Çin Astrolojisi ; Fare Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 1

 

Çin astrolojisinde burçların ilkidir. Fare burçlarının temel özellikleri çalışkanlık ve kurnazlıktır.Hem başlarını kolay belaya sokar hemde beladan çabuk sıyrılabilirler.Lider , öncü ve yenilikçidir.Her durumdan farklı sonuçlar ve farklı algılar çıkarmayı başarır.Yeni şeyleri denemeyi sever , eski olandan çok çabuk sıkılma eğilimleri vardır.Gizlenmeyi iyi bilir.Bazı şeyleri gizlemeyi bilse de gerçekler karşısında yalan söyleme becerisi yoktur.Bu burç para ve güce bayılır.Kendi pozisyonunu korumak ve kendini dik göstermek için yapmayacağı şey yoktur.Harcamalarına dikkat etmeye çalışır.Sevdiği insanlara karşı fazlasıyla cömert davranabilir.Zorluklarla mücadele etme konusunda güçlüdür ama zorlukları kabullenmesi zaman alabilir.Eğer hırslarına yenik düşmezse ve başladığı yolda sıkılmadan ilerlerse her konuda başarıyı yakalayabilir. Fare burçları sessiz görünebilir ama aşırı derecede gözlemci ve detaycıdırlar. Fare burcu soğukkanlı ve kontrollü sessizliğinin arkasında, büyük hırsları olan da birisidir. Duygularını tamamen kontrol altına alabilir. Fare burcu çıkarı söz konusu olduğunda başka kişileri kullanmaktan ve onları sömürmekten hiç çekinmez; Hatta çok zalim olabilir.Fare burçları her zaman fırsatçı, sosyal ve mutludur. Meraklı yapısı ona kişilerin zayıflıklarını ve hatalarını keşfetme imkanı tanır. Bunun illa kötü bir niyetle ilgisinin olması gerekmez. Sadece fare burcunun tarzıdır. Eşine, ailesine, evine ve çocuklarına çok bağlıdır.Fare burcu dedikoduya, eleştiriye ve kıyaslama yapmaya eğilimlidir. Menfaati için sürekli yakınır.Fare kadını oldukça kültürlü ve bilgilidir. Dinamik bir yaşamı seven Fare kadını hem çalışmayı hem de bir aile sahibi olarak toplumda kabul edilmeyi tercih eder.Herkesle dost olabilmesine rağmen, yakın arkadaşları sınırlıdır. Sırlarını ya da problemlerini açık etmeyi sevmediği için, herkes Fare kadınının dört dörtlük bir yaşamı olduğunu düşünür.Fare erkeği dışa dönük ve sosyal bir insandır. Nazik ve zarif davranışlarıyla, asabiyetini kontrol edebilme yeteneğiyle ve problemlere getirdiği enteresan çözümleriyle her zaman toplumsal olarak sevilir.Hareketli Fare erkeğinin el becerileri çok kuvvetlidir. Rutinden sıkıldığı için, masa başı işlerden çok, hareket ve değişim gerektiren mesleklerde daha başarılı olur.

Önerilen İçerik  İkizler Burcu İle Terazi Burcunun Uyumu

 

 

Fare Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Faresi (1924-1984)

 

Nazik arkadaş canlısı karakteri nedeniyle fırsatlardan yararlanır. Odun faresi profesyonel yaklaşımı nedeniyle kendisine sürekli katkı sağlar. Bütün Fare burçları arasında en esnek olan odun faresi sorunları daha erken fark eder. Aşil topuğu başkalarının onayını almak ister.

 

Ateş Faresi (1936 – 1996)

 

Ateş faresi fare burçlarının en idealist ve rekabetçi olanıdır. Tüm durumları kendi lehine çevirebilecek bir enerjiye sahiptir. Durmaksızın çalışır. Ne var ki, sabırsızlığı ateş faresine kaybettirebilir. Ateş faresi uygunsuz, saygısız ve zalim davranışlarda bulunabilir.

 

Toprak Faresi (1948-2008)

 

Toprak faresi fare burçlarının arasından niteliksiz olanıdır. Kurnaz ve gururludur. Öte yandan pratiktir, ihtiyatlıdır; Risk almadan sessizce işlerini yerine getirir. Toprak faresi zaman zaman kibirli ve hoşgörüsüz olsa da, değer verdiği kişileri korur.

 

Metal Faresi (1900-1960)

 

Metal faresi özellikle gösteriş yapmak için yapılan harcamalarda ihtiyatsız davranır. Bu ihtiyatsızlık metalin özelliğinden kaynaklanır. Bütün fare burçları arasında en duygusal olanıdır. Duygularını kontrol etmekte zorlanır. Aşkta kıskanç, fevri ve dominanttır.

 

Su Faresi (1912-1972)

 

Su faresinin en belirgin özelliği kültürel ve edebi alanlara olan ilgisidir. İçgüdüsel hesapçılığını yüksek mevkilerde çevre yapmak için kullanır. Sempatik tavırları onu popüler yapsa da düşüncesizce yaptığı dedikoduyu bırakmalıdır.

 

 

 

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1726

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.