Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür sorusu epilasyon seanslarına katılmadan önce bilmeniz gereken sorular arasında yer alır. Lazer epilasyonda en merak edilen konulardan bir tanesi de kılların ne zaman dökülmeye başlayacağıdır. Birçok durunda ilk seans sonrasında kılların dökülmesi beklenir. Bir an önce sonuç almak her ne kadar heyecan verici olsa da kıl köklerindeki incelme ve kılların dökülmesi farklı zamanlarda gerçekleşmektedir. Lazer epilasyon seanslarına katılmadan önce bu konu hakkında daha detaylı bilgi alarak bu süreçte daha rahat davranabilir ve seans tamamlanana kadar bekleyebilirsiniz.

Lazer Sonrasında Tüylerin Dökülmesi İçin Ne Yapmalı?

Lazer epilasyon yaptıran insanlarda ortak soru işareti kılların ne zaman döküleceği ve kılların dökülmesi için ne yapmak gerektiğidir. Lazer epilasyon sonrasında kılların kısa süre içerisinde kendiliğinden döküldüğü bilinir. Uygulama esnasında kökleri zarar gören kıllar yanarak cansızlaşır. Seans sonrasında ise kalan kıllar kendiliğinden dökülmeye başlar. Lazer epilasyon seanslarına katıldığınız zaman ilk etapta herhangi bir şey yapmadan kılların kendiliğinden dökülmesini bekleyebilirsiniz. İlerleyen süreçlerde dökülmeyen kıllar olduğunu fark ederseniz bu durumda evde basit müdahaleler ile bu kıllardan kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Tüyler Neden Dökülmez?

Lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür sorusuna yanıt arıyorsanız seanslara devam ettikçe bu soruya yanıt bulacağınıza emin olabilirsiniz. Şöyle ki; Lazer epilasyon her kişide farklı zamanda sonuç gösterir. Kış keli ve özelliklerine göre uygulanan işlem kısa süre içerisinde kesin sonuç vermektedir. Kıl yapısı ve kıl kökü kalın olan kişiler ile ince olan kişilerde sonuçlar aynı zamanda gözlemlenmez. Bu doğrultuda lazer epilasyon ile kıllar ne zaman dökülür sorusuna yanıt bulabilmek için seanslara düzenli olarak devam etmeniz önerilir. Böylece kısa süre içerisinde beklediğiniz mutlu edici sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Adet Olduktan Sonra Boy Uzar mı ?

Lazer epilasyon sonrası kılların dökülmesi için en az birkaç seans beklemeniz gerektiğini bilmelisiniz. İlk seans sonrasında hemen dökülme beklemeniz yanlıştır. En az 2-3 seans düzenli olarak lazer epilasyona devam ettikten sonra kıllarda ciddi oranda azalma olduğunu fark edebilirsiniz. Kılların tamamen dökülmesi için bütün seanslara eksiksiz olarak katılmanız gerekecektir.

Lazer epilasyona düzenli katılmanıza rağmen bazı durumlarda kılların dökülmediğini fark ediyorsanız bunun başlıca nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Ergenlik dönemini geçirmeden lazer epilasyona başladıysanız bu durumda bir yandan yeni kıl kökleri gelişmeye başlayacağından seanslardan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.
  • Herhangi bir tedaviden dolayı hormon ilacı kullanıyorsanız bu durum dökülen kıllarınızın daha sonra yeniden çıkmasına neden olacaktır. Bu durumda lazer epilasyon seanslarınız boşa gidebilir.
  • Hormonlarınız bozuksa bu durumda tedavi görmeden lazer epilasyon seanslarına katılmanız istediğiniz sonuçları almanızın önüne geçer.
  • Uygulama için tercih ettiğiniz merkezde kıl kökleriniz için doğru lazer cihazları kullanılmadığında uygulanan işlem başarısız olacak ve kıllarınız dökülmeyecektir.

Lazer Epilasyon Sonrası Çıkan Kıllar Nasıl Alınır?

Lazer epilasyon seanslarına düzenli bir şekilde katıldığınızda kısa zamanda tüylerde incelme ve zamanla da dökülmeleri kendiniz de fark edebilirsiniz. Size verilen seanslara tamamı ile katıldığınız taktirde ise cihazın tanıdığı bütün kıllar vücudunuzdan dökülür. Ancak bazı durumlarda cihazların görmediği kıllar dökülmez veya tekrar yeniden çıkabilir. Böyle durumlarda nasıl müdahale edeceğinizi bilmeniz önemlidir. Eğer bu durumda yeniden çıkan kılları kendi yöntemleriniz ile almaya kalktığınızda lazer epilasyon seanslarının başarısız olmasına neden olabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrasında tekrar uygulama yapılan bölgede kıl çıkması durumunda epilasyon merkezine tekrar gitmeniz ve kontrol seanslarına katılmanız gerekir. Bunun için yılın belirli dönemlerini tercih edebilirsiniz. Genelde birçok lazer epilasyon merkezi yılda 2 kez hatırlatma seansı hizmeti verir. Bu seanslar 6 ay aralıklara sahip olacak şekilde ayarlanır. Böylece 6 ay içerisinde bölgede çıkan kılların tekrar epilasyon ile dökülmesi sağlanır.

Önerilen İçerik  Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Beyazlaması Neden Olur?

Lazer Epilasyon Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer epilasyon sırasında bazı durumlara dikkat etmeniz, uygulamadan tam anlamı ile sonuç almanızı sağlar. Lazer epilasyondan istenilen başarılı sonuçların alınması için;

  • Bu süreçte bölgede jilet ve benzeri ürünler kullanılmamalıdır.
  • Tüy dökücü gibi kimyasal içerikli ürünler tercih edilmemelidir.
  • Uygulamada bir sonraki seansa gelene kadar uzayan kıllar cımbız gibi ürünler ile çekilmemeli ve yakılmamalıdır.
  • Lazer epilasyon sonrasında bölgede tahriş edici her türlü hareketten kaçınmak önemlidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Artması Normal Mi? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1163
Kategori:
GenelSağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.