Ayak Altına Vicks Sürmek Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Ayak Altına Vicks Sürmek Öksürüğe İyi Gelir Mi?

Ayak altına viks sürmek öksürüğe iyi gelir mi sorusuna yanıt arayarak viksi nasıl doğru kullanabileceğiniz hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz. Viks nasıl kullanılır ve viks nelere iyi gelir gibi sorulara ayrıntılı yanıt bulabilmek için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Öksürüğe Viks İyi Gelir Mi?

Viks krem vücutta birçok farklı açıdan fayda sağlar. Keskin ve derin kokusu sayesinde özellikle burun tıkanıklığında nefes açısı özeliği olduğu bilinmektedir. Geçmişten günümüze kadar özellikle büyüklerimiz viksi yaygın olarak kullanmışlardır. Buruna hafifçe yaklaştırılan viks birkaç nefes çekildikten sonra nefes almayı rahatlatan mucizevi ürünlerden birisidir. Bununla birlikte viksin birçok farklı rahatsızlık için de yan tedavi ürünü olarak kullanılabildiği öne sürülür.

Öksürük problemi olanların denemesi gereken yöntemlerden birisi de vikstir. Özellikle şiddetli öksürük probleminiz varsa bu durumda viksi vücudunuzun çeşitli yerlerine uygulayarak dışarıdan tedavi ile öksürüğü yavaşlatabilir veya kesebilirsiniz.

Viksi öksürük problemine çare olmak için göğüs bölgenize uygulayabilirsiniz. Masaj eşliğinde uygulayacağınız viks zamanla buradan ciğerlerinize işleyerek öksürüğü hafifletmeye yardımcı olacaktır. Bunun yanında viksi boğaz bölgenize de uygulayarak burada bulunan sağlık probleminizi giderebilirsiniz.

Viksin rahatsızlıklara çözüm olabilmesi için belirli bir süre uygulanması gerekir. Tek uygulama ile fayda sağlama ihtimaliniz oldukça düşüktür. Birkaç gün düzenli olarak bu uygulamayı yapabilir ve öksürük probleminizin zamanla ortadan kalktığını görebilirsiniz.

Öksürüğü Kesmek İçin Viks Kullanılır Mı?

Viksin özellikle çocuklarda bulunan öksürüğe iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle çocuk sahibi olan annelerin evlerinden viks eksik olmaz. Çocukların vücutları hassas olduğundan dolayı çok kolay hasta olurlar. Her durumda tedavi için ilaç kullanmak istemeyen anneler çeşitli ürünler ile hastalıklara çözüm bulmayı dener. Bu ürünler arasında yer alan viks çocuklarda öksürük kesici etki nedeni ile kullanılabilir.

Önerilen İçerik  Göz Tansiyonu Normalde Kaç Olmalı ?

Çocuklarda öksürüğü kesmek için viksin ayak altına sürülmesi önerilir. Ayakların altına iki gün süre ile uygulanan viks çocuklarda doğrudan öksürüğe iyi gelir. Yatma dönemlerinden önce ayak altına masaj yapılarak viks sürülmeli ve ardından pamuklu çorap giydirilmelidir.

Ayak Altına Viks Nasıl Sürülür?

Ayak altına viks sürüldüğünde neden olacağı faydalar tartışılmaz. Araştırmalar ile viksin sağlık açısından faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Viksi ayaklarınıza sürmek istiyorsanız şu adımlar ile uygulayabilir ve faydalarını görebilirsiniz;

 • Viks kullanılmadığı zamanlarda kapağının kapalı tutulması gerekir. Bu nedenle kullanımdan hemen önce kapağını açmalısınız.
 • Bir miktar viksi parmağınız ile alın.
 • Ayak tabanlarınıza boydan boya sürün.
 • Oval hareketler ile kremin her yere değdiğinden emin olun.
 • Ayak tabanınıza masaj yaparak viksin iyice y ayılmasını sağlayın.
 • Ayağınıza pamuklu bir çorap giyin.
 • Sabaha kadar çorabı çıkartmadan viksin ayaklarınızda kalmasını sağlayın.

Viks merhemi gece yatmadan önce ayaklarınıza sürmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Gündüz sürülen kremler gün içerisinde size zorluk çıkartabilir. Kremi sürdükten sonra cilde iyice temas etmesi için bir süre ayağınızın üzerine basmamanız gerekir. Bu nedenle gece sürülmesi fayda sağlar. Gece yatmadan önce uygulayabilir ve kremin sabaha kadar ayak tabanlarınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Sabah uyandığınızda kremin komple ayak derinize nüfuz ettiğini görebilirsiniz.

Viks Faydaları Neler?

Viks en yararlı sağlık ürünleri arasında yer alır. Eczane ve tıbbi ürün satışının yapıldığı noktalarda reçete harici olarak satılan viks bu nedenle hemen her evde mutlaka bulunur. Farklı markaların satışa sunduğu viks kremler ile vücutta ağrı başta olmak üzere birçok sağlık problemine kolayca çözüm bulunabilir. Viksin saymakla bitmeyen faydaları şöyledir;

 • Viks vücutta ödem oluşumunun önüne geçer. Özelikle ödem oluşacak bölgelerde kullanıldığında bölgedeki ödem oluşma ihtimalini ciddi oranda düşürür.
 • Ağrı kesici krem niyeti ile kullanılır. Vücutta ağrıyan noktalar üzerinde doğrudan etkiye sahiptir.
 • Nemlendirici kremler ile birlikte kullanıldığında cilt üzerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir.
 • Dudaklarda oluşan çatlamayı gidermeye yardımcı olur. Soğuk havalarda nemlendirici ile birlikte kullanılabilir.
 • Vücutta nasır oluşumunu önler. Mevcut olan nasırların iyileşmesine yardımcıdır.
 • Vücuttaki şişme ve morarmaları geçirmeye yardımcıdır.
 • Kulak ağrıları üzerinde etkilidir.
 • Kas ağrılarını geçirmeye yardımcıdır. Kas gerilmesi şikayetlerinde kasların rahatlamasını sağlar.
 • Göbek bölgesinde oluşan yağlanmayı giderir.
 • Gripte ve soğuk algınlığında etkilidir.
Önerilen İçerik  Boyun ve Omuz Ağrısı İçin Hangi Doktora Gitmeliyim ?

Viks kullanımında en iyi etkiyi görebilmek için viksin ayak altına sürülmesi önerilir. Bu sayede birçok şikâyete karşı etkili olabilmektedir. Bunun temel nedeni ayaklarda bulunan damarların vücudun her yerine uzanabilmesidir. Bu sayede ayak altına sürülen viks vücudun her yerinde etkiye sahip olur. Kullanıma uygun koşullarda viks kullanarak sağlık açısından faydalarını görebilirsiniz.

Ayak Altına Vicks Sürmek Öksürüğe İyi Gelir Mi? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise İpek Kirpik Uygulaması Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.