İpek Kirpik Üzerine Rimel Sürülür Mü?

İpek Kirpik Üzerine Rimel Sürülür Mü?

İpek kirpik üzerine rimel sürülür mü sorusuna yanıt bularak son zamanların favori uygulaması ipek kirpiklerinizi daha doğru şekilde kullanabilirsiniz. İpek kirpikler kendi kirpiklerinden şikayetçi olanların tercih ettiği güzellik uygulamaları arasında yer alır. Bayanların ağırlıklı olarak tercih ettikleri bu uygulama hem rahat kullanılması hem de güzel sonuçlar vermesi nedeni ile oldukça beğenilir. İpek kirpiklerinizi nasıl doğru kullanabileceğiniz konusunda daha fazla bilgi sahibi olarak gözlerinizin güzelliğini daha fazla süre ön plana çıkartabilirsiniz.

İpek kirpikler hem yaz hem de kış döneminde kullanılabilen uygulamalar arasındadır. Bir kez taktırdığınız kirpikleri uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Eğer makyaj yapmayı seven birisi iseniz ve günlük yaşamda sürekli olarak makyaj yapıyorsanız bu konuda ipek kirpikleriniz üzerinde neler yapabileceğinizi de bilmeniz gerekir. İpek kirpik üzerine rimel sürülür mü sorusuna yanıt arıyorsanız yazımızı inceleyebilir ve ihtiyacınız olacak bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

İpek Kirpik Üzerine Rimel Sürülürse Ne Olur?

İpek kirpiklerin kullanımı sırasında oldukça dikkatli olmanız gerekir. Neticede bu yapay kirpikler tek tek ve oldukça zahmetli çalışmalar sonucunda göz kapaklarınıza yerleştirilerek yapıştırılır. Doğal kirpiklerinize hacim kazandırmak için yapılan bu uygulamalar ile doğal görünümlü daha yoğun kirpiklere sahip olmanız mümkün olur. Kullanım konusunda gerekli özeni göstererek kirpiklerinizi daha uzun süre boyunca sağlıklı koşullarda kullanabilirsiniz.

İpek kirpik üzerine rimel sürülür mü sorusuna yanıt arıyorsanız hayır cevabına hazır olmalısınız. İpek kirpiklerin mümkün oldukça doğal hali ile kullanımı önerilir. Rimel başta olmak üzere birçok makyaj malzemesi ipek kiriklerinizin zamanla çıkması ya da dökülmesine neden olacaktır. Bunun en temel nedeni ile uyguladığınız rimelin çıkartma aşamasında su ile ipek kirpiklerin temas edecek olmasıdır. Su veya herhangi bire temizlik malzemesi kullandığınızda bu ürünler direk ipek kirpiklerin diplerine temas eder. Zorlayıcı temizleme hareketleri ile amanla ipek kirpiklerinden yerlerinden hareket eder ve çıkar. Sonuç olarak yapışkanların etkisiz hale gelmesi ile ipek kirpiklerinize veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Porselen Makyaj Kaç Saat Dayanır?

İpek Kirpik Kullanımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İpek kirpiklerinizi uzun süre ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilmek için kullanımda şu durumlara dikkat etmeniz önerilir;

 • Makyaj yaptıktan sonra özellikle kirpiklerinizin olduğu bölgeyi çok dikkatli temizlemeniz gerekir.
 • Lens kullanımı söz konusu olan durumlarda mutlaka yatmadan önce lenslerinizi çıkartmanız önemlidir.
 • İpek kirpik uygulamasını her şeyden önce kendi sağlığınız için güven veren merkezler aracılığı ile yapmanız tavsiye edilir.
 • İpek kirpik yaptırırken doğallık ön planda olmalıdır. Bu doğrultuda kirpikler kısa ve uzun birbirinden farklı boyutlarda eklenir. İşlem sırasında kullanılan yapıştırıcıların kalıcılığı ve kalitesi konusunda dikkatli olunmalıdır.
 • İpek kirpiklerin daha uzun süre kullanılabilmesi için uygulama sonrasında 1 gün boyunca su ile temas ettirilmemesi önerilir.
 • İpek kirpiklerin kalıcı olması ve uzun ömürlü durabilmesi için en fazla 3 haftada 1 gerekli bakımının yapılması gerekir.
 • Makyaj temizlerken kullanılacak makyaj temizleyicilerin kalitesine dikkat edilmelidir. Kirpik temizlemek için kullanılacak temizleyici malzemeler ipek kirpiklerin kopmasına ya da dökülmesine neden olabilir.

İpek Kirpik Kullanımında Doğru Bilinen Yanlışlar

İpek kirpikler her ne kadar popüler makyaj uygulamaları arasında yer alıyor olsa da bu konuda birçok kullanıcı birçok yanlış bilgiye sahiptir. İpek kirpikler hakkında en çok doğru bilinen yanlışlar şu şekildedir;

 • İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerde cansızlığa neden olur. Bu düşünce yanlıştır. İpek kirpikler kendi kirpiklerinize herhangi bir şekilde zarar vermez. Doğal kirpikleriniz tekrar uzamaya ve canlı kalmaya devam eder. İpek kirpiklerinizi kullandıktan sonra çıkartmaya karar verdiğinizde, kendi kirpikleriniz kendinize cansız ve az geleceği için bu düşünceye sahip olmanız normaldir.
 • İpek kirpikler herhangi bir kullanım kuralına uymadan kullanılabilir. İpek kirpiklerin kullanımı konusunda çok dikkatli olmanız gerekir. Söylenenin aksine kirpikler belirli dönemlerde bakım ister. Bununla birlikte makyaj yaparken de ipek kirpiklerinize zarar vermemeye dikkat etmelisiniz.
 • İpek kirpik uygulaması ile kendi kirpikleriniz dökülür. İpek kirpik uygulaması doğal göz ve kirpik yapınızı etkileyecek uygulamalar değildir. Sadece yapıştırma işlemi ile sabitlendiği için kendi kirpiklerinizi herhangi bir şekilde dökmez.
 • İpek kirpik uygulaması yapılırken acıtır. İpek kirpik uygulamasın son derece acısız bir şekilde gerçekleştirilir. Güvenilir merkezler tercih ettiğinizde sorunsuz bir şekilde ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz.
Önerilen İçerik  En İyi Siyah Göz Kalemi

İpek Kirpik Üzerine Rimel Sürülür Mü? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1254
Kategori:
Makyaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.