Evde Cafe Latte Nasıl Yapılır?

Best Latte Flavors

Günümüzde kahve sektörü oldukça gelişmiştir. Filtre kahve, cafe latte, mocha gibi farklı kahve türü sevilerek tüketiliyor. Bunların arasında bulunan cafe latte özellikle popüler olduğu için herkes tarafından tercih ediliyor. Bir İtalyan kahvesi olan latteyi evde de rahatça yapabilirsiniz.

Evde Latte Tarifi

Evde latte yapımı oldukça kolay. Tek ihtiyacınız olan bir french press ya da espresso cezvesi. Elbette kahve makinesi ile kolayca yapabilirsiniz fakat burada kahve makinesi olmayanlar için tarif vereceğiz.

Malzemeler;

  • 1 bardak süt
  • Yarım bardak su
  • 2 tatlı kaşığı filtre kahve
  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • Mikser

Latte yapmaya başlamadan önce sütünüzü ısıtmalısınız. Isıttıktan sonra süt ile şekeri mikser yardımıyla çırpın. Çırpma işlemine süt ve şeker tamamen köpürene kadar devam etmelisiniz. Güzelce köpürdükten sonra yarım bardak su ile filtre kahveyi ayrı bir bardakta karıştırın ve kahvenin iyice çözünmesini sağlayın. Ardından süt ile kahveli karışımı birleştirip karıştırın. İsteğe bağlı olarak çikolata sosu ya da karamel eklenebilir. İşte tarif bu kadar kolay. 

Latte içinde süt bulunduğu için yumuşak içime sahip bir kahve türüdür. Bu yüzden çok fazla kahve sevmeyenler tarafından da rahatlıkla tüketime uygundur. Latteyi yaptıktan sonra içine çeşitli gıda şuruplarından eklerseniz daha özel tatlar elde edebilirsiniz. Örneğin içine çikolata şurubu eklemeniz halinde mocha olarak adlandırılan kahveyi yapabilirsiniz. Çilek ve muz şurupları da güzel bir tat sunmaktadır.

Önerilen İçerik  Kek Kaç Dakikada Pişer ?
Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1275
Kategori:
Tarifler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.