Hacamattan Sonra Et Yenirse Ne Olur?

Hacamattan Sonra Et Yenirse Ne Olur?

Hacamat ile ilgili olarak en fazla merak edilen konulardan birisi hacamattan sonra et yenirse ne olur şeklindedir. Hacamat günümüzde tercih edilen en önemli sağlık uygulamalarından bir tanesidir. Vücudun birçok farklı bölgesinde yaptırılabilen hacamat sonrasında vücutta bulunan birçok rahatsızlığın giderildiği bilinir. Bu nedenle bir kez hacamat yaptıranlar daha sonra belirli dönemlerde bu şifalı işlemi tekrar tekrar yaptırır. Hacamat sonrası beslenme nasıl olmalı konusuna dikkat ederek yaptırdığınız bu işlemden daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

Hacamattan sonra et yenirse ne olur sorusuna yanıt bulmanız beslenme alışkanlıklarınızı buna göre düzenlemeniz açısından önemlidir. Şayet et tüketimini seviyorsanız böyle tedavilerde beslenmenin önemini bilmeli ve size önerilen şekilde beslenme düzeninizi oluşturmalısınız. Hacamattan sonra et yenirse ne olur sorusuna yanıt arıyorsanız yazının devamında yer alan başlıklara göz atabilirsiniz.

Hacamat Sonrası Hayvansal Gıda Tüketimi

Hacamat tedavisi sonrası beslenme oldukça önemidir. Hatta yapılacak tedavinin işlevi açısından hacamat öncesinde de hastaların yemek yiyerek tok karnına bu işleme girmeleri tavsiye edilir. Şayet hacamat yaptıran kişilere uygulama sonrası en az birkaç saat hiçbir şey yiyip içmemeleri konusunda uyarılarda bulunulur. Bu nedenle kişilere tok karnına bu tedaviye girmeleri söylenir. Hacamat sonrası gıda tüketimi konusunda dikkat etmeniz gereken önemli hususlar şunlardır;

 • Hacamat uygulaması sonrasında en az 2 saat boyunca yemek yememeniz ve su içmemeniz gerekir.
 • Uygulama sonrasında sindirimi ağır olan besinlerin tüketilmemesi önemlidir.
 • Uygulama öncesi ve sonrasında düzenli olarak kullandığınız ilaçlarınız vara bu ilaçlar hakkında mutlaka hacamat yapan hocalardan bilgi alınması gerekir. Bazı durumlarda sizden bu ilaçları kullanmayı bırakmanız ya da ertelemeniz istenebilir.
 • Hacamat uygulaması öncesi ve sonrasında belirli süreler ile sigara ve alkol tüketimine dikkat etmeniz tavsiye edilir.
 • Uygulama sonrasında hayvansal gıda tüketimi olabildiğince az olmalı ve doktor tavsiyesi ile normal tüketim seviyesine geçilmelidir.
Önerilen İçerik  Tırnak Batmasına İyi Gelen Kremler

Hacamat Öncesi ve Sonrasında Beslenmenin Önemi

Hacamat ile vücuttaki kanda bulunan toksit maddelerin atılması amaçlanır. Yapılan bu işlemin tam anlamı ile fayda verebilmesi için dikkat edilmesi gereken en önemli konu beslenmedir. Şayet hayvansal gıdalar ile ilgili olarak herhangi bir perhizin yapılıp yapılmaması konusu çok sık araştırılır.

Hacamat sonrasında beslenme düzenine yavaş yavaş geçilmeli ve besinler hafiften ağır sindirime doğru şekillendirilmelidir. Yani ilk saatler hiçbir şey yemeden geçirildikten sonra ilerleyen saatlerde hafif besinler tüketilmelidir. Son aşamada ise artık vücut normale döndükten sonra ağır besinlerin tüketimine geçilebilir. Bu aşamada hayvansal gıda tüketimi ilk aşamada önerilen bir durum değildir. Bu konu hakkında hacamat yaptırdığınız uzmandan daha detaylı bilgi alabilir ve bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz.

Hacamattan Kaç Gün Sonra Et Yenmeli?

Hacamat sonrası et tüketimi için önerilen süre 2 gündür. Minimum olarak belirlenen bu süre hastadan hastaya değişir. Yani bu aşamada hacamatı hangi bölgeye yaptıracağınız da önem kazanır. Bu konuda en doğru bilgi uzmanlar tarafından verilir. Yapmanız gereken hangi besinlerin size işlem sonrasında iyi gelip gelmeyeceğini araştırmaktır. Bu konuda yine uzmanlardan ya da diyetisyenlerden bilgi alabilirsiniz.

Hacamattan Sonra Uyulması Gereken Yasaklar

Sağlık açısından tercih edeceğiniz hacamat sonrasında vücudunuzda bir dizi değişim gözlemlenir. Bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmek için beslenme düzeni ile birlikte bir dizi kurala daha dikkat etmeniz gerekir. Hacamattan sonra et yenirse ne olur sorusuna ek olarak hacamat sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda öne çıkan maddeler şu şekildedir;

 • Hacamat sonrasında tercihe göre ılık sirkeli su ya da ballı şerbet tüketimi tercih edilebilir.
 • Uygulama sonrasında su tüketiminde herhangi bir sakınca yoktur.
 • Tedavi sonrasında hastaların en az 2 saat boyunca uyanık kalmaları gerekir.
 • Uygulama sonrasında duş alınması için en az 24 saat beklenmelidir.
 • Hacamat yaptıran kişilerin en az 24 saat boyunca ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır.
 • Hayvansal gıda tüketimi 3 gün sonrasında tercih edilmelidir.
 • Hacamat hastalarda iştah açılmasına neden olabilir. Bu durumda ilk günler sebze yemeği ve salata ile dikkatli şekilde beslenilmelidir.
 • Uygulama sonrası vücudun sağlığı açısından kişisel temizlik konusunda dikkatli olunmalıdır.
 • Hacamat sonrası ilk 2-3 gün protein bakımından engin olan gıdaların tüketilmesi tavsiye edilir.
Önerilen İçerik  Alexandrite Lazer Sonrası Kaşıntı Neden Olur?

Hacamattan Sonra Et Yenirse Ne Olur? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Pırasa Kaç Dakikada Pişer ? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1246
Kategori:
Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.