Primer Baz Makyajın Hangi Adımında Uygulanır?

Primer Baz Makyajın Hangi Adımında Uygulanır?

Primer baz makyajın hangi adımında uygulanır sorusu ile daha doğala yakın makyaj yapabilirsiniz. Makyaj bazları hem makyajın sabitlenmesini hem de gün içerisinde bütün olumsuz koşullara rağmen ilk anki gibi kalmasını sağlar. Tercih edeceğiniz primer ile yüz ve cilt güzelliğinizi ön plana çıkartabilir ve profesyonel makyajlar yapabilirsiniz.

Makyaj bazını ilk defa kullanacak olan primer baz makyajın hangi adımında uygulanır sorusuna yanıt arar. Kendi cilt tipinize en uygun makyaj bazını tercih ederek en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Makyaj bazları hakkında detaylı bilgiye sahip olduktan sonra sizin için en iyi olan ürünü tercih ederek işe başlayabilirsiniz.

Primer Baz Nedir?

Primer bazlar makyaj malzemelerinin cilde daha iyi girmesini ve emilmesini sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler makyajın hem cilde tutunmasını hem de kalıcı olmasını sağlar. Makyaj malzemelerinin kalitelerini ortaya koyma konusunda oldukça profesyonellerdir. Birçok açıdan kullanımı gerekli olan makyaj bazları arasından doğru tercih yapıldığında elde edilecek sonuçlar da oldukça memnun edici olacaktır.

Profesyonel makyajın olmazsa olmaz ürünü olan makyaj bazları cilde kolay bir şekilde sürülebilir. Makyaj malzemeleriniz arasında mutlaka kullanmanız gereken bu ürün cildi koruyucu özelliğine sahip olması nedeni ile de sık tercih edilir.

Prime Bazların Faydaları Neler?

Primer bazların faydaları saymakla bitmez. Bu ürünü kullanmaya alıştıktan sonra sürekli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Primer baz kullanmanın faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Cildinizde görülen pürüzleri yok eder. Bu sayede pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.
 • Ciltte bulunan sivilce lekelerini kapatmaya yardımcı olur.
 • Cilt gözeneklerini kapatarak pütür görünümü yok eder.
 • Makyajın gün içerisinde yağlanmasını engeller.
 • Kullanılan ürünlerin daha fazla kalıcı olmasını sağlar.
 • Cildin kuru ve mat görünümünü yok eder.
 • Ciltte bulunan kızarıklıkları kapatır.
 • Cildinizin tek ton olarak görünmesini sağlar.
 • Cildinizin makyaj sırasında hava almasını sağlar. Bu durum yeni sivilce oluşumunu engellemesi açısından önemlidir.
Önerilen İçerik  Dermapenden Kaç Gün Sonra Makyaj Yapılır?

Prime bazlar makyaja profesyonellik katar. Pürüzsüz bir tene sahip olmak ve ışıl ışıl bir makyaj yapabilmek için prime bazların kullanımı gereklidir. Makyaj bazı kullanmanın faydaları hakkında daha fazla bilgiye sahip olarak bu ürünleri sürekli kullanmaya başlayabilirsiniz.

Primer Baz Nasıl Kullanılır?

Primer bazlar genelde problemli ciltler için önerilir. Cildinizde sivilce, iz, leke, gözenek, kızarıklık gibi sorunlar varsa prime baz ürünler ile bu belirtileri en aza indirebilirsiniz. Makyaj bazı kullanımı ile cilt kusursuz bir görünüm kazanır. Bu sayede kullandığınız kapatıcı ve fondötenler ile cildinizden en iyi makyaj uygulaması sonuçlarını alabilirsiniz.

Prime bazların kullanımı oldukça kolaydır. Sıvı karışımlar olması sayesinde cildinize son derece pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Uygulama sırasında dikkat etmeni gereken önemli durumları şöyle açıklayabiliriz;

 • Primer baz ürünleri hafif oval hareketler ile cildinize uygulamalısınız.
 • Uygulama esnasında ürünün cilde çok fazla sürülmemesi önemlidir. İnce bir katman halinde sürmeyi tercih etmelisiniz.
 • Uyguladığınız ürünün cildinize iyice temas etmesini sağlamınız gerekir. Ürünü tamamen yedirerek en iyi sonuçları alabilirsiniz.
 • Uygulama sonrasında baz kuruyana kadar bir süre beklemeni gerekir. Ardından fondöten ve kapatıcı gibi ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Eşit sonuçlar alabilmek için cildin her yerine uyguladığınızdan emin olmalısınız.

Pime Makyaj Bazı Ne Zaman Kullanılır?

Prime baz ürünler makyajın ilk aşamasında kullanılır. En iyi sonuçları alabilmeniz için uygulama öncesinde cildinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede bazın tamamı ile cildinize temas ettiğini ve gözeneklere yerleştiğini görebilirsiniz. Makyaj öncesinde cildinize uyguladığınız makyaj bazının bir süre kurumasını bekledikten sonra artık makyaj yapma adımlarına geçebilirsiniz.

Makyaj bazlarının ilk adımda kullanılmasının nedenleri sabitleyici görevi görmesidir. Bu sayede far, ruj, kalem, eyeliner, allık, pudra ve fondöten gibi birçok farklı makyaj malzemesinden en iyi şekilde sonuç alabilirsiniz. Özellikle gece makyajında makyaj bazı tercih ederek gece boyu akmayan, yağlanmayan ve dağılmayan bir makyaj yapabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Çabuk Makyaj Nasıl Yapılır ?

Primer Bazı Nasıl Tercih Edilmeli?

Primer ürünler her cilt tonuna göre farklı içerikler ile üretilir. Yağlı, kuru, normal ve karma cilt tonları için üretilen ürünleri inceledikten sonra kendiniz için uygun ürünü tercih edebilirsiniz. Cilt tipiniz hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz cilt tipinizi öğrenmek için testler yaptırabilir ve ardından size en uygun bazı satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Primer Baz Makyajın Hangi Adımında Uygulanır? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1329
Etiketler:
Kategori:
Makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.