Çin Astrolojisi ; Koyun Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 8

Çin astrolojisinde koyun burcunun en belirgin özellikleri ; yumuşak , aceleci ve sakin kişiliktir.Gerçek duygularını kolay kolay ifade edemez.Kafasından geçeni anlamak kolay değildir.Çünkü insanı bıktıran derecede utangaç ve içine kapanıktır.Hayal kurmayı sever ve çok hayalperesttir.Nedensiz biçimde kederlenebilir, ağlayabilir. Duygusal desteğe ihtiyacı vardır. Fantastik duygular içerisinde gezer durur. Güvensizdir. Sevilmeye ve korunmaya ihtiyacı vardır.Kendini hep gözü yaşlı , sorunları başından aşmış gibi göstermeye ve sürekli yakınmaya meyillidir.Tek istediği onun ufacık dertlerini dinleyecek sevgili yada dosttur.Onun için kişinin değil derdini dinlemenin önemi vardır.Onu şişmeden dinleyecek birini bulana kadar başkalarını zorlayıp durur.Kaprislerini ve taleplerini karşılamak kolay değildir.Koyun burçlarının doğuştan estetik açıdan yetenekli olduğu için artistik ve yaratıcılık özellikleri bulunmaktadır. Güzel sanatlardaki potansiyelini geliştirmek adına tasarım ve resim ile çok ilgilidir. Hareketlerine çok dikkat eder. Hiçbir zaman zarar vermek istemez. Yanlış bir duruma düşmeme korkusuyla çok utangaç davranır.Koyun burçlarının organizasyon yeteneği zayıftır. Bu yüzden çok fazla zaman ve enerji harcar. Yükümlülüklerini yerine getirmenin baskısı altında geceleri de dahil olmak üzere yorulmak bilmeksizin aşırı biçimde çalışabilir. Endişeli olduğu için her zaman yardıma ihtiyacı bulunmaktadır.Ona zor durumdayken yardımcı olacak insanla çok çabuk sırdaş yada aşık olabilir.Değişimlerden ve ön görülemeyen durumlardan rahatsızlık duyar. Hazır olamama kaygısını hep taşır. Sakin ve huzurlu ortamları tercih eder. Çatışmalı ortamlarda bulunmak istemez. Büyük sorumluluklarda ve taahhütlerde karar vermeyi beceremez. Disipline, kurallara ve eleştirilere katlanamaz.Koyun burçları çok romantiktir. Çok çabuk etkilenir. İlişkilerinde aşırı yoğundur. Ayrılığa dayanamaz. Biten bir ilişkinin etkisinden kolay kurtulamaz.

 

 

 

Koyun Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Koyunu (1895-1955)

 

Odun elementi koyun burcuna güven, ihtiyat ve fedakarlık sağlar. Odun koyunu duygusal olmasına rağmen prensipli, cömert ve ahlaki ilkelere bağlıdır. Her zaman başkalarını mutlu etmek ister. Sevdiği için her şeyi yapabilir. Şefkati onu iyi şeyler yapmaya zorlar. Odun koyununun en değerli varlığı ailesi ve çocuklarıdır.

Önerilen İçerik  Rüyada Açık Görmek

 

Ateş Koyunu (1907-1967)

 

Koyun burçları arasında en yaratıcı ve cesur olanı ateş koyunudur. Duygusal yoğunluğu fazla olsa da cesareti sezgilerini takip etmesinden gelir.  Duygusal ve mantıksız hareketleri zayıflığından ve güvensizliğinden kaynaklanır. Kötü bir yöneticidir. Konfor arayan savurgan birisidir. Lüks için kapris yapar. Diğer koyun burçları gibi sürekli hayaller kurar.

 

Toprak Koyunu (1919-1979)

 

Toprak koyunu diğer koyun burçlarına göre kapris ve anlamsız harcama yapmada biraz daha fazla ihtiyatlıdır. Toprak elementi koyun burcunu daha muhafazakar ve temkinli yapar. Hayatını organize etmede ve planlamada yeteneklidir. Sorumluluk üstlenebilir. Yardım isteyene hemen koşar. Eleştirilerden incinir. Kendini savunmada zorlanır.

 

Metal Koyunu (1931-1991)

 

Metal koyunu bir maskenin arkasında kendi kabahatini gizlemeye ve şiddete eğilimli olsa da koyun burçları arasında en güvenilir olanıdır. Doğuştan gelen artistik özelliği onu güzellik abidesine çevirir. Beklenmedik durumlarda duygularını kontrol etmede başarısız olsa da; metal koyun burcunun ekonomik ve duygusal güvenliğini güçlendirir. Duygusal açıdan istikrarsızdır. İlişkilerinde kıskanç ve sahiplenicidir.

 

Su Koyunu (1883-1943-2003)

 

Su koyunu tatlılığı, inceliği ve çekiciliği ile herkesi cezbeder. Her zaman onu kollayan ve yardım eden birileri bulunmaktadır. Su koyunu duygusal, sosyal ve doğuştan fırsatçıdır. Su Koyunu diğer koyun burçlarına göre daha hassas, duyarlı ve karamsar yapar. Müzik ve şiir için çok büyük yeteneği bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.