Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Beyazlaması Neden Olur?

Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Beyazlaması Neden Olur?

Lazer epilasyon sonrası kılların beyazlaması neden olur sorusu epilasyon ile ilgili en çok merak edilen konular arasında yer alır. Lazer epilasyon uygulamalarının hangi renk kıllarda etki ettiği ve beyaz kılların üzerinde herhangi bir etkisinin olup olmadığı merak edilir. Lazer epilasyon uygulamaları sonrasında ciltteki kılların renginin değişip değişmediği araştırılır. Lazer epilasyon sonrası kılların beyazlaması hakkında gerekli araştırmaları yaparak yanlış bildiğiniz birçok konunun doğrusunu öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Beyaz Kıllar Üzerinde De Etkili Mi?

Lazer epilasyon uygulamaları cilt üzerinde bulunan beyaz hariç bütün kıl renklerine etki eder. Koyu renge sahip kıl köklerinde daha kısa süre içerisinde sonuçları görmek mümkün olur. Kıl rengi daha açıksa ve kıl kökleri cansızsa bu durumda birkaç seans sonrasında olumlu sonuçlar yansımaya başlar. Ancak beyaz kıl kökleri üzerinde lazer epilasyon uygulamalarının herhangi bir şekilde sonuç vermesi beklenmez. Beyaz kıl köklerinin lazer cihazları ile dökülmesi mümkün değildir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Tüyler Neden Beyazlar?

Lazer epilasyon uygulamaları sonrasında kılların beyazlaması gibi bir durum birçok duruda mümkün olmaz. Lazer uygulamaları lazer ışınları ile gerçekleştirilir ve ışınlar renkli kıllarda bulunan pigmentlere etki eder. Böylece kıl kökleri zayıflar. Beyaz kıllarda herhangi bir renk pigmenti olmadığından, bu kılların lazerle dökülmesi ya da lazer sonrası renkli kılların beyazlaması söz konusu değildir.

Lazer Epilasyon ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Lazer epilasyon günümüzde her kadın ve erkeğin mutlaka tercih ettiği uygulamalar olsa da hala bu konuda çok fazla yanlış bilgiye sahip olunduğu bir gerçektir. Tıpkı lazer epilasyonun tüyleri beyazlatıcı etkisinde olduğu gibi daha birçok konuda bildiğiniz birçok bilginin aslında yanlış olduğunu fark edebilirsiniz. Lazer epilasyona dair doğru bilinen yanlışlar şu şekilde açıklanabilir;

  • Lazer epilasyon sonrası ciltte hasar kalır. Lazer epilasyon sadece kıl köklerine uygulanır. Bu nedenle etkisi sadece kıl kökleri üzerindedir. Bu işlem sırasında cilt herhangi
  • Bir şekilde tahriş olmaz ya da zarar görmez. Ancak bu söylenenlerin mümkün olabilmesi için doğru merkezlerin tercih edilmesi önemlidir. Abu sayede cilde zarar gelmeden başarılı sonuçlar elde edilir. Aksi taktirde cilt üzerinde bahsi geçen her türlü durumun olması mümkün olur.
  • Lazer epilasyon uygulaması sonrasında aynı bölgede tekrar kıl çıkmaz. Lazer epilasyon, işlem sırasında ciltte bulunan mevcut kıl köklerinin üzerinde etki eder. Bütün seanslar boyunca vücuttaki bütün kıl kökleri verilen ışınlardan etkilenir ve güçsüzleşerek dökülür. Ancak uygulama sonrasında vücutta yeni oluşan kıl köklerinin uzamasının önüne geçilemez. Yaş ilerledikçe vücutta yeni kıl köklerinin de meydana gelmesi devam eder. Bu nedenle oluşan her yeni kıl kökü büyüyerek uzamaya devam edecektir.
  • Lazer epilasyon birbirinden farklı renge sahip bütün kıl köklerinde etkilidir. Lazer epilasyon uygulamalarında her kıl renginde başarılı sonuçların alınması beklenmemelidir. Şöyle ki kıl kökü ne kadar kalın ve siyahsa, alınacak sonuç o kadar başarılı olacaktır. Ancak daha açık renkli ve zayıf güce sahip kıl kökleri lazer epilasyona beklendiği kadar iyi yanıt vermeyebilir. Bunun nedeni lazer ışınlarının koyu renk pigmentlerine daha iyi etki ediyor olmasıdır.
  • Lazer epilasyon uygulaması tek seansta sonuçlanır. Lazer epilasyon bilinenin aksine ilk seansta sonuç vermez. Hatta çoğu durumda ilk seansta herhangi bir etki de görülmez. Tam anlamı ile sonuç alınabilmesi için seansların tamamına aralık vermeden katılmak gereklidir. Epilasyon her seansta biraz daha fazla etki eder. Böylece bütün seanslar bittiğinde vücutta bulunan bütün kıl kökleri dökülmüş olur.
  • Lazer epilasyon cilt altına işleyerek iç organlara zarar verir. Lazer epilasyon işlemi deri üzerinden uygulandığı için bu yanlış ortaya çıkar. Lazer epilasyon derinin en fazla 4 mm altına nüfuz eder. Bu derinlik yine cildin derisine denk gelmektedir. İç organların daha derinlerde olduğu düşünüldüğünde lazer epilasyonun iç organlara zarar verecek herhangi bir durumu bulunmaz.
  • Lazer epilasyon uygulamaları çok pahalıdır. Lazer epilasyon işlemi yaptırmayanlar bu işlemlerin çok pahalı olduğunu düşünür. Ancak epilasyon fiyatları oldukça uygundur. Bazı merkezlerde sunulan kolay ödeme seçenekleri sayesinde komple vücut lazer epilasyon bile en uygun koşullarda alınabilir.
  • Lazer epilasyon sonrası ciltte batıklar meydana gelir. Lazer epilasyon uygulamaları ciltte mevcut olan bütün kıllar üzerinde etkilidir. Bilinenin tam aksine kıl köklerinde batık oluşturmaz, kıl köklerini güçsüzleştirerek döker.
Önerilen İçerik  Bebeklerde Ensede Kızarıklık ve Kaşıntı Neden Olur?

Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Beyazlaması Neden Olur? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Artması Normal Mi? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.