Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur?

Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur?

Microblading kaç sonrası su değerse ne olur sorusuna yanıt arayanlar uygulama sonrasında bölgede sağlıklı bir iyileşme sağlayabilir. Microblading uygulamaları günümüzün en fazla tercih edilen uygulamaları arasında yer alır. Yüzde güzelliğin en önemli temsilcilerinden birisi kaşlardır ve kaş şekilleri kişilerin ifadelerini doğrudan etkiler. Bu nedenle kaş tasarımı son dönemlerde daha büyük önem kazanmıştır. Microblading kaş sonrası su değerse ne olur ve Microblading kaş nasıl yapılır gibi sorulara yanıt bularak yüzünüzde yeni bir tasarıma zemin hazırlayabilir ve ifadelerinizi daha da güzelleştirebilirsiniz.

Microblading Kaş Sonrası Kaç Gün Su Değmez?

Microblading kaç sonrası su değerse ne olur sorusuna yanıt ararken bölgeyi ne kadar süre sudan korumanız gerektiği de önemlidir. Kaş uygulaması yaptırdıktan sonra iyileşme sürecinde 2 gün su değdirmemeniz önerilir. 48 saati doldurduktan sonra bölgede tahrişe neden olacak hareketlerden kaçınarak hafif sulu yıkama işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Microblading uygulaması sonrasında bölgede yaklaşık 30 gün boyunca düzenli nemlendirme sağlamanız önemlidir. Bu sayede uygulamanın rahatsızlık verici etkilerinden kurtulmanız mümkün olur. Tercih edeceğiniz bir nemlendirici düzenli olarak kullanabilir ve bölgede sağlıklı bir iyileşme sağlayabilirsiniz.

Microblading Kaş Uygulaması Kimler İçin Uygun Değildir?

Microblading uygulamasını normal şartlarda isteyen herkes yaptırabilir. Önceki dönemlerde kadınlar tarafından ilgi gören bu tür güzellik uygulamaları günümüzde erkekler tarafından da tercih edilebilmektedir. Bu anlamda herhangi bir şekilde risk grubunda yer almayan herkes Microblading kaş uygulamasını yaptırabilir. Microblading uygulamasını yaptırma konusunda risk sınıfında yer alan kişiler şu şekildedir;

 • Hamileler
 • Kanaması ya da pıhtılaşma sorunu bulunanlar
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar
 • Psikolojik rahatsızlığı bulunanlar
 • Uygulama yapılacak bölgede zona gibi deri hastalığı sorunu olanlar
 • Radyoterapi ya da kemoterapi gibi önemli tedavisi bulunanlar
 • Albino hastalığı bulunanlar
 • Uygulama bölgesinde et beni olanlar
 • Uygulama bölgesinde kılcal damar yer alanlar
Önerilen İçerik  Göz Tembelliği İçin Hangi Doktora Gidilir ?

Yukarıdaki listeye dahil olan kişiler için Microblading uygulamasını yaptırmak tehlikelidir. Bu nedenle birçok merkez bu kişilere yapmayı reddeder. Bunun yanı sıra;

 • Şeker hastaları
 • Hemofili hastaları
 • Hepatit d hastaları
 • Aids hastaları
 • Anemi hastaları

Doktor kontrolünde Microblading uygulamasını yaptırabilir. Uygulama öncesinde kişilere gerekli bilgilerin verilmesi halinde, elde edilecek sonuçlar sürpriz olmaz. Memnuniyet derecesi yüksek olması nedeni ile tercih edilen Microblading kaş uygulamaları sağlık sorunu yaşamayan ve kaşlarından memnun olmayan her yaşta kişiye uygulanabilir.

Microblading Kaş Sonrası Duş Alınır Mı?

Microblading kaş uygulamalarında sonuçların memnun edici olması için bir dizi kurala dikkat edilmesi gerekir. Bunların başında ise su yer alır. Su bu dönemde en önemli yasaktır. Uygulamanın yapıldığı bölgeye kesinlikle su değdirilmemesi gerekir. Bölge iyileşene kadar belirli bir süre bölge su gibi yasaklardan korunmalı ve iyileşmeye destek olunmalıdır.

Microblading Kaş Sonrası Neler Yapılmalı?

Microblading kaş sonrası su değerse ne olur sorusuna yanıt arayanlar bu uygulama sonrasında ne yapmaları konusunda da araştırmalar yapar. Microblading uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız ya da yaptırdıysanız uygulama sonrasında dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir;

 • Uygulama yapılan bölgeye su değdirmek yasaktır. Su, bölgede iltihap başta olmak üzere birçok önemli sorunun meydana gelmesine neden olur. Bölgede bulunan yara izleri ortadan kalkana kadar su değdirilmesi zararlıdır.
 • Uygulama sonrasında bir hafta duş yapılması yasaktır. Duş sırasında olası ihtimal ile bölgeye su değecektir. Bu nedenle sudan bölgeyi korumak adına belirli süre ile duş alınması önerilmez.
 • Bölgenin bir hafta boyunca darbeye karşı korunması gerekir. Microblading oldukça hassas cilt uygulamaları arasında yer alır. Bölgede uygulama donrasında şişlik ve cilt hassasiyeti görülecektir. Bu nedenle bu etkiler ortadan kalkana kadar bölgenin her türlü darbe ve sert cisimden uzak tutulması gerekir.
 • Uygulama sonrası bölge hafif ıslak ve nemli bir pamuk ile temizlenmelidir. Bu sayede oluşacak kabukların narin bir şekilde bölgeden temizlenmesi mümkün olur.
 • Kaş uygulaması sonrasında bölgede oluşacak kabukların el ile sökülmemesi önemlidir. Bölgedeki kabukları sökmeniz işlem yapılan bölgede tahriş meydana getirebilir. Bununla birlikte henüz açık olan bölgede yara oluşmasına zemin hazırlayabilirsiniz. Bu nedenle kabuklar kendiliğinden dökülene kadar el ile müdahale etmeniz önerilmez.
 • Uygulama sonrası bölge her gün düzenli olarak nemlendirici krem ile yumuşatılmalıdır. Nemlendirme yapmanız derinin zamanla katılaşmasını sağlayacağı gibi iyileşmeyi de hızlandıracaktır.
Önerilen İçerik  Pişmiş Balık Beklerse Bozulur Mu?

Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Artması Normal Mi? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1232

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.