenir.

Seanslar halinde verilen uygulama ile kıl köklerinin cansızlaşarak zamanla dökülme ihtimali yüksektir. Ancak bütün kılların dökülmeyerek sonradan az miktarda kılın tekrar çıkması da söz konusudur. Lazer epilasyon öncesinde bu uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olarak süreci kafanızda soru işareti olmadan sonlandırabilirsiniz.

Lazer Sonrasında Kıllanma Olur Mu?

Lazer sonrası kıllanma olur mu sorusuna yanıt ararken alacağınız cevap tercih edeceğiniz epilasyon merkezinin kalitesi ile de doğrudan ilgilidir. Şayet profesyonel kalitede hizmet veren merkezler söz konusu olduğunda, lazer epilasyon uygulaması sonrasında bölgede herhangi bir kıl oluşumu beklenmez. Ancak tercih edilen merkez, özellikle de kişinin kıl tipine en uygun tedavi yöntemini tercih etmezse bu durumda bölgede daha sonradan tekrar kıl görünme ihtimali yüksek olur. Profesyonel anlamda doğru hizmeti veren epilasyon merkezlerinde, kıl kökleri en doğru cihaz seçeneği sayesinde kısa sürede başarılı ve memnun edici sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Neden Bitmez?

Lazer epilasyon uygulamaları vücutta işlem sırasında var olan kıl köklerine etki eder. Bu süreç içerisinde vücutta çıkan bütün kıl kökleri lazer epilasyon cihazında bulunan ışınlardan etkilenerek dökülür. Seanslar ilerledikçe yeniden çıkmaya başlayan kıl kökleri de yine ışınları aldıkça zamanla dökülerek sonuç verir. Ancak lazer epilasyon seansları bittikten sonra tedavinin sonlanması ile birlikte ilerleyen dönemde vücutta oluşan yeni kıl köklerinin kendiliğinden dökülmesi söz konusu değildir. Yani lazer epilasyon uygulamaları sonrasında vücutta çıkan kıllar büyümeye devam edebilir.

Önerilen İçerik  Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin uyarılması yaklaşık olarak 5-6 seans sonrasına denk gelir. Bu anlamda ilk seanslarda başarılı sonuçların alınmasını beklemek yanlıştır. Seanslar ilerledikçe bölgede yer alan neredeyse bütün kıllar ışınlardan etkilenerek dökülür. Lazer epilasyon sonrası kılların artması gibi bir durum olmamakla birlikte yeni uzayan kılların büyümesi ihtimalinden her zaman için bahsetmek mümkündür.

Lazer Sonrasında Çıkan Kıllar Nasıl Alınmalı?

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra artık cildinize ve kıllarınızın bulunduğu bölgeye daha dikkatli davranmanız gerekir Lazer epilasyon yapılan bölgede uyulama sonrası önceki kıl temizleme yöntemlerini kullanmaya devam ederseniz bir süre sonra aldığınız tedavinin boşa gittiğini görebilirsiniz Kıllar üzerinde büyük etkiye sahip olan lazer uygulamaları sonrasında;

  • Jilet kullanımı
  • Epilasyon makinesi kullanımı
  • Tüy sarartıcı veya tüy dökücü ürünlerin kullanımı
  • Ağda kullanımı
  • Cımbız kullanımı

Gibi konularda mutlaka bilgi sahibi olmalı ve bu şekilde hareket etmelisiniz. Aksi taktirde özellikle cansız kıl köklerini canlandırmanız ve sert kıllar haline getirmeniz söz konusu olur.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bu bölgede tekrar çıkan kılların yine lazer yöntemleri ile alınması önerilir. Yani birçok durumda bölgedeki kıllar %99 oranında dökülür. Geriye kalan kıllar ise yılda belirli aralıklar ile verilen epilasyon seansı ile yok edilir. 6 ayda bir lazer epilasyon merkezinize kontrol için gitmeli ve çıkan kılların tekrar lazer yöntemi ile alınmasını sağlamalısınız.

Lazer Epilasyon Sonrası İnce Kıllar Kalınlaşır Mı?

Lazer epilasyonun kılların köklerine etki etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu anlamda kıl köklerini inceltme ya da kalınlaştırma gibi etkilerin ortaya çıkması mümkün olmaz. Sadece var olan kıl köklerini etkisiz hale getirerek dökmeyi amaçlar. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bölgede kılların tekrar kalınlaşması genelde bu konuda bilinçsiz olma ve sonradan çıkan kıl köklerini yanlış yöntemler ile alma sonucu olur. Lazer epilasyon sonrasında dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken konular şöyle sıralanabilir;

  • Lazer epilasyon sonrasında bölgeyi belirli bir süre kaşımak ve tahriş edici davranışlarda bulunmak sakıncalıdır.
  • Lazer uygulanan bölgenin en az 8 saat boyunca sudan uzak tutulmaması gerekir.
  • Lazer sonrası aynı gün kese gibi işlemler yapılmamalı ve cilt serbest bırakılmalıdır.
  • Lazer epilasyon sonrasında bölgede jilet gibi kesici aletler ile kıl alma işlemi yapılmamalıdır.
  • Lazer seansı sonrasında bir hafta boyunca hamam ve sauna gibi yerlere gidilmemesi ve peeling yaptırılmaması önerilir.
Önerilen İçerik  Yüzde Çıkan Et Beni Nasıl Geçer ?

Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Artması Normal Mi? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Hamilelikte İlişki Sonrası Kasık Ağrısı Neden Olur? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.