Çin Astrolojisi ; At Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 7

Çin astrolojisinde at burcunun en belirgin özellikleri ; Özgür ,bağımsız ve hareket sever kişiliktir.Sürekli hareket halinde olmak ister.Bağımsızlık ve özgürlüklerine çok düşkünlerdir .Asla kısıtlayıcı şeylere yanaşmazlar.Sosyal ama kontrolsüz davranırlar. Nerede kaç saat duracaklarını umursamazlar ve bu durum onların sürekli bir yerlerde ömrünü geçirmesine sebep olur.Hedeflerini fazla düşünmeksizin koyar. Fakat kararlılıkla ulaşmaya çalışır. Konuşkan, sempatik ve mutludur. Bu özelliklerine her ortamda gösterir ve dikkat çeker. Fıkra anlatmak için her fırsatı değerlendirir.  Bu durum bazen dayanılmaz olabilir. Diplomatik görünüşünün altında toleranssız ve bencil bir kişilik vardır.Çalışmalarının karşılığını hemen almak isterler.Çıkarları için çok sabırsız davranabilirler.Bu yüzden uzun hedefler ve yükselme gerektiren işler onlara göre değildir.Kendilerine özgürce çalışabilecekleri alanlar ararlar.Bağımlılığı sevmez. Uygun bir maaş ve patronla çalışmak ister. Taahhüde girmek istemez. Seyahati, değişikliği çok olan işlerde çalışmak ister. Fırsatları kaçırmamak için alelacele hareket eder. Başarılı elde etmeyi öğrenir. Çok konuşur. Dinlemeye tahammül edemez. At burcu güven vermez. Kötü niyet taşımasa da sorumsuz hareket eder.At burçları mutlak özgürlüğüyle mutlu olur. Sevgi ve samimiyet endişesi taşır. Aşk ona yakalanmış hissi verebilir.Hırsları ve bencilliği nedeniyle bir şeylere kolay yoğunlaşamaz. At kadını kendi özelliklerinin farkında olan, üretken ve çalışkan bir insandır. Duygusal yanı oldukça kuvvetli olmasına rağmen, mantık da hayatında önemli bir yere sahiptir. Tüm aşk acılarından bile aklını kullanarak kurtulmayı becerir.Bağlılıktan ürkmesine rağmen, kalıcı ilişkileri de sever. Yine de her ilişkisinde kendi kişisel güvenliğini elinde tutabilmek için, çalışmaya ve üretmeye devam eder. At kadını kendi duygularını, ihtiraslarını ve dürtülerini o kadar sıkı kontrol eder ki, soğuk ve hatta duygusuz olarak bile tanınabilir.At erkeği eğitime verdiği önem yüzünden, akademik kariyer ya da medya gibi alanlarda ciddi başarılar elde eder. Ancak kendi kurallarıyla hareket etmek istemesi, isyana eğilimli yapısı, hiyerarşi mekanizma ,içinde uyum sağlayamamasının, problemler yaşamasının en temel gerekçesidir.Bağımsızlığına düşkün olan At erkeğinin aslında duygusal yanı kuvvetlidir. Fakat çok eşliliğe yatkın olduğu için, sadakat gösteremez. Duygusal yanı düşünsel yanına yenilen At erkeği, aşık olduğunda bile kontrolünü kaybetmez.

Önerilen İçerik  Rüyada Abluka ( Kuşatma ) Görmek

 

 

 

At Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Atı (1906-1930)

 

Odun atı at burçları arasında en az sabırlı olanıdır. Mutlu, arkadaş canlısı ve dinamik görünür. Tüm at burçları gibi bağımsızlığına düşkündür. Kimsenin güdümüne girmek istemez. Odun atı sosyal ortamları, sevdiği ve değer verdiği insanlarla birlikte olmayı sever. İyimser bir kişiliği vardır. Her zaman bardağın dolu tarafını görür. Sorumluluklarını ve yükümlülüklerini sürdürüyor olsa da değişime ve yeniliğe her zaman açıktır.

Ateş Atı (1930-1966)

 

Ateş atı yadsınamaz bir enerji heyecan ve kontrol edilemez hırsla doludur. Çekiciliğine ve cazibesine rağmen kararsızlığı ve dikkatinin dağınık olması onu hedeflerine ulaşmaktan alıkoyar. Sevgi dolu görünür fakat vefasızdır. İş hayatında yönetimle uyumlu çalışmaz. Bu nedenle kendisinin bağımsız şekilde yapabileceği, dinamik ve değişime açık işleri seçer. Çeşitli işleri yapabilecek kapasitesi ve kalitesi bulunmaktadır.

 

Toprak Atı (1918-1978)

 

Toprak atı at burçları içinde en yavaş olanıdır. At burcunun canlılığından biraz yoksundur. Belli bir noktaya kadar otoriteyi kabul edebilir. Toprak elementi toprak atını en az fevri at burcu yapar. Bu nedenle kararlarını diğer at burçlarına göre daha soğukkanlılıkla alır. Doğuştan gelen özelliği nedeniyle nerde ve ne zaman hareket edeceğini bilir. Bu nedenle finansal yatırımlarda çok başarılı olabilir. Mali açıdan sorunları olan şirketleri ayağa kaldırmada çok yeteneklidir. Ancak kapasitesinin üzerinde sorumluluk almada ihtiyatlı davranması gerekir.

 

Metal Atı (1870-1930)

 

Metal atı gereksiz yere asidir. Aynı zamanda gülünç ve abartılı değerlendirmelere sahiptir. At burçları arasında en cesur, aceleci ve gösterişli olanıdır. Aynı anda çeşitli şeylerle meşgul olabilir. Birçok iş, aşk ve seyahatle yorulmaksızın ilgilenebilir. Rutine dayanamaz bu yüzden işini şevkle yapmaz. Birine güvenmek zorundadır. Hedeflerini yerine getirebilmek için sürekli heyecana ve motivasyona ihtiyaç duyar.

Önerilen İçerik  Rüyada Açacak Görmek

 

Su Atı (1931-1990)

 

Son derece komik, neşeli ve kaygılı olmasına rağmen at burçları arasında en entelektüel olanıdır. Zeki ve iyi bir hatiptir. Spor ve seyahat düşkünüdür. Değişime çok çabuk ayak uydurabilir. Fikirlerini değiştirebilir. Hayatını planlamada başarısızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.