Hel Dem Atom Çayı Nasıl Yapılır?

Hel Dem Atom Çayı Nasıl Yapılır?

Hel Dem atom çayı nasıl yapılır sorusuna yanıt bularak bu çayı evinizde kendiniz hazırlayabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz. Kış aylarının girmesi ile birlikte tercih edilen atom çayları vücutta olumlu etkiler bırakır. Tarifinin nasıl yapıldığına göz attıktan sonra kullanım koşullarına dikkat ederek düzenli koşullarda çayı Hel Dem çayı tüketmeye başlayabilirsiniz.

Hem enerji kaybettiren hem de kilo verdiren Hel Dem atom çayı birçok farklı bitki kullanılarak hazırlanır. İçerisinde bulunan bitkiler sağlık açısından birçok farklı derde çözüm ortağıdır. Zayıflama başta olmak üzere daha birçok farklı sağlık problemine çözüm olarak Hel Dem çayı tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Hel Dem Atom Çayı Evde Nasıl Yapılır?

Hel Dem bitki çayının içerisinde bulunan bitkiler bir araya geldiğinde vücut için mucizevi etkiler yaratır. Şifalı bitkilerin bir araya gelmesi ile hazırlayabileceğiniz bu çayı günün farklı saatlerinde sıcak olarak tüketebilirsiniz. Hem yaz hem de kış mevsiminde tüketebileceğiniz Hel Dem çayını yapabilmek için ihtiyacınız olacak malzemeler şunlardır;

 • 1 yemek kaşığı yenibahar
 • 1 yemek kaşığı muskat
 • 2 adet zencefil
 • 5 yaprak hibisküs
 • 1 kök havlıcan
 • 2 adet çubuk tarçın
 • 1 yemek kaşığı toz zerdeçal
 • 5 adet karanfil

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra aşağıdaki aşamaları takip ederek Hel Dem çayınızı evde hazırlayabilirsiniz;

 • Malzemelerin hepsini bir araya getirin.
 • Hazırladığınız malzemeleri orta derinlikte bir tencere içerisine koyun.
 • Tencere içerisine 2 su bardağı su ilave edin.
 • Su kaynayana kadar bekleyin.
 • Kaynadıktan sonra ocağın altını kısın ve 10 dakika bu şekilde kaynatın.
 • Ardından ocağın altını kapatın ve çay çöktükten sonra tüketin.
Önerilen İçerik  Egzamaya Hangi Krem İyi Gelir ?

Hel Dem gibi atom çayları normalde herhangi bir tatlandırıcı kullanılmadan tüketilebilir. Ancak tat olarak tüketmekte sorun yaşıyorsanız limon gibi tatlandırıcılar ile çayı daha kolay içebileceğiniz bir hale getirebilirsiniz.

Hel Dem Atom Çayı Nasıl İçilir?

Hel Dem atom çayı nasıl yapılır ve nasıl tüketilir sorusuna yanıt arıyorsanız verilen tarifi deneyerek kolayca evde kendi atom çayınızı hazırlayabilirsiniz. Atom çayının tarifinde yer alan miktarlar genelde tek kullanımlık miktarlardır. En fazla iki bardak ölçüsünde hazırlanan tarifi gün içerisinde tüketmeniz tavsiye edilir. Her gün düzenli olarak tüketmek için her defasında çay için gerekli malzemeleri bir araya getirmeli ve çayınızı taze bir şekilde hazırlayarak tüketmelisiniz. Tüketmeden önce hazırlayacağınız çayı hazırladıktan sonra sıcak bir şekilde tüketmeniz tavsiye edilir.

Hel Dem atom çayının günlük tüketim için önerilerin porsiyonu 2 bardaktır. Mümkün oldukça bu ölçünün üzerine çıkmamanız önerilir. Aksi durumda sağlık için beklenmedik sorunların ortaya çıkması söz konusu olabilir. İki bardak tüketeceğiniz Hel Dem çayını bir bardak sabah, bir bardak akşam şeklinde aralıklı saatlerde tüketebilirsiniz. Zayıflamak için tüketmeyi düşünüyorsanız bu durumda yemeklerden bir saat önce tüketmeniz uygun olacaktır.

Hel Dem Atom Çayının Faydaları Neler?

Atom çayının vücut için sayısız faydası olduğu bilinir. Genelde metabolik denge üzerinde etkili olduğu bilinen atom çayı daha birçok açıdan vücudumuza yarar sağlar. Kullanım şartlarına uygun koşullarda kullandığınızda kısa sürede etkilerini gözlerinizle de fark edebilirsiniz. Hel Dem atom çayının vücudunuz üzerindeki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Düzenli kullanım ile vücuda enerji verir. Halsizlik belirtilerini yok eder ve daha enerjik olursunuz.
 • Boğaz ağrılarına karşı oldukça etkilidir. Kış mevsimlerinde tüketildiğinde boğazda oluşan şişlik ve ağrı şikayetlerini yok eder. Faydasını görebilmeniz için sıcak tüketmeniz önerilir.
 • Ses tellerinin açılmasını sağlar. Kısık seslerin normale dönmesinde etkilidir.
 • Ağrı kesici olarak kullanılabilir. Hafif ağrılar üzerinde etkilidir. Ağrı anında alındığında kısa süre içerisinde ağrının geçtiğini görebilirsiniz.
 • Emziren annelerde sütün artmasına yardımcı olur. Günlük kullanım miktarına dikkat ettiğiniz sürece uygun kullanımlarda sütünüzün arttığını fark edebilirsiniz.
 • Sindirim sisteminin düzene girmesine yardımcı olur. Bağırsakların çalışmasını sağlamak açısından faydalıdır.
 • Bronşit problemini tedavi etmede etkilidir. Hastalığın belirdiği dönemlerde düzenli kullanım ile şikayetler azalabilir.
 • Zayıflama üzerinde doğrudan etkilidir. Kilolu bayanların sık tercih ettikleri ürünlerden birisi olan Hel Dem içerdiği özel bitki karışımları sayesinde kısa zamanda vücuttan fazla kiloların atılmasını sağlar.
Önerilen İçerik  Menopozal ve Kadın Klimakterik Dönemleri Nedir?

Hel Dem Atom Çayı Zararlı Mı?

Hel Dem atım çayı normal tüketim miktarları dikkate alındığı sürece herhangi bir olumsuz etkiye neden olmaz. Tamamen doğal bitkilerin bir araya gelmiş olmasından dolayı kullanım sırasında bir risk oluşturmaz. Ancak aşırı kullanım durumunda tansiyon ve şeker gibi hastalığı bulunanlar bitkilerin yan etkileri ile karşılaşabilir.

Hel Dem Atom Çayı Nasıl Yapılır? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir ? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1206
Kategori:
Sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.