Çin Astrolojisi ; Horoz Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 10

Çin astrolojisinde horoz burcunun en belirgin özellikleri ; Otoriter , kibirli , kendinden emin ve gururlu kişiliktir.Hayatta en önem verdiği şey sadakattir.Sadakat olmayan yerde mutsuz, agresif, sinirli ve tehlikeli olur.Açık sözlü ve samimidir.Lafını sakınmaz yada dolandırmaz.Her zaman gerçeği söyleme ve gerçeğin yanında olma taraftarıdır. Her şeyi kaybetme pahasına da olsa gerçekleri mutlaka söyler.Verdiği sözleri tutar.Karşı taraftan da yaptıklarının karşılığının fazlasını istemez ama yaptığının karşılığını mutlaka net bir şekilde almak ister.Hayranlık ve saygı uyandırır ama ruh hali zayıftır.Çok çabuk kırılabilir.Gözlem yeteneği üst düzeydedir.Bir olayın tüm detaylarına sahiptir.Onu kolay kolay yanıltamaz ya da kandıramazsınız. Hiçbir şey dikkatinden kaçmaz. Sosyalleşme kaygısı gütmez.Hayatında az dostluklara yer vermeyi tercih eder. Sosyal ortamlar ona çocukça gelir.Horoz burcu fark edilmeyi, takdir edilmeyi, övülmeyi sever. İyi giyinir. Seyahatlerinde iyi para harcar. Görünümüyle, giyimiyle, takılarıyla abartılı şekilde ilgilenir. Başkalarının görünümünü sürekli eleştirir.Bilgili ve cesurdur. Birinin yardıma ihtiyacı olduğunda hemen koşar ama o kişi yardıma muhtaç kalana kadar onu izler ve kendi kendine çözmesini de bekler.Farklı heyecan ve deneyimlerden hoşlanır ama bunu sadece sevdikleriyle paylaşmak ister. Bağımsız doğası horoz burcuna iş hayatında sürekli olarak kendi gelişimini sağlamasını ve kendi çıkarını korumasını sağlar. Kendi görüşlerine eleştirilerine ve seçimlerine güvenir. Bazen inatçılığı tutabilir. Bu nedenle başkalarının haklarının önemsemeksizin gururu yüzünden inatçılığını sürdürebilir. İş hayatında yorulmaz, titiz ve organizatör birisidir. Hakkı için sonuna kadar savaşır.Horoz burcu bazen çok bencil ve kendi görüşlerini kabul ettirmede iddiacı olmasına rağmen onun lafını mutlaka dinlemek gerekir. Çünkü o karar alırken yada fikir sunarken en iyi ve mantıklı olanı bilir.Lafının dinlenmemesi sonucunda karşısındakinin hata yapması ona içten içe haz verir ve bunu karşısındaki insanın suratına bakarak belli eder.Kin tutmaz ama yapılanı unutmaz.Kimseye zarar vermek istemez , kadere inanır ve herkesin er yada geç cezasını çekmesini bekler.Duygusal olarak, Horoz çok romantiktir. İlgisini pahalı hediyeler ve aşırı iltifatlarla gösterir. Kendisi de aynı şekilde karşı taraftan romantizm bekler. Gerçek aşkı arar. Horoz burcu çok sadıktır ama yönetmediği ilişkide bulunmaz.Kendine her zaman bakar ve paspal olmak hoşuna gitmez.Kendisine çok önem verdiği için zamanla her konuda adeta bir uzmana dönüşür ve her konuda bilgisi ve tecrübesi olur.Hisleri çok kuvvetlidir.Hayatınızda horoz burcu tanıdığınız varsa sizi şaşırtacak çok garip olaylarına zaten şahit olursunuz.Horoz burcunun hisleri ile verdiği kararlar asla hafife alınmamalıdır.

Önerilen İçerik  İkizler Burcu İle İkizler Burcunun Uyumu

 

 

 

Horoz Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Horozu (1945-2005)

 

Odun horozu horoz burçları arasında en az inatçı olanıdır. Çevresindeki kişiler odun horozunun aşırı hareketliliğini gözetmeksizin peşinden giderlerse çok çabuk yorulabilirler. Odun elementi horoz burçlarına aşırı dürüstlük ve ilerleme yolunda hırs sağlar. Ayrıca yüksek adalet duygusu vardır. Hayal gücü yüksektir. Özverilidir.

 

Ateş Horozu (1897-1957)

 

Ateş horozu horoz burçları arasında en enerjik ve otoriter olanıdır. Başarıya ulaşmada sınırsız hırsı, yeteneği ve titizliği vardır.  Zaman zaman çok öfkeli olabilir. Doğuştan yönetim kabiliyeti vardır. Ancak yönetimi katı, otoriter ve özverisiz olabilir.

 

Toprak Horozu (1909-1969)

 

Toprak horozunun entelektüel, araştırmayı ve analiz etmeyi seven ve gerçeği arayan bir yapısı vardır. Diğer horoz burçlarının kendini gösterme merakı toprak horozunda çok fazla bulunmaz. Hedeflerini gerçekleştirmede etkili davranır. Toprak elementi horoz burçlarının hedeflerine ulaşmada inatçı ve dogmatik yapabilir. İyi bir hatiptir. Çok iyi konuşur.

 

Metal Horozu (1921-1981)

 

Metal horozu erkenci horozdur. Yorulmaksızın çalışır. İşini zamanında yapar. Pratik ve idealist olması işini çok iyi yapmasını sağlar. Metal elementi horoz burçlarının kabul görmesini ve önemliliğini sağlar. Zenginlik hırsı vardır. Romantik olamaz. Her olayı analitik gözleminden geçirir.

 

Su Horozu (1933-1993)

 

 Entelektüel düzeyi yüksektir. Kültürel ortamları çok önemser. İletişime açık bir insandır. Sohbetlerini kendi görüşünü empoze etmeksizin gerçekleştirir. Su elementi horoz burçlarına yazma kabiliyeti verir. Konuşmacı olarak, tüm detayları net biçimde anlatabilir. Öğrenme isteği onun mükemmellik kompleksini azaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.