Mutfakta İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

Picture28

Yemek yapmak çoğu zaman zor gelmesine rağmen mutfakta işinize yarayacak pratik bilgiler sayesinde yemek yapmayı çok daha kolay ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Mutfakta yardımcı olacak pratik fikirler ayrıca yemek yapma sürelerini de kısaltacaktır.

Mutfakta Yemek Yapmayı Kolay Hale Getiren Fikirler

Mutfakta pratik fikirler arasında özellikle soyulması ve doğranması esnasında göz yaşartması nedeniyle soğan doğramak öne çıkıyor. Göz yaşartan soğanın bu özelliğinden kurtulmak için soğanları doğramadan önce 15 dakika süreyle buzluğa koyabilirsiniz. Daha sonra çıkardığınızda hem kabukları çok daha kolay soyulacak hem de doğrama esnasında gözünü yaşartmayacaklardır.

Tenceren kaynayan suyun taşmasını önlemek için de çok basit bir harekette bulunabilirsiniz. Bunun için tencerenin üzerine tahta bir kaşık koyarsanız kaynayan su asla taşmayacaktır.

Bir diğer önemli pratik bilgi ise yumurtaların tazeliğini anlamınıza yardımcı oluyor. Yumurtanın tüketime uygun olup olmadığını anlamak için su dolu bir bardağın içine yumurtayı bırakın. Eğer yumurta su içinde batmıyor ve yukarıda kalıyorsa bu durumda bayat demektir çünkü bayat yumurtanın içi gazla dolar ve bu da batmasını önler.

Mutfak ile ilgili bir diğer pratik fikir de özellikle sıklıkla buzdolabı kokusu ile karşılaşılıyorsa buzdolabına sinen bu kötü kokuları çıkarmak için kahve tanelerini kullanabilirsiniz. Bir kase içine taze kahve tanelerini koymanız halinde kokuyu ortadan kaldırabilirsiniz. Kahve kısa süre içinde kötü kokuları buzdolabının içinden uzaklaştıracaktır.

Önerilen İçerik  Patates Kaç Dakikada Haşlanır ?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1358
Kategori:
Yemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.